جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تلفن تماس

051-38414858

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی امروزه یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی بینی در بین ایرانی ها محسوب می شود که برای انجام آن لازم است جراحی باتجربه و ماهر انتخاب کنید تا از بروز عوارض جلوگیری گردد.
جراح در عمل بینی استخوانی به راحتی می تواند تغییرات را اعمال کرده و به بینی فرم دهد. در ادامه با ماهمراه باشید تا اطلاعات کامل تری از این نوع جراحی در اختیار شما قرار دهیم…

بینی استخوانی چیست؟


بینی هایی که غضروف و استخوان محکمی داشته باشند در دسته بینی استخوانی قرار می گیرند. در بینی استخوانی معمولا یک برآمدگی یا قوز روی بینی وجود دارد. همچنین در این بینی ها معمولا پوست بینی نازک تر از بینی های گوشتی است.
برخی از افراد ادعا می کنند که فرم بینی های گوشتی پایدار نیست و بعد از مدتی به حالت اولیه بر می گردد، در حالی که اصلا این موضوع صحت ندارد و عمل بینی گوشتی را هم میتوان مانند جراحی بینی استخوانی با خیال راحت توسط دکتر الهام آذرنوش، بهترین جراح بینی استخوانی و گوشتی در مشهد انجام داد.

برخی بینی ها از ترکیب استخوان و غضروف تشکیل شده است که به آن ها بینی نیمه استخوانی یا غضروفی نیز گفته می شود.

این نکته حائز اهمیت است که جراحی بینی فقط با ایجاد برش و انجام تغییرات استئوتومی برای رفع ایرادات بینی انجام می گیرد، بنابراین باید به افرادی که می خواهند جراحی بینی استخوانی داشته باشند یا در مواردی می خواهند این جراحی را بدون عمل انجام دهند و حتی گاها در سایت های اینترنتی این عمل را توسط لیزر ذکر می کنند انجام می شود، متذکر شد که اصلاح بینی استخوانی به کمک انجام عمل جراحی بینی امکان پذیر است.

عمل بینی استخوانی طبیعی

بینی استخوانی چگونه است؟

به طور کلی ساختار بینی از 3 لایه تشکیل شده است :
1.  لایه شماره یک : یک لایه عضلانی ظریف که به بخش زیرین خود وصل می باشد.
2.  لایه شماره دو : اسکلت استخوانی غضروف بینی
3.  لایه شماره سه : پوشاننده مخاط و پوست که در قسمت داخلی و سطح بینی قرار دارد.

 

روش جراحی بینی استخوانی

عمل جراحی بینی استخوانی به دو روش عمل بینی بسته و عمل بینی باز انجام می شود.که این موضوع در مقاله روش های عمل جراحی توضیح داده می شود. لطفا این مقاله را حتما مطالعه فرمایید

  • جراحی بینی استخوانی به روش بسته :

در این روش جراح در داخل بینی برش ها را ایجاد کرده و مستقیما بر روی تیغه بینی برشی زده نمی شود. در این روش بینی از استخوان و غضروف جدا شده و جراح تغییرات موردنظر خود را اعمال می کند. از مزایای روش جراحی بینی بسته می توان به : زمان کمتر جراحی ، بهبودی سریع تر ، تورم کمتر و عدم ایجاد بریدگی و اسکار روی پوست پایین بینی اشاره کرد.
این روش را می‌توان به مراتب پیچیده‌تر و سخت‌تر از روش باز توصیف کرد. در این مدل از عمل ،جراح باید دقت و تجربه بیشتری داشته باشد تا بتواند این کار را با مهارت و ظرافت خاصی انجام دهد ، پس این جراح دوره های آموزشی بیشتری برای این روش گذرانده است و تمام جراحان قادر به انجام این روش نیستند .هر چند که در بعضی از موارد عمل به روش بسته، مزایای زیادی برای بیمار نسبت به عمل باز دارد، اما در برخی از موارد استفاده از عمل باز بینی می‌تواند به مراتب بهتر و مطلوب‌تر باشد.
مهم‌ترین نکته در جراحی بینی، تشخیص پزشک است. پزشک باید به شما پیشنهاد بدهد که کدام نوع عمل برای بینی شما مناسب‌تر می‌باشد. اگر به مطب دکتر الهام آذرنوش یکی از باسابقه ترین و بهترین جراح بینی در مشهد مراجعه کنید، شما را به طور کامل در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

