سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل (معرفی ۱۰ سبک)

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > اخبار  > سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل (معرفی ۱۰ سبک)
سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل (معرفی 10 سبک)

سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل (معرفی ۱۰ سبک)

سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل برای طراحان دکوراسیون داخلی منزل در مشهد و کسانی که خودشان می خواهند، طرح جدیدی در خانه ی خود پیاده کنند، بسیار مهم است. دکوراسون داخلی هر سبک دارای ویژگی هایی است که باعث تمایز آن با دیگر سبک های دکوراسیون داخلی می شود. اگر شما هم دوست دارید که خانه ی جدیدی مطابق با سلیقه ی خود داشته باشید، لازم است که حتما محبوب ترین سبک های جهان را بشناسید.

نکاتی در مورد انتخاب سبک دکوراسیون داخلی منزل

زیبایی موضوعی کاملا سلیقه ای است. شما باید بر اساس علاقه خود، طبق قوانین سبک ها عمل کنید. شاید به عنوان مثال سبک دکوراسیون داخلی منزل سلطنتی از نظر شما زیباتر از سبک صنعتی باشد. اگر بقیه با شما هم سلیقه نیستند، مهم نیست! شما باید بر اساس علاقه و سبک مورد نظر خود تصمیم گیری کنید که کدام سبک برای شما مناسب تر است؟

البته اگر قصد دارید که لوازم دکوراسیون داخلی منزل خود را از نو بخرید و دنبال سبک جدیدی هستید، بهتر است با یک مشاور حرفه ای در این زمینه مشورت کنید چرا که مشاور می تواند بر اساس سلایق شما، سبکی را به شما پیشنهاد دهد. شما بر اساس همین پیشنهاد می توانید تعداد خاصی از لوازم دکوراسیون منزل را خریداری کنید.

سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل

سبک هایی که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم، مهم ترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل در ایران و جهان است که طرفداران بسیار زیادی دارند. در ادامه می توانید در مورد هر سبک اطلاعات کامل و جامعی کسب کنید:

سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

بله درست خواندید! سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی یکی از سبک های محبوب در جهان است که طرفداران زیادی دارد. در این سبک ویژگی ها و ارزش های اصیل فرهنگ ایرانی کاملا به چشم می خورد. از مهم ترین ویژگی های این سبک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی مناسب و انعطاف پذیر
 • محاسبات دقیق جایگذاری لوازم دکوراسیون داخلی
 • فرم درست پوشش
 • رعایت اصولی و صحیح مسائل فنی و علمی
 • ستون و سقف های بلند
 • و …

سبک ایرانی در کنار زیبایی، دارای شکوه خاصی است. اگر از ابتدا قصد دارید که یک خانه را بسازید و به دنبال یک طرح با شکوه و زیبا هستید، می توانید سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی  را در نظر داشته باشید.

سبک دکوراسیون داخلی منزل مینیمالیسم

نمی توان در مورد سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل صحبت کرد و در رابطه با مینیمالیسم، صحبت کرد. شاید می پرسید که مینیمالیسم چیست و سبک آن به چه شکل است؟ مینیمالسیم یا ساده گرایی نه تنها یک سبک دکوراسیون داخلی منزل است، بلکه یک سبک زندگی است که طرفداران بسیار زیادی دارد.

ساده گرایی یک نوع سبک است که مردم جهان بعد از جنگ جهانی دوم به آن روی آورده اند و تصمیم گرفتند از آن استفاده کنند. در واقع بر اساس این سبک از طرح های ساده و بی زرق و ورق در خانه استفاده می شود که نمونه ی آن را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

بیشتر بخوانید  بهترین و جامع ترین راهنمای خرید تشک

سبک دکوراسیون داخلی منزل مینیمالیسم

برای تغییر سبک دکوراسیون داخلی منزل به این سبک لازم نیست، وسایل گران قیمت و لاکچری بخرید. در واقع این سبک اثبات می کند که زیبایی در عین سادگی نیز وجود دارد و شما می توانید به آن توجه کنید. این سبک در نهایت و اوج صحت و دقت است. در این سبک از افراط و اسراف جلوگیری شده است.

رنگ هایی که در این طرح بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا خیلی تیره و یا روشن است. در این سبک خبری از رنگ های متنوع و پر زرق و ورق نیست. اگر علاقه مند به این سبک هستید، می توانید لوازم دکوراسیون داخلی منزل مربع، مستطیل، دایره و … را بر اساس نیاز خود تهیه کنید.

سبک دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک

سبک دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک

معمولا هر جا صحبت از سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل می شود، یکی از سبک های برتر در سطح جهان سبک دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک است که از سال ها قبل تا به الان وجود دارد و از آن استفاده می شود.

