جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تلفن تماس

051-38414858

قوز بینی

روش‌های از بین بردن قوز بینی بدون عمل جراحی

قوز بینی را می‌توانید با استفاده از روش‌های خاصی مانند ماساژ، گذاشتن یخ، استفاده از روغن زیتون و… از بین ببرید.اکثر افراد برای زیبایی چهره خود اهمیت بسیاری قائل می‌شوند که همین امر باعث افزایش عمل‌های زیبایی شده است. البته نمی‌توان همیشه به عمل‌های زیبایی روی آورد زیرا این‌گونه عمل‌ها هزینه بالایی دارند و مراجعه‌کنندگان برای پرداخت هزینه جراحی بینی با مشکلات زیادی رو به رو خواهند شد.

همچنین این جراحی‌ها ممکن است با خطرات و عوارضی همراه باشند. با این حال جراحی بینی در مشهد یکی از عمل‌هایی است که اکثر افراد از آن استقبال می‌کنند؛ البته فقط در برخی مواقع انجام این جراحی برای مراجعه‌کنندگان سودمند است. بیشتر متقاضیان جراحی زیبایی بینی دارای مشکلاتی در ظاهر بینی و عملکرد دستگاه تنفسی‌شان هستند. امروزه با پیشرفت علم و تلنولوژی می‌توانید برخی مشکلات بینی را بدون عمل جراحی رفع کنید.

در این مقاله به بررسی راه‌های از بین بردن قوز در بینی بدون عمل جراحی می‌پردازیم.

روش های رفع قوز بینی در خانه

در این مقاله قصد داریم روش‌هایی را ارائه دهیم که بدون نیاز به عمل جراحی بتوانید این کار را در خانه انجام دهید. با این حال باید توجه داشته باشید که انجام روش هایی که برای از بین بردن قوز بدون عمل جراحی ذکر می شود، چندان کارآمد نیست و ممکن است در کوتاه مدت اندکی تاثیرگذار باشد.

1) از بین بردن قوز بینی با ماساژ

از بین بردن قوز بینی با ماساژ

یکی از روش‌های از بین بردن قوز در بینی بدون عمل جراحی، ماساژ درمانی می‌باشد. انجام این کار در از بین بردن بسیاری از برآمدگی‌های بینی موثر است. این روش به چند صورت انجام می‌شود :

  • ماساژ به صورت عمودی با دو دست

معمولاً این روش بر روی بینی‌هایی که حالت پهن دارند، استفاده می‌شود. برای اصلاح بینی در این روش باید هر دو دست را به صورت عمودی از بالا به پایین بینی کشیده و همین طور در حین انجام این عمل، بر روی بینی اندکی فشار وارد کرد.

  • ماساژ به صورت جهتی

در این نوع روش باید انگشت خود را روی یکی از بخش‌های سمت راست یا چپ بینی گذاشته و به سمت مقابل آن فشار وارد کنید. همچنین در حین انجام این کار باید از قسمتی از بینی که به آن فشاری وارد نمی‌شود، هوا را خارج کنید.

  • ماساژ به صورت عمودی با یک دست

در این روش باید با یک انگشت نوک بینی را به سمت بالا حرکت دهیم. در این روش می‌توانید از ژل‌های مخصوص استفاده کنید. همچنین برای انجام این نوع ماساژ از انگشت اشاره (سبابه) استفاده کنید.

قوز بینی در اثر ضربه

2) اصلاح و رفع قوز در بینی با یخ

یکی دیگر از مواردی که برای از بین بردن قوز در بینی بدون عمل جراحی کاربردی است استفاده از یخ می‌باشد. در این روش یخ را به صورت عمودی از بالا به سمت پایین روی برآمدگی بینی کشیده و فشار دهید.

این کار را می‌توانید به صورت روز در میان نیز انجام بدهید. در این روش به علت سردی یخ ممکن است مقداری درد احساس کنید. برای جلوگیری از به وجود آمدن احساس درد و سوزش می‌توانید ابتدا یک دستمال بر روی بینی خود قرار داده و سپس یخ را بر روی بینی ماساژ دهید.

 

3) از بین بردن قوز بینی با روغن زیتون

یکی دیگر از روش‌هایی که معمولاً برای از بین بردن درد و برآمدگی روی بینی انجام می‌شود، استفاده از روغن زیتون است؛ زیرا  روغن زیتون فواید بسیاری دارد و می‌توان از آن به عنوان یکی از بهترین روغن‌های گیاهی یاد کرد.

برای انجام این روش باید دست خود را آغشته به روغن کرده و به صورت عمودی از بالا به پایین بر روی برآمدگی بینی فشار وارد کنید. برای این روش نیز همانند کارهایی که در مورد ماساژ به آن اشاره کردیم، عمل کنید.

 

4) رفع قوز در بینی با نخ

این روش مشابه عمل جراحی است اما هیچ‌گونه خونریزی به همراه ندارد و عوارض بسیار کمی را به همراه دارد. از این روش به عنوان یکی از بهترین روش‌های از بین بردن قوز در بینی بدون عمل جراحی یاد می شود.

برای انجام این روش، پزشک متخصص در ابتدا باید بینی را بی‌حس کرده و سپس با سوزن بسیار ظریفی ژل مخصوصی را به بینی تزریق می‌کند. نام این نوع ژل تزریق شده filler یا اسید هیالورونیک می‌باشد.

این روش مزایای زیادی به همراه دارد که از جمله این مزایا می‌توان به عوارض بسیار ناچیز استفاده از نخ اشاره نمود، زیرا همنطور که گفتیم استفاده از این روش نیاز به بیهوشی ندارد. از مزایای آن نیز می‌توان به برگشت‌پذیری آن اشاره نمود، بدین منظور که می‌توانید ژل تزریق شده را از بینی خارج نموده و یا آن را از بین پیرید و بینی به حالت اولیه خود بازگردد.

 

5) استفاده از سوهان برای رفع قوز در بینی

از سوهان کشیدن می توان برای از بین بردن قوز در بینی استفاده کرد، البته این روش تنها برای برجستگی‌های سطحی که ممکن است در طول عمل جراحی از بین نرفته باشد استفاده می‌شود.

از بین بردن قوز بینی با سوهان

جنس سوهانی  که از آن برای از بین بردن قوز بدون عمل جراحی استفاده می‌کنند معمولاً از فولاد ضدزنگ است و دندانه‌های ظریفی بر روی آن وجود دارد.

 

نکات مهم درباره برداشتن قوز بینی بدون جراحی :

  1. در روش‌های گفته شده هیچ نوع بیهوشی برای شخص وجود ندارد، به همین دلیل افراد را به عوارض پس از بیهوشی عمل بینی مبتلا نخواهد کرد.
  2. در روش‌های بدون عمل جراحی، هزینه عمل بینی بسیار کمتر خواهد بود، به همین دلیل اکثر افراد می‌توانند از این روش‌ها استفاده کنند.
  3. فرد نیاز به استراحت طولانی‌مدت ندارد و می‌تواند کارهای روزمره خود را به سهولت انجام دهد.

 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی انواع روش‌های از بین بردن قوز بینی بدون عمل جراحی پرداختیم. با این حال به شما توصیه می‌کنیم برای معاینه دقیق‌تر و انتخاب روش مناسب به پزشک متخصص مراجعه کنید.

دکتر الهام آذرنوش به عنوان بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد، متخصص گوش، حلق و بینی و فلوشیپ فوق تخصصی رینولوژی، جراحی زیبایی بینی و صورت و جراحی اندوسکوپی سینوس می باشند که می‌توانند به شما در این زمینه یاری رسانند. برای دریافت نوبت معاینه با مطب ایشان در تماس باشید.

healthline.com : منبع