اسپلینت و تامپون

اسپلینت و تامپون در عمل بینی چیست؟

اسپلینت و تامپون در عمل بینی یا این که گچ بینی در واقع یک آتل پلاستیکی می باشد که از بینی شما مراقبت می نماید و به استخوان و غضروف های بینی یاری می نماید تا زمان ترمیم از جایشان تکان نخورند . اسپلینت بعد از پایان فعالیت جراحی بینی روی بینی گذارده می‌شود و یک هفته بعداز عمل برداشته می‌شود . درین یک هفته بایستی احتیاط فرمائید اسپیلینت تر نشود . تر شدن اسپیلینت منجر شل شدن آن میشود و احتمال دارد نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار بدهد پس در‌این بازه زمانی از حمام دوری فرمائید یا این که در صورتی سماجت بر حمام دارید , گردن به پایین مورد شستشو قرار گیرد .

اسپلینت و تامپون

اسپلینت و تامپون در عمل بینی

چنانچه اسپلینت تر شود پوست بینی در گیر خارش و سوزش می گردد و در‌این یک هفته تحمل اسپلینت برای مریض طاقت فرسا خواهد شد . همینطور احتمالا که اسپلینت شل شود و قبل از پایان یک هفته از روی بینی جدا شود . مش یا این که تامپون از جنس گاز استریل است و بعداز آغشته شدن به پماد تتراسایکلین پس از جراحی در داخل بینی به منظور جلوگیری از خون ریزی قرار می‌گیرد . تامپون یا این که مش بعد از آن ازسه روز از جراحی به وسیله خود مریض از بینی بیرون می‌شود . میزان تامپون نهاده شده در بینی مریض بسیار کوتاه میباشد و مریض نباید از بیرون نمودن تامپون به وسیله خودش حس نگرانی نماید . این نکته ایست که بعداز کار بوسیله پرستار به مریض بازگو می گردد .

در هنگامی که تامپون در بینی دارید , تنفس از روش بینی مشکل است . به همین جهت با دهانتان بایستی نفس بکشید . برای جلوگیری از کم آبی دهن میل کردن مایعات پیشنهاد می شود . خونی شدن تامپون و ریختن روی پانسمان زیر بینی طبیعی و معمولی میباشد مگر این‌که به صورت مداوم باشد و خون از بینی به طور قطره قطره چکه نماید که در‌این‌حالت‌ مریض بایستی به پزشک معالج خویش مراجعه کند . در صورت عدم دسترسی به دکتر به بخش اورژانس بیمار‌ستان مراجعه نماید تا مشکل به وسیله پرستاران برطرف گردد . بعداز برداشتن تامپون نفس کشیدن راحت تر می‌شود , البته به دلیل وجود ورم , تنفس از روش بینی تا یک هفته ( تا برداشتن گچ بینی ) مشکل است که با تجویز داروهای متبوع و استفاده از قطره بینی مریض در تنفس کمی راحت تر میگردد .

بیشتر بخوانید  جراحی ترمیمی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

 

اطلاعات بیشتر در عمل بینی در مشهد

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.