هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد چقدر است؟

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد چقدر است؟
هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد

هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد چقدر است؟

هزینه جراحی بینی اولین نکته‌ای است که ذهن افرادی که به عمل بینی نیاز دارند را درگیر خود می‌کند. شما هم اگر برای جراحی بینی به مراکز مختلف مراجعه کرده باشید احتمالا با قیمت‌های مختلفی روبه رو شده‌اید. سوال مهم این است چه فاکتور‌های در تعیین هزینه عمل جراحی بینی تاثیر گذار هستند و یا هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد به چه صورت است؟ همان طور که گفته شد، هزینه‌های متفاوتی از ۳ تا ۳۰ میلیون‌ تومان برای جراحی بینی از بیماران دریافت می‌شود.  اما چرا یک عمل جراحی بینی باید ۳ میلیون هزینه داشته باشد و عمل دیگر ۳۰ میلیون تومان؟ برای یافتن پاسخ مناسب به اینگونه سوالات در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی و لازم در رابطه با هزینه عمل بینی در مشهد را شرح دهیم.

۱٫چه عواملی بر هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد تاثیرگذارند؟

۲٫پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی توسط بیمه

۳٫هزینه‌های قبل و بعد جراحی بینی

۴٫هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد

۵٫جمع بندی

 

چه عواملی بر هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد تاثیرگذارند؟

 

در هزینه نهایی عمل جراحی بینی عوامل مختلفی تاثر دارند. ما در ادامه به بررسی تک به تک این موارد می‌پردازیم و همچنین هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد را نیز شرح خواهیم داد:

 

منطقه جغرافیایی

 

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در هزینه عمل جراحی نقش دارد، منطقه جغرافیایی است که عمل جراحی بینی در آن انجام می‌شود. مانند تمام خدمات دیگر هزینه انجام جراحی بینی در مناطق مختلف متفاوت است. به عنوان مثال هزینه یک عمل جراحی بینی در مشهد با هزینه جراحی در دیگر شهرستان‌ها متفاوت خواهد بود. اما به این نکته توجه داشته باشید که پزشکان متخصص و فوق حرفه‌ای عموما در شهر‌های بزرگ مشغول به فعالیت هستند و به طبع هزینه بیشتری را دریافت می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید  معیارهای زیبایی بینی

میزان تخصص و تجربه جراح بینی

 

یکی دیگر از مواردی که در هزینه جراحی بینی تاثیر مستقیمی دارد میزان تخصص و تجربه جراح است. هرچه جراح با تجربه‌تر باشد هزینه عمل جراحی او بیشتر خواهد بود. این هزینه بیشتر را می‌توان تا حدودی معقول دانست چرا که پزشکی که چندین سال تجربه دارد با چالش و اتفاقات هنگام عمل به طور کامل آشنا است و با توجه به سابقه و تجربه بالا، عمل را بدون دردسر و مشکل به پایان خواهد رساند.

میزان هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد

nose surgery

نوع بینی بیمار

 

نوع بینی بیمار یکی از مهم‌ترین مواردی است که قیمت جراحی بینی را تحت تاثیر خود قرار‌ می‌دهد. به عنوان مثال بینی استخوانی به دلیل ساختار، میزان کار کمتری داشته و همچنین راحتی پزشک در هنگام عمل بیشتر است، از این رو هزینه کمتری دارد. در مقابل بینی گوشتی به دلیل دشوار بودن عمل نسبت به بینی استخوانی هزینه دریافتی توسط پزشک از شما بیشتر خواهد بود.

 

عمل برای بار دوم (عمل ترمیمی بینی)

 

اگر شما از عمل بار اول خود راضی نباشید و یا مشکلی در بینی شما وجود داشته باشد، نیاز خواهید داشت که عمل ترمیمی بینی انجام دهید. اگر پزشک معالج قبلی شما بخواهد عمل را انجام دهد، معمولا هزینه معقولی از شما طلب می‌کند، اما اگر قرار باشد پزشکی غیر از پزشک اولتان، جراحی را بر عهده بگیرد هزینه دریافتی به نسبت بالاتر خواهد بود.