سبک دکوراسیون داخلی منزل که امروز در سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل در مورد آن صحبت می کنیم، بارها و بارها دچار تغییر و رشد از نسخه ی اولیه ی خود شده است. در این سبک نهایت دقت به جزئیات و اهمیت آن ها در زیبایی کلی به چشم می خورد. معمولا مبلمانی که باید در این طرح استفاده شوند، دارای منبت کاری هستند. در واقع این طرح شبیه طرح های افسانه ای است که در فیلم ها می بینید. در ادامه می توانید نمونه ی این سبک را مشاهده کنید:

اگر خواهان اجرای این طرح هستید، بهتر است که حتما یک مشاور دکوراسیون داخلی منزل حرفه ای استخدام کنید، تا تمامی جزئیات و کارها را انجام دهد. این طرح به دلیل داشتن ریزه کاری هایی در اجرا ممکن است اجرای آن برای افراد عادی کمی سخت و دشوار باشد.

سبک دکوراسیون داخلی منزل روستیک

سبک دکوراسیون داخلی منزل روستیک

اگر خانه ی ویلایی دارید و یا می خواهید یک سبک زیبای دکوراسیون داخلی منزل در باغ خود پیاده سازی کنید، این سبک می تواند برای انتخاب شما گزینه ی مناسبی باشد. در واقع این سبک در سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل ویلایی دارای اهمیت بالایی است.

در این سبک خبرهای خوب و ویژه ای برای علاقه مندان به طبیعت وجود دارد چرا که سعی شده است، فضاهای طبیعی را به داخل خانه بکشاند. البته مانند سبک دکوراسیون داخلی منزل صنعتی، ساختارهای خام و نپخته هم در آن زیاد هستند، اما در کل طرح زیبا و جذابی است که می توانید آن را برای باغ یا خانه ی ویلایی خود انتخاب کنید.

جالب است بدانید که اکثر لوازم دکوراسیون داخلی منزل این سبک با استفاده از کنده درخت، تنه و شاخه ی درختان ساخته شده است. اگر دوست دارید که آخر هفته ها در خانه ی جنگلی، کوهستانی و یا روستایی خود خاطره انگیز و جذاب باشد، می توانید این طرح را انتخاب کنید. اگر می خواهید نمونه ی این سبک دکوراسیون داخلی را مشاهده کنید، می توانید به تصویر زیر نگاهی بیندازید:

سبک دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک با رویکردی جدید

سبک دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک با رویکردی جدید

شاید تصور می کنید که این سبک شباهت های زیادی با سبک دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک دارد! بله درست است که شباهت هایی ممکن است بین این دو طرح باشد، اما تفاوت های زیادی در آن ها وجود دارد، بصورتی که تشخیص تفاوت های آن ها برای یک طراح دکوراسیون داخلی که بر سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل مسلط است، کار ساده و راحتی است.

بیشتر بخوانید  آسمان مجازی نوآوری در طراحی دکوراسیون داخلی

این سبک دارای عظمت و شکوه خاصی است که جزئیات بسیار متفاوتی نسبت به سبک مادر خود یعنی سبک کلاسیک دارد! اگر به دنبال تلفیق کردن و ترکیب کردن سبک های قدیمی و جدید هستید، این سبک می تواند برای شما بسیار دلچسب و زیبا خواهد بود. در ادامه می توانید، نمونه ی این سبک را مشاهده کنید و تصمیم بگیرید که آیا علاقه دارید منزل شما به این صورت باشد یا خیر:

سبک دکوراسیون داخلی ماوریک یا تک رو

سبک دکوراسیون داخلی ماوریک یا تک رو

افراد زیادی هستند که ترجیح می دهند از استانداردهایی که در این دنیا وجود دارد، تبعیت نکنند و خودشان استاندارد تولید کنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و به دنبال سبکی در این مقاله که در مورد سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل هستید که بتواند این موضوع را در خود جای دهد، سبک دکوراسیون داخلی منزل ماوریک یا تک رو برای شما درست شده است.

سبکی که دارای خلاقیت های غیر معمول، استاندادرهای جدید و بدون قاعده و … است! شما می توانید از وسایلی استفاده کنید که هم دیگر را می پوشانند! در این سبک می توانید از رنگ های غیر همسان و غیر همخوان با هم حتی در یک اتاق استفاده کنید. اگر دوست دارید که بی قانونی را تجربه کنید، می توانید با کمک این طرح آن را از خانه ی خود شروع کنید. در ادامه نمونه ای از سبک دکوراسیون داخلی منزل ماوریک آورده شده است که به شما نشان می دهد این سبک چگونه شکل گرفته است:

سبک دکوراسیون داخلی منزل ژاپن

سبک دکوراسیون داخلی منزل ژاپن

احتمالا شما هم زیاد در مورد این کشو جزیره ای و ویژگی های مردمان آرام آن شنیده اید، اما آیا می دانستید که سبک سنتی خانه های مردم ژاپن چه شکلی است؟ در این سبک می توانید، تمامی ویژگی های مردم ژاپن از جمله تمیز بودن، نظافت، توجه به جزئیات، سادگی و یکپارچه بودن طرح و لوازم دکوراسیون داخلی منزل  و … را به وضوح مشاهده نمایید.

البته لوازم و عناصر خاصی در این طرح بکار رفته است که باعث می شود، جایگاه ویژه ای در سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل داشته باشد. لوازم و عناصری مانند تاتامی مت، واشیستو، درهای کشویی، میزهای کوتاه و … جزو ویژگی های اصلی این سبک دکوراسیون داخلی هستند که بهتر است به آن ها توجه داشته باشید.

این سبک برای کسانی که دوست دارند خانه ای تمیز، زیبا و آرام داشته باشند، گزینه ی بسیار مناسبی است که بهتر است به آن توجه کافی داشته باشند. در ادامه می توانید نمونه ی یک سبک دکوراسیون داخلی منزل ژاپنی را مشاهده نمایید:

سبک دکوراسیون داخلی منزل چینی

سبک دکوراسیون داخلی منزل چینی

چین کشوری است که تاریخ بسیار کهنی دارد و اصول مهمی در خانه های آن بکار رفته است. مردمان چین دارای فرهنگی اصیل هستند که توجه به آن در سبک دکوراسیون داخلی منزل آن ها نیز به چشم  می خورد. سبک دکوراسیون داخلی منزل چینی یکی از سبک های قدیمی است که از گذشته تا به حال زیاد مورد استفاده قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید  نکاتی ضروری و درگوشی برای داشتن دوربین مداربسته

در واقع کسانی که در سراسر دنیا عاشق فرهنگ چین هستند در سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل، این نوع از طراحی داخلی و چیدمان را بیشتر می پسندند. در این سبک و مدل، اصل های زیر در اولویت بالایی قرار دارند:

 • سادگی
 • انرژی
 • طبیعت

انرژی باید بالا و مثبت باشد. این ها اصولی است که در فنگ شویی یا همان برقراری تعادل در چین کاربرد فراوانی دارد. در سبک دکوراسیون داخلی چینی باید به نظم و چیدمان به شدت دقت کرد چرا که چینی ها معتقدند با رعایت اصول این سبک می توان انرژی زیادی در محیط خانه تولید کرد.

همچنین در این طرح از رنگ های مشکی، طلایی، زرد و قرمز زیاد استفاده می شود که می توان به آن هم توجه کرد. اگر دوست دارید بدانید که خانه ای که به این سبک تزئین شده است، چه شکلی است می توانید به عکس زیر نگاهی بیندازید:

سبک دکوراسیون داخلی منزل مراکشی

سبک دکوراسیون داخلی منزل مراکشی

مراکش کشوری است که به آب و هوا و طبیعت خاص معروف است. سبک دکوراسیون داخلی منزل مراکشی یکی از سبک های بسیار زیبا است که هر بیننده ای را می تواند، محو خود کند. این سبک در سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل به عجیب و غریب بودن معروف است. در این سبک عناصر و لوازم زیر بکار می رود:

 • فرش
 • کاشی
 • ظروف رنگی
 • سفال
 • فانوس
 • آثار فلزی
 • کف پوش سفالی قرمز
 • سکوهای بیرون زده دیوار
 • مبلمانی با چوب های منبت و مشبک
 • سایه بان بالای تخت
 • حیاط اندرونی
 • چراغ های مخفی
 • و …

این سبک در کنار عجیب و غریب بودنش، مورد علاقه شاهان و پادشاهان عربی زیادی بوده است. اگر دوست دارید که نمونه ی این سبک را مشاهده کنید، می توانید به عکس زیر نگاهی بیندازید:

سبک دکوراسیون داخلی منزل مصری

سبک دکوراسیون داخلی منزل مصری

مصر کشوری است که از زمان فراعنه تا به حال دارای زیبایی ها و سبک های خاص خود بوده است. در مصر توجه به هنر در واقع نوعی الزام تلقی می شده است. سبک مصری، سبک بسیار زیبا و خاصی است که اگر به آن علاقه پیدا کنید، می توانید آن را با سنگ های طبیعی و حجم های مکعبی فراوان درست کنید.

در سبک شناسی دکوراسیون داخلی منزل، سبک مصری نوعی سبک توصیفی شناخته می شود که جلوه های خاصی را برای مخاطب خود درست می کند. در این سبک می توان از ستون های کوتاه و چاق، نقاشی های پررنگ، نقش های کنده کاری شده و … هم استفاده کرد. اگر از این طرح خوشتان می آید، حتما از یک طراح در این زمینه کمک بگیرید.

در این زمینه اگر تجربه ای دارید و یا سوالی برایتان بوجود آمده است، می توانید با تیم اجرایی پاکادکور در اررتباط باشید.

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.