بیهوشی عمل بینی و انواع آن | آیا باید از بیهوشی بترسیم؟

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > مشکلات جراحی بینی  > بیهوشی عمل بینی و انواع آن | آیا باید از بیهوشی بترسیم؟

بیهوشی عمل بینی و انواع آن | آیا باید از بیهوشی بترسیم؟

بیهوشی عمل بینی یکی از ارکان اساسی و ابتدایی برای انجام عمل های تهاجمی است که به سه روش بیهوشی عمومی، بیهوشی با آرام بخش و یا بی حسی موضعی انجام می شود. در عمل جراحی بینی نیز با وجود اینکه اغلب امکان اسفاده از روش بی حسی موضعی وجود دارد اما پزشکان تشخیص می دهند که از روش بیهوشی عمومی استفاده نمایند. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید، در این مورد بطور کامل به شما توضیح خواهیم داد…

ترس از بیهوشی عمل بینی

عمل زیبایی بینی از جمله عمل هایی است که برای انجام آن نیاز به بیهوشی بیمار است چون این عمل را نمی توان بصورت سرپایی و در حالت هوشیاری انجام داد. اما همین بیهوشی یکی از دلایلی است که موجب شده افرادی که تمایل به انجام عمل زیبایی دارند از آن ترس داشته باشند و نتوانند به درستی تصمیم گیری کنند.

بنا به تجربه اکثر این افراد بر این باور هستند که بیهوشی ممکن است منجر به مرگ و یا صدمه جدی به دیگر نواحی بدن آنها شود. این ترس ناشی از تجربه های ناموفق و ذهنیات غلط است که در گذشته بین افراد مطرح شده و تا هم اکنون موجب ترس از عمل بینی گشته است.

 

بیهوشی عمل بینی چگونه است ؟ | آشنایی با بیهوشی و انواع آن

یکی از سوالات بسیاری از زیباجویان در جلسه مشاوره برای عمل جراحی زیبایی بینی که از پزشک خود می کنند این است که بیهوشی زمان عمل چطوریه و از کدام نوع بیهوشی برای عمل استفاده می شود؟

بیشتر بخوانید  جراحی آندوسکوپی سینوس

انواع بیهوشی عمل بینی

اما اگر قصد عمل بینی دارید بهتر است خودتان هم در مورد انواع روش های بیهوشی تحقیق کنید و با مشورت با پزشک خود تصمیم بگیرید که از کدام روش میخواهید عمل بینی انجام شود. در حین جراحی شما باید کاملا بی حس و آرام نگه داشته شوید تا اذیت نشوید و دردی را احساس نکنید دقیقا همان کاری که بیهوشی برای شما انجام می دهد.

هر کدام از روش های بیهوشی که در زمان جراحی انتخاب می شود شرایط مختلفی دارند و بسته به شرایط بیمار انتخاب می شود.

انواع بیهوشی عبارتند از :

  • بیهوشی عمومی

در بیهوشی عمومی از طریق رگ های وریدی و یا استنشاق نمودن، ماده بیهوش کننده را به بدن فرد بیمار وارد می کنند. این یکی از روش های رایج است که در اغلب جراحی های بینی استفاده می شود. در این روش بیمار بطور کامل غیرهوشیار است و این امکان فراهم می شود که با جاگذاری یک لوله در نای فرد امکان نفس کشیدن را به او داد. این نوع بیهوشی در دسته موثر و بی خطر قرار می گیرد.

 

  • بی حسی موضعی

از بی حسی موضعی بطور معمول در عمل های جراحی سرپایی استفاده می شود که محدود به ناحیه خاصی از بدن فرد بیمار می شود.

بی حسی موضعی در بیهوشی عمل بینی

از بی حسی موضعی در موارد دیگر مانند اسکار بینی و یا موارد مشابه هم اسفاده می شود اما استفاده از این نوع بیهوشی در جراحی بینی امکان پذیر نمی باشد چرا که بیمار بطور کامل به خواب نمی رود و داروی بی حسی فقط باعث سست شدن بدن او خواهد شد.