 

  • جراحی بینی استخوانی به روش باز :

در این روش ،پایین بینی (کلوملا)برشی زده شده و از آنجا پوست از روی ساختار بینی بلند شده و جراح به غضروف و استخوان دسترسی پیدا می کند . این عمل به جراح این امکان را می‌دهد که دید بهتری قبل از عمل داشته باشد

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

مزایای عمل بسته بینی استخوانی

عمل بینی به روش بسته دارای مزایایی است که آگاه بودن بیمار از آن‌ها قبل از عمل، باعث می‌شود با دید بازتری درباره انجام عمل به روش بسته یا باز تصمیم بگیرد. هرچند نظر پزشک در این مورد در مرتبه بالاتری قرار دارد. این پزشک است که پس از بررسی بینی و آزمایشات متعدد بر روی آن باید روش عمل را به شما پیشنهاد بدهد.

برخی از مزایای روش جراحی بینی استخوانی به صورت بسته عبارتند از :

زخم کمتر و جای عمل (اسکار) کمتر

با توجه به نوع عمل که هیچگونه برش خارجی بر روی سطح بینی انجام نمی‌شود، پس زخم خارجی بر روی بینی بر جای نمی‌ماند. در عمل بسته بینی استخوانی و گوشتی تمام برش‌ها در نواحی داخلی بینی انجام می‌شود و پزشک جراح هیچگونه نشانه یا اثری از جراحی بر روی بینی به خصوص در کلوملا (ستون پوستی بین دو حفره بینی) به جا نمی‎گذارد.

حفظ بهتر گردش خون در نوک بینی

بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نکته در مورد استفاده از عمل بسته بینی، ادامه گردش خون در نوک بینی می‌باشد. یعنی بعد از عمل، نوک بینی به دلیل عدم نیاز به برش، گردش خون مناسبی مانند قبل از عمل خواهد داشت. این گردش خون مناسب به دلیل عدم نیاز به برش در سراسر کلوملا می‌باشد. گردش خون در بینی باعث می‌شود که بینی در مدت زمان کمتری بهبود یابد و همچنین تورم آن به مراتب کمتر بوده و در مدت زمان کوتاه‌تری بینی به حالت اولیه باز می‌گردد.

مدت زمان کوتاه‌ تر جراحی

در حالت کلی جراحی بینی به روش بسته مدت زمان کمتری را نیاز دارد. با توجه به برش کمتر در این روش جراحی زمان انجام عمل به صورت معمول، 30 دقیقه کوتاه‌تر خواهد بود. در این روش فرد بیمار به دلیل برش‌های کمتر به بی‌حسی کمتری نیاز دارد. همین مورد برای افرادی که از بی‌حسی و بیهوشی عمل بینی به هر دلیلی ترس دارند می‌تواند مهم‌ترین عامل برای انتخاب روش عمل باشد
در انتها ذکر می شود به دلیل نیاز به داشتن تجربه و آموزش طولانی جهت انجام این روش جراحی انجام آن توسط بعضی پزشکان صورت می گیرد.

 

قیمت عمل بینی استخوانی

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در هزینه جراحی بینی تاثیرگذار است دستمزد پزشک جراح می‌باشد.

امروزه عمل زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی در میان ما ایرانیان است، به همین دلیل پزشکان بسیاری با انجام این عمل به دفعات متعدد به مهارت کافی رسیده‌اند. با این وجود پزشکانی هستند که عمل بینی طبیعی و این عمل را بسیار بهتر از سایرین برای فرد متقاضی انجام می‌دهند. بدیهی است که این پزشکان دستمزد بیشتری را برای انجام عمل دریافت می‌کنند.

دیگر مواردی که باید برای هزینه‌ عمل بینی در مشهد جهت عمل بسته بینی استخوانی در نظر گرفت، می‌توان به هزینه بیمارستان، هزینه مشاوره، انجام آزمایشات قبل از عمل بینی و … اشاره کرد.

nlm.nih.gov : منبع

 

دکتر الهام آذرنوش

دکتر الهام آذرنوش - بهترین جراح بینی گوشتی در مشهدمتخصص جراحی گوش و حلق و بینی در مشهد – فلوشیپ فوق تخصصی رینولوژی
جراحی زیبایی بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس