تفاوت جراحی زیبایی بینی مردان و زنان

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > تفاوت جراحی زیبایی بینی مردان و زنان
تفاوت جراحی زیبایی بینی آقایان و بانوان

تفاوت جراحی زیبایی بینی مردان و زنان

جراحی زیبایی بینی در مشهد، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است و افراد زیادی قصد انجام این عمل جراحی را برای زیبایی بیشتر دارند. مردان و زنان بسیاری بدون آنکه آگاهی کاملی در مورد این عمل داشته باشند، می خواهند که جراحی زیبایی بینی انجام دهند که کمی نگران کننده است. بهتر است قبل از انجام هرکاری شما سعی کنید که نکات لازم در آن زمینه را بدانید و بعد از آن تصمیم گیری کنید. تصمیم گیری با داشتن اطلاعات کافی باعث می شود که بعد از انجام عمل رضایت خاطر بهتری داشته باشید. در این مقاله می خواهیم بصورت کامل در مورد موضوعی صحبت کنیم که کمتر در مورد آن صحبت می شوید. تفاوت جراحی زیبایی بینی آقایان و بانوان موضوعی است که در ادامه بصورت کامل در مورد آن صحبت می کنیم.

تفاوت های آناتومیک بینی مردان و زنان

تفاوت های آناتومیک بینی آقایان و بانوان

یکی از تفاوت های جراحی زیبایی بینی مردان و زنان این است که صورت مردان حالت برجسته تر و بزرگ تری نسبت به صورت بانوان دارد. به همین طریق بینی نیز که جزو بخش مهمی در صورت مردان و بانوان قرار دارد، نیز تفاوت هایی با هم دارند. جالب است بدانید که وسعت و پهنای بینی آقایان نسبت به وسعت و پهنای بینی بانوان از روبرو بیشتر است. همچنین پل بینی مردان نسبت به پل بینی زنان برجسته تر است.

نکته دیگری که در مورد تفاوت های آناتومیک بینی آقایان و بانوان باید بگوییم، این است که غضروفها و استخوان هایی که بینی آقایان را تشکیل می دهد، محکم تر و مقاوم تر از بینی بانوان است. نکته دیگری که در این زمینه وجود دارد، پوست ضخیم تر بینی آقایان نسبت به بینی بانوان است. همچنین بینی های آقایان سوراخ بینی بزرگتری نسبت به سوراخ بینی بانوان دارند.

بیشتر بخوانید  سوالات متداول در جراحی ترمیمی

همین موضوع و تفاوت ها که در مورد آن ها صحبت کردیم، باعث می شود که تفاوت هایی در جراحی زیبایی بینی آقایان و بانوان اتفاق بیفتد. جراحان برای جراحی زیبایی بینی آقایان که استخوان ها و غضروف های بینی محکم تری دارند، باید روش های متفاوتی را نسبت به جراحی بانوان انتخاب کنند.

تفاوت های زیبایی شناختی

زیبایی شناختی بحثی است که این روزها برای تشخیص میزان زیبایی آقایان و بانوان مورد استفاده قرار می گیرد، اما در ادامه می خواهیم به تفاوت های زیبایی شناختی بینی آقایان و بانوان بپردازیم. نکاتی که در ادامه بصورت خلاصه در این زمینه ارائه شده است، می تواند به شما کمک کند:

 • همانطور که در بالاتر اشاره شد، پهنا و وسعت بینی آقایان از روبرو نسبت به بانوان بیشتر است.
 • حالت بینی قلمی در صورت بانوان نسبت به آقایان متناسب تر است و برای آقایان معمولا این نوع از بینی توصیه نمی شود.
 • بهترین زاویه برای زیبایی بهتر صورت برای بینی در آقایان حدود ۹