انواع مدل جراحی زیبایی بینی

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > انواع مدل جراحی زیبایی بینی
انواع مدل جراحی زیبایی بینی

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی نوع خاصی از عمل های جراحی است که با دو هدف عمل ترمیمی یا اصلاح عیب های ظاهری برای رسیدن به زیبایی بیشتر انجام می شود. این عمل باید به گونه ای انجام شود که مشکلی در عملکرد بینی و ظاهر فیزیولوژی آن ایجاد نشود. شما باید در رابطه با این عمل این نکته را به خاطر داشته باشید که آسیب رساندن به بینی به خاطر زیبایی بیشتر می تواند عوارض مختلفی برای شما به همراه داشته باشد.

جالب است که بدانید در حال حاضر در سراسر دنیا مخصوصا ایران این عمل جراحی بسیار رایج است و طرفداران بسیار زیادی دارد. بیش از ۹۰ درصد از کسانی که عمل جراحی بینی انجام داده اند به این موضوع شهادت داده اند که بسیار راحت تر از گذشته هستند و از این بابت خوشحال هستند.

جراحی زیبایی بینی

برخی از افراد با ادعاهای مختلفی قصد دارند این موضوع را جلوه دهند که عمل بینی ارزانی انجام داده اند. چند وقت پیش شخصی مراجعه کرده بود و ادعا داشت که دوستی داشته است که با یک میلیون و پانصد هزارتومان بینی خود را جراحی کرده است. می خواست بداند که آیا او هم می تواند به پزشک و جراح دوست خود اعتماد کند یا خیر؟

موردی که باید بصورت ویژه به آن توجه کنید این است که عمل بینی بسیار حساس است و باید برای انجام آن و انتخاب یک جراح مناسب؛ نهایت دقت را به خرج دهید چرا که معمولا اثرات آن دایمی است و تا پایان عمر همراه شما خواهد ماند!

جراحی زیبایی انواع بینی

جراحی زیبایی انواع بینی

شاید شما هم از این موضوع اطلاع نداشته باشید که تفاوت های اساسی در عمل جراحی انواع بینی وجود دارد و همین تفاوت ها در انواع مدل جراحی بینی می تواند در قیمت، نحوه انجام کار و … تاثیرگذار باشد. بینی به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شود. این دو نوع بینی که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت می کنیم، تفاوت های آناتومیکی زیادی دارند و همین موضوع باعث تفاوت در نوع عمل آن ها می شود.

بیشتر بخوانید  عمل بینی شکسته چگونه انجام می شود؟

تشخیص این موضوع که بینی شما از کدام نوع است را بهتر است به جراح خود بسپارید چرا که در بعضی مواقع ممکن است که بینی یک شخص مقداری استخوانی و گوشتی باشد به همین علت این کار را به عهده جراح خود بگذارید.

اگر قصد دارید، از عوارض عمل بینی گوشتی یا استخوانی مطلع شوید، بهتر است که با جراح خود صحبت کنید و در این رابطه مشورت بخواهید. معمولا در جلسه مشاوره و گفت و گو که قبل از عمل بین جراح و بیمار است، تمامی این موارد مطرح می شود و نوع بینی تشخیص داده می شود. پس هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید!

انواع مدل های بینی و خصوصیات آن

  • یکی از انواع مدل های بینی مدل سر بالا می باشد که در انگلستان بسیار مشهور می باشد و به تازگی در ایران نیز بسیاری از بانوان در هنگام عمل بینی خواستار مدل سربالا می باشند .
  • یکی دیگر از انواع مدل های بینی ، بینی عقابی می باشد که شما می توانید غضروف های بسیار سخت و شبیه به استخوان را بر روی این بینی مشاهده کنید .
  • بینی های گوشتی بزرگ نیز یکی از انواع مدل های بینی می باشند که معمولا به این افراد توصیه عمل نمی شود چرا که ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل انحراف تیغه بینی شوند .
  • بینی های مدل رومی نیز از دیگر مدل های بینی می باشد که مشابه آن را می توانید در مجسمه های رومی مشاهده کنید .
  • بینی مدل Roman مدلی زیبا از بینی است که با وجود قوز در آن و کشیدگی طول بینی برای آقایان زیبا است و باعث جذابیت شخصیت آنها می شود اما این مدل بر ای خانم ها چندان جالب نیست و بیشتر در آقایان این شکل بینی وجود دارد .
  • مدل بینی یونانی یا Straight nose بسیار جذاب هستند و می توانند فورا جلب نظر کنند .
بیشتر بخوانید  تفاوت بینی گوشتی و استخوانی | روش تشخیص بینی گوشتی با استخوانی

جراحی زیبایی بینی گوشتی

بینی گوشتی یکی از انواع مدل جراحی بینی است که در عمل جراحی کار سخت تری را طلب می کند و دشواری های بیشتری دارد. این نوع از بینی در گذشته پس از عمل جراحی دچار انواع عوارض می شد، همین موضوع باعث نارضایتی های فراوانی می شد. اگر شما قصد دارید که بینی گوشتی خود را عمل کنید، خوب است که به نکاتی که در ادامه مطرح می کنیم، توجه کنید.

بینی گوشتی به علت داشتن استخوان های ضعیف دارای مشکلات متعددی است. مشکلات متعددی که از آن ذکر کردیم در بعد از عمل جراحی می تواند خودش را نشان دهد اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ما شاهد روش های جدیدی هستیم که کمک می کند تا نتیجه ی بهتر و عوارض کمتری داشته باشیم.

کسانی که بینی گوشتی خود را عوض می کنند بین ۱۸ الی ۲۴ ماه دارای مشکلات و عوارض آن هستند. بعد از این مدت طولانی که ورم های بینی فروکش می کنند، پزشک قادر است که تشخیص دهد، بیمار تا چه میزان به هدف خود رسیده است.

البته نتیجه ای که شما از جراحی بینی می گیرید، بخشی از آن به عمل جراحی بستگی دارد چرا که بخش عمده آن بستگی به مراقبت های بعد از عمل دارد که چه میزان به آن توجه داشته اید و آن را رعایت کرده اید؟

جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی

بهترین نوع بینی برای جراحی زیبایی، بینی استخوانی  است چرا که به راحتی شاهد تغییر در شکل بینی و رسیدن بیمار به شکل دلخواه خود هستیم. اگر بینی استخوانی خود را می خواهید عمل کنید، باید به شما بگوییم که عمل این نوع بینی به غیر از موارد خاص هزینه کمتری نسبت به بینی گوشتی دارد.

بیشتر بخوانید  عمل بینی مردانه

بینی استخوانی دارای استخوان بندی قوی است و با تغییر در شکل استخوان به راحتی می توان بینی را به شکل دلخواه درآورد. البته در مواردی هم افراد دچار مشکلات تنفسی شده اند که این موضوع در بیشتر شرایط به میزان مهارت جراح بستگی دارد. همانطور که در بالاتر هم اشاره کردیم، انتخاب یک جراح حرفه ای که تجربه کافی در انواع مدل جراحی بینی داشته باشد، می تواند کمک زیادی به شما بکند تا به خواسته خود برسید. در این زمینه می توانید از دوستان خود که عمل کرده اند و از نتیجه خود راضی هستند، کمک بخواهید تا پزشک جراح خود را به شما معرفی کنند.

اگر هنوز مردد هستید که بینی شما از کدام نوع استخوانی یا گوشتی است، همانطور که گفتیم جای هیچ نگرانی نیست چرا که در معاینه جلسه مشاوره قبل از عمل، این موضوع را جراح به شما خواهد گفت.

درخواست مشاوره

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.