درمورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی چه می دانید؟

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > درمورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی چه می دانید؟

درمورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی چه می دانید؟

نحوه عمل بینی بدین گونه است که پوست از بافت زیرین جدا شده و فلاپی بالا برده می شود، این جداسازی باعت تجمع خون و ترشحات و همچنین ایجاد تورم می گردد. پس از جراحی بینی نیاز به مراقبت هایی می باشد که با انجام آن ها روند بهبودی سریع تر حاصل می شود. نحوه خوابیدن یکی از مهم ترین این مراقبت ها است. در ادامه درمورد نکته هایی پیرامون نحوه خوابیدن به شما ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

۱٫تاثیر نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

۲٫شرایط خوابیدن بعد از جراحی بینی

۳٫سخن پایانی

تاثیر نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

 

همان طور که در مطالب قبل براتون توضیح دادیم جراحی بینی نوعی جراحی است که در زیبایی افراد نقش به سزایی دارد. نحوه عمل بینی بدین گونه است که پوست از بافت زیرین جدا شده و فلاپی بالا برده می شود، این جداسازی باعت تجمع خون و ترشحات و همچنین ایجاد تورم می گردد. این اقدام باعث قطع شدن عروق خونی بینی و لنفاتیک بینی نیز می شود که عامل اصلی تورم در بینی و ناحیه اطراف آن می باشد. پس از جراحی بینی نیاز به مراقبت هایی می باشد که با انجام آن ها روند بهبودی سریع تر حاصل می شود. نحوه خوابیدن یکی از مهم ترین مراقبت ها می باشد که اگر به نحو اشتباه صورت پذیرد موجب جمع شدن خون در یک محل و تورم شدید تر می شود.

ممکن است مشتاق دیدن نتیجه جراحی زیبایی بینی خود در مدت زمان کم باشید، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که روند بهبودی به زمان نیاز دارد و در این مدت باید به توصیه های جراح بینی خود عمل کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی بهبود می یابد.

بیشتر بخوانید  با عوارض عمل بینی با لیزر در مشهد بیشتر آشنا شوید!

 

شرایط خوابیدن بعد از جراحی بینی

 

روش های خوابیدن بعد از جراحی بینی

 

تنها خوابیدن بعد از عمل بینی

 

پس از جراحی بینی سعی بر این داشته باشید در هنگام خواب از محیط مناسبی برخودار باشید تا از خواب راحت بهره مند شوید. این بدین معنا است که سعی کنید تنها بخوابید و شخصی در کنارتان نباشد چرا که در اثر برخورد ناگهانی دست شخص کنارتان با بینی شما ممکن است باعث نامتقارن شدن فرم بینی و ایجاد تورم شود، همچنین روند بهبود دیرتر صورت گیرد.

 

بالش مناسب تهیه کنید

 

یک بالش مناسب می‌تواند به شما در داشتن خوابی همراه با آرامش کمک کند. یک بالش موج‌دار محافظت کافی را در هنگام خواب ایجاد می کند و سرتان را بالا نگه می‌دارد، در نتیجه تورم و ناراحتی را به حداقل می‌رساند.

همچنین بالش می‌تواند به ثابت باقی ماندن شما در طول شب کمک کند که یکی از موارد لازم در طول مدت زمان بهبودی پس از عمل بینی می باشد. شما نباید بر روی یک طرف یا شکم‌تان بغلتید و در این وضعیت به بینی خود ضربه بزنید. هنگامی که هر شب به رختخواب می‌روید، بالش‌ها را در کنار دو طرف بدن خود قرار دهید تا در جایتان ثابت بمانید و از تکان خوردن و غلتیدن جلوگیری شود.

 

 به پشت خوابیدن بعد از عمل بینی

 

بهترین روش برای خوابیدن به مدت دو هفته پس از جراحی بینی خوابیدن به پشت است. چرا که نباید به بینی شما فشار وارد شود و زمانی که در هنگام خواب به پهلو یا برروی معده باشید می تواند باعث وارد شدن فشار زیادی به بینیتان شود که نه تنها باعث ناراحتیتان می شود بلکه ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را نیز به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید  جراحی بینی طبیعی در مشهد چگونه انجام می شود؟

 

به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی

 

اصلا خوابیدن به پهلو را در نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی انتخاب نکنید. زیرا اصلا روش مناسبی نبوده و توصیه نمی شود. البته این مسئله مربوط به دو هفته اول بعد از جراحی می باشد. پس از گذشت دو هفته از جراحی بینی می توانید جابه جا شوید یا به پهلو بخوابید و دیگر نیاز نیست در جای خود ثابت قرار بگیرید . در زمان خواب نباید بینی شما به زمین فشار داده شود، برای جلوگیری از وارد شدن ضربه به بینی در حالت خوابیده به پهلو استفاده از دو یا سه بالشت توصیه می شود.

 

زاویه ۳۵-۴۰ درجه

روش های خوابیدن بعد از جراحی بینی

 

تمامی جراحان با تجربه بینی به بیماران توصیه میکنند که در زمان خوابیدن و استراحت سر خود را نسبت به سطح بدن بالاتر نگه دارند چرا که در به حداقل رساندن تورم و سرعت روند بهبودی تاثیر به سزایی دارد. ساده ترین راه جهت انجام این کار گذاشتن سر بر روی حداقل دو یا سه بالشت می باشد. اصلاح نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی نه تنها باعث کاهش یافتن تورم بینی شما می شود بلکه موجب راحتی خواب و بهبود تنفس شما نیز خواهد شد.

 

شرایط خود را راحت نمایید

 

عوامل متعددی می‌توانند بر میزان راحتی شما در شب و کیفیت خوابتان تاثیر بگذارند. یک از عوامل می‌تواند دمای اتاق باشد که میزان راحتی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر واقعا گرم باشد، هیچ کس در هنگام خواب شرایط مطلوبی نخواهد داشت.در طول شب‌های  فصل هایی که از گرمای زیادی برخوردار هستند جهت خنک شدن محیط داخل کولر روشن نمایید و نگران سرد شدن فضا نباشید.

بیشتر بخوانید  پاسخ به سوالات رایج در مورد هزینه عمل بینی در مشهد در سال 99

 

نسخه‌های تجویزی را تهیه کنید

 

جراح شما احتمالا برخی از داروهای مسکن و یا آنتی بیوتیک را در طی بهبودیتان تجویز می‌کند؛ شما باید قبل از عمل خود آنها را تهیه کنید، چرا که باید بلافاصله پس از عمل جراحی آنها را در دسترس داشته باشید. دستورالعمل‌های ذکر شده روی برچسب داروها را با دقت انجام دهید. این داروها در کاهش نسبی درد و ناراحتی که احساس می کنید اثر می گذارند و خواب راحت تری را برای شما فراهم می کنند.

 

سخن پایانی

 

سعی کنید از جراح خود در مورد نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی و سایر مراقبت های بعد از عمل بپرسید تا بتوانید شرایط ایده آلی بعد از جراحی داشته باشید و روند بهبودتان در مدت زمان کم صورت گیرد. دکتر آذرنوش متخصص جراحی گوش حلق و بینی و فوق تخصص رینولوژی پس از عمل بینی تمامی نکات و مراقبت های عمل را به بیماران خود آموزش می دهد تا پس از عمل برای بیمار مشکلی ایجاد نشود.

5/5 - (1 امتیاز)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.