 

پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی توسط بیمه

 

اگر عمل جراحی بینی شما صرفا برای زیبایی باشد و مشکل ساختاری در بینی‌تان وجود نداشته باشد، شرکت‌های بیمه به هیچ عنوان این هزینه‌ها را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهند. اصولا شرکت‌های بیمه به سختی هزینه جراحی بینی را بر عهده می‌گیرند. پس اگر بینی شما نیاز به جراحی دارد و این جراحی صرفا برای زیبایی است، نیاز است تمام هزینه‌های عمل را شخصا پرداخت کنید و هیچ حسابی روی شرکت‌های بیمه باز نکنید. هرچند برخی از شرکت‌های بیمه مقدار بسیار ناچیزی از هزینه جراحی بینی را در صورتی که دلیل آن شکستگی و یا وجود مشکلات تنفسی باشد تقبل می‌کنند، اما ثابت کردن اینکه شما برای مشکلات تنفسی به عمل جراحی نیاز دارید کمی مشکل خواهد بود. به همین دلیل اکثر افراد از مراجعه به شرکت‌های بیمه برای پرداخت هزینه عمل جراحی بینی خودداری می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید  استفاده از عینک پس از عمل جراحی زیبایی بینی

هزینه‌های قبل و بعد جراحی بینی

 

از آنجایی که موفقیت در عمل جراحی بینی به برگزاری جلسات قبل و بعد از انجام عمل جراحی بینی وابسته است نیاز است که برنامه ریزی و درک درستی از هزینه‌های این جلسات داشته باشید. برای محاسبه هزینه تمام شده عمل جراحی بینی باید از هزینه جلسات قبل و بعد از عمل، هزینه مشاوره اولیه، هزینه جلسات آماده سازی و هزینه معاینات آگاهی کاملی داشته باشید تا بتوانید هزینه عمل را به درستی محاسبه کنید. توجه داشته باشید که بعد از عمل هزینه‌هایی مانند هزینه مسکن و دارو‌های تجویز شده پزشک به هزینه عمل جراحی شما اضافه خواهند شد و این هزینه‌ها را شما باید تک به تک از پزشک جراح بخواهید که برای شما به طور شفاف لیست کند.

مقدار هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد

Nose operated

هزینه‌های قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

 

قبل از جراحی بینی نیاز است که بیمار آزمایشاتی را انجام دهد تا روند عمل به درستی پیش رود. از این رو هزینه‌های آزمایش‌های زیر به هزینه عمل اضافه می‌شوند:

  • هزینه عکس آتلیه
  • هزینه انجام سی تی اسکن
  • هزینه انجام آزمایش خون

 

هزینه‌های بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

 

معمولا پزشکان برای ویزیت‌های بعد از عمل هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند اما برخی از پزشکان برای ویزیت بعد از عمل نیز مبلغی را در نظر می‌گیرند. ترتیب ویزیت‌های بعد از عمل به صورت زیر خواهد بود:

  • هزینه ویزیت ماه اول، هر هفته یک جلسه ویزیت
  • هزینه ویزیت سال اول، هر سه ماه یک ویزیت
  • هزینه ویزیت سال دوم، هر ۶ ماه یک ویزیت

 

بیشتر بخوانید  رابطه بین اختلال شخصیت و جراحی زیبایی بینی

هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد

 

از آنجایی که عمل‌های زیبایی تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار نمی‌گیرد و نیاز است که بیمار شخصا هزینه عمل را به طول کامل پرداخت کند، بسیاری از بیماران به دنبال انجام عمل بینی در بیمارستان‌های دولتی هستند. لازم به توضیح است که هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد نسبت به مراکز خصوصی کمتر است اما کم بودن این هزینه با محدودیت‌هایی در عمل مواجه است.

 

جمع بندی

 

معمولا هزینه جراحی در بیمارستان دولتی مشهد به نسبت کلینیک‌های خصوصی کمتر است. اما نیاز است بدانید این بیمارستان‌ها تمام عمل‌ها را انجام نمی‌دهند و در انجام عمل با محدودیت‌هایی مواجه هستند. پس نیاز است برای انتخاب بیمارستان یا کلینیک نوع عمل بینی خود را در نظر بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.