جراحی رینوپلاستی بینی در مشهد چگونه است؟

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > جراحی رینوپلاستی بینی در مشهد چگونه است؟
جراحی رینوپلاستی بینی

جراحی رینوپلاستی بینی در مشهد چگونه است؟

جراحی رینوپلاستی بینی برای تغییر در فرم، ظاهر و تیغه بینی انجام می شوند. اغلب افرادی خواستار این نوع جراحی می باشند که بینی آن ها دچار مشکلاتی است و نیاز به ایجاد تغییر در فرم بینی می باشد. رینوپلاستی (عمل زیبایی بینی ) بسته به افراد مختلف، می تواند منجر به کوچک یا بزرگ شدن اندازه بینی، تغییر شکل بینی، پهن تر یا باریک تر شدن نوک بینی و یا تغییر ارتفاع یا طول بینی منجر گردد.

فهرست مطالب

 

۱_مقدمه

۲_جراحی رینوپلاستی بینی

۳_اقدامات قبل از جراحی بینی

۴_انواع جراحی رینوپلاستی بینی

۵_رینوپلاستی بینی در مشهد

۶_زیبایی بینی بدون عمل جراحی

۷_اقدامات بعد ازعمل جراحی بینی رینوپلاستی

 

۸_سخن پایانی

 

مقدمه

 

جراحی رینوپلاستی بینی برای تغییر در فرم، ظاهر و تیغه بینی انجام می شوند. اغلب افرادی خواستار این نوع جراحی می باشند که بینی آن ها دچار مشکلاتی است و نیاز به ایجاد تغییر در فرم بینی می باشد. رینوپلاستی (عمل زیبایی بینی ) بسته به افراد مختلف، می تواند منجر به کوچک یا بزرگ شدن اندازه بینی، تغییر شکل بینی، پهن تر یا باریک تر شدن نوک بینی و یا تغییر ارتفاع یا طول بینی منجر گردد. از جمله اصلاحتی که رینوپلاستی در اندازه، شکل و عملکرد بینی به ارمغان می آورد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تصحیح نوک بینی
 • تغییر زاویه بینی
 • صاف کردن یک برآمدگی یا حفره
 • بازسازی اندازه و شکل سوراخ‌های بینی

جهت اینکه پس از انجام رینوپلاستی بهبودی زودتر حاصل گردد و بینی به خوبی فرم گیرد باید اقداماتی نظیر معمولا پیشنهاد می شود با فشار ترشحات بینی تخلیه نشود، برای رفتن به مسافرت ۵ تا ۷ روز بعد از عمل ممانعتی نیست ،در هفته های اول در تابش مستقیم آفتاب نباشید و.. را انجام دهید و همجنین داروهایی که پزشک جراح توصیه می کند را نیز مصرف کنید. جهت آشنایی بیشتر با جراحی رینوپلاستی بینی با این مقاله از سایت دکتر آذرنوش همراه باشید.

 

جراحی رینوپلاستی بینی

 

رینوپلاستی بینی

یکی از عمل هایی که بیشتر به عنوان عمل زیبایی شناخته می شود، جراحی رینوپلاستی بینی است.به جز هدف زیبایی چهره، جراحی بینی در مشهد مانند بقیه شهرها برای اهداف دیگری مانند درمان مشکلات تنفسی و گرفتگی های بینی نیز استفاده می شود.

بیشتر بخوانید  کبودی چشم بعد از جراحی بینی

جراحی بینی معمولادر این موارد پیشنهاد می شود:

 1. بزرگ بودن سوراخ بینی
 2. پهن بودن بینی
 3. قوزدار بودن بینی
 4. ناقرینه بودن بینی
 5. انحراف تیغه بینی
 6. نزدیک بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 7. بزرگ بودن اندازه بینی
 8. دوشاخه بودن نوک بینی
 9. افتادگی نوک بینی

این موارد و سایر موارد مشابه می تواند موجب شود که افراد تمایل به عمل بینی داشته باشند. در جراحی بینی با توجه به تشخیص پزشک، می توان بیهوشی عمومی یا موضعی داشت. البته به جز تصمیم پزشک، نوع جراحی رینوپلاستی بینی و پیچیدگی جراحی در انتخاب بیهوشی موثر است. این نکته را به یاد داشته باشید که در بیهوشی موضعی، صدای ضربه و تراشیدن استخوان و غضروف شنیده می شود. در رینوپلاستی بینی معمولا بعد از چند ساعت بیمار ترخیص می شود.در موارد معدود ممکن است بیمار یک شب را در بیمارستان سپری کند.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

اقدامات قبل از عمل

رینوپلاستی بینی در مشهد مانند سراسر ایران انجام می شود. در کلان شهرها به تناسب جمعیت، استقبال بیشتری از این نوع عمل زیبایی صورت می گیرد. رینوپلاستی در مشهد مانند سایر شهرهای بزرگ مورد توجه افراد زیادی است. عمل بینی همچون سایر شهرها شرایطی را قبل از عمل می طلبد که در این بخش به آنها پرداخته می شود. قبل از عمل لازم است سی تی اسکن، آزمایش خون و عکس از بینی آماده باشد.

 • در صورت ابتلا به سرماخوردگی ویروسی،پزشک را مطلع کنید و عمل را به تعویق اندازید.
 • دو هفته قبل از عمل از مصرف آسپرین و داروهای مشابه مانند پروفن خودداری کنید.این داروها موجب افزایش خونریزی می شود.
 • مانند سایر اعمال جراحی، ۸ ساعت قبل از عمل نباید بیمار چیزی برای خوردن مصرف کند.
 • دوهفته قبل و بعد از عمل نباید سیگار مصرف شود.
 • اگر داروهای گیاهی مصرف می کنید، پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • نباید از جراحی زیبایی، انتظار زیبایی کامل وبدون عیب داشت.ممکن است آنچه در تصور شما باشد، اتفاق نیافتد.

 

انواع جراحی رینوپلاستی بینی

 

بیشتر بخوانید  مفهوم اسپلینت و تامپون بینی

انواع رینوپلاستی بینی

جراحی رینوپلاستی بینی مانند سایر مناطق کشور انواع مختلفی دارد و به دو روش صورت می گیرد:باز و بسته

برای عمل بینی به روش بسته، هیچ نوع برشی از بیرون بینی انجام نمی شود. بنابراین جای هیچ بخیه ای مشخص نیست و همه برش های جراحی در داخل بینی انجام می شود. در این روش مزیت هایی نسبت به روش باز وجود دارد.در این روش، زمان عمل کوتاه تر است.تورم بعد از عمل در مقایسه باروش باز کمتر است.برش پوستی در ناحیه کلوملا نیست.

برای جراحی رینوپلاستی بینی به روش باز،در این روش جراح راحت تر می تواند گرافت غضروفی یا استخوانی استفاده کند.و یا ساده تر از پروتز استفاده می کند.در روش جراحی رینوپلاستی بینی به صورت باز، مسلما جراح دید بهتری دارد.در مورد جراحی های مشکل تر بهتر می تواند اقدام کند.در این روش برش از جلوی بینی داده می شود.بنابر این جای بخیه تا حدی قابل تشخیص است.

 

رینوپلاستی بینی در مشهد

 

رینوپلاستی بینی در مشهد

یکی از نکات مهم در مورد این عمل یافتن پزشک متخصص است. رینوپلاستی بینی در مشهد مانند سایر شهرها توسط جراح پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی انجام میگیرد. یکی از دغدغه های بیماران انجام جراحی با هزینه مقرون به صرفه است.از آنجا که بینی یکی از عناصر مهم در زیبایی چهره است؛ توجه کنید که جراح حاذق در این زمینه را جستجو کنید.ممکن است افرادی با مقادیر کم زیر تیغ جراحی بینی بروند ولی بعد از عمل، انتظاری که داشتندحاصل نشود.

برای این عمل وقت کافی صرف کنید و در این زمینه با پزشکان متخصص مشورت کنید. چون هر گونه اشتباه یا بی تجربگی پزشک نتایج جبران ناپذیری ایجاد می کند. خصوصا در مورد بینی گوشتی باید دقت بیشتری داشته باشید.

 

زیبایی بینی بدون عمل جراحی

 

زیبایی بینی بدون عمل

علی رغم اینکه جراحی رینوپلاستی بینی با بالاترین کیفیت انجام می شود. ولی هنوز کسانی هستند که از جراحی وحشت دارند، در این حالت می توانند از روشهای غیر جراحی استفاده کنند. دو روش در این رابطه وجود دارد: روش اول استفاده از تزریق است. مانند تزریق ژل،تزریق چربی ومزوتراپی. در واقع با تزریق این مواد زیر پوست می توان فرم مورد نظر را به بینی داد. روش دیگر،لیفت بینی نام دارد.در این روش با نخ لیفت، نوک بینی را به بالا می کشند.

بیشتر بخوانید  جراحی بینی در مشهد چگونه است؟

در هر دو روش از بیهوشی استفاده نمی شود و از بی حسی موضعی استفاده می کنند. البته با توجه به شدت نقص در بینی، پزشک باید در این مورد تصمیم بگیرد.گاه پزشک مجبور می شود صرفا از جراحی رینوپلاستی بینی مانند سایر شهرها استفاده کند.

 

اقدامات بعد از عمل جراحی بینی رینوپلاستی

 

اقدامات بعد از عمل رینوپلاستی

جراحی رینوپلاستی بینی مانند سایر مناطق و استان ها، نیاز به مراقبت هایی بعد از عمل دارد.

 • در ۲۴ ساعت بعد از جراحی رینوپلاستی بینی مانند سایر مناطق، از کیسه یخ روی چشم استفاده کنید.این عمل مانع از تورم چشم ها می شود.
 • برای بهبود تنفس در چند هفته اول از محلول سرم نمکی برای شستشوی بینی استفاده شود.
 • معمولا پیشنهاد می شود با فشار ترشحات بینی تخلیه نشود.
 • برای رفتن به مسافرت ۵ تا ۷ روز بعد از عمل ممانعتی نیست.
 • در هفته های اول در تابش مستقیم آفتاب نباشید.
 • در مورد خوابیدن باید طاق باز بخوابید.نیم تنه بالاتر از پاها قرار گیرد.این کار موجب میشود ورم کمتر در صورت ایجاد شود.
 • برای فعالیت های بدنی شدید و انجام ورزش های سنگین تا چند هفته بعد از عمل باید صبر کنید.
 • در هفته های اول حتی الامکان از گریه و خنده شدید خودداری شود.و عطسه با دهان باز انجام شود.
 • از جویدن طولانی غذا در هفته های اول اجتناب شود.
 • از شستن صورت و حمام کردن در صورتی استفاده شود که پانسمان خیس نشود.
 • استفاده از لنزهای چشم و مواد آرایشی بعد از عمل ایرادی ندارد.

 

سخن پایانی

 

مانند همه اعمال جراحی در صورت اقدام به فعالیت های خاص یا وجود هرگونه سوال و ابهام با پزشک خودمشورت کنید.این نکته را به خاطر بسپارید که برای اینکه شکل بینی بعد از عمل نزدیک به تصورات شما باشد باید صبر کنید تا به اصطلاح بینی جا بیافتد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از پزشک به این لینک مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.