بیشتر بخوانید  درمان کبودی چشم بعد عمل بینی

 

  • بیهوشی با آرام بخش

پزشک با استفاده از بیهوشی با آرام بخش، داروی بیهوشی عمل رینوپلاستی را بصورت وریدی استفاده نموده و باعث به خواب رفتن بیمار می شود در ادامه برای کاهش درد از بی حسی موضعی در بینی استفاده می شود. در این روش سطح بیهوشی به نحوی تنظیم می شود که همانند بیهوشی عمومی نیازی به گذاشتن لوله جهت تنفس بیمار نیست. بیهوشی با آرام بخش ممکن است در بعضی از بخش های عمل مانند شکسته شدن استخوان بینی موجب احساس ناراحتی و درد در بیمار پس از عمل شود.

 

مدت زمان بیهوشی عمل بینی | بیهوشی در عمل بینی چند ساعت است ؟

همواره این پرسش برای افرادی که قصد عمل دارند پیش می آید که بیهوشی چقدر طول میکشه ؟ و یا بیهوشی عمل رینوپلاستی چقدر است ؟ آیا بیهوشی زمان زیادی طول می کشد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در این مورد هم بطور کامل به شما توضیح دهیم.

برای اینکه توضیح کامل تری به شما داده باشیم باید گفت فرد یک ساعت قبل از عمل میبایست در کلینیک و بیمارستان حضور داشته باشد، عمل بینی تقریبا بین ۱/۵ تا ۲ ساعت طول می کشد و مدت زمان بیهوشی هم به طور تقریبی همان ۳ الی ۴ساعت طول می کشد.

پس از عمل جراحی بینی فرد به اتاق ریکاوری منتقل خواهد شد و توسط متخصصین بیهوشی تحت کنترل قرار خواهد گرفت در همین حین به فرد سرم وصل می شود و آتل بر روی بینی قرار می گیرد. همچنین تامپون بینی داخل بینی گذاشته شده و یینی پانسمان خواهد شد.

بیشتر بخوانید  عفونت بینی بعد از عمل جراحی و درمان آن

 

آیا بیهوشی عمل بینی خطرناک است ؟ احتمال به هوش نیامدن بعد از عمل بینی چقدر است؟

داروهای بیهوشی خطرات و عوارضی دارند که موجب شده بسیاری از افراد که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند با ترس از این عوارض امکان تصمیم گیری صحیح را نداشته باشند. اکثر این افراد بر این باور هستند که بیهوشی می تواند منجر به آسیب های جدی و یا حتی مرگ! در آنها شود. اگرچه که بسیاری از این واهمه ها از روی وسواس است و واقعیت ندارد اما داشتن مقداری استرس برای انجام عمل جراحی انکار ناپذیر و طبیعی است. در ادامه علت به هوش نیامدن بعد از عمل بینی را بیشتر بررسی می کنیم.

 

درصد مرگ در جراحی بینی!

پاسخ به این سوال مانند این است که بپرسیم آیا رانندگی کردن می تواند باعث مرگ شما شود؟؟!؟ طبیعتا هنگام رانندگی خطراتی همه ما را تهدید می کند و احتمال مرگ فرد هم وجود دارد اما با علم به این قضیه آیا نباید رانندگی کنیم؟؟

عواملی وجود دارند که می تواند احتمال مرگ زمان عمل بینی را افزایش دهد. از جمله این عوامل می توان به عدم کارکرد صحیح دستگاه ها زمان جراحی بینی و یا بروز اشتباهات پزشکی حین عمل بینی اشاره کرد. همچنین استفاده از دوز بالای داروهای بیهوشی، عدم مانیتور و نظارت صحیح بیمار زمان عمل، استفاده از میزان بالای گاز بیهوشی و نارسایی اکسیژن و اختلال در عملکرد سیستم های تهویه بیهوشی، می توانند از عوامل دیگر احتمال مرگ در جراحی بینی باشند.

medscape.com : منبع

3.7/5 - (3 امتیاز)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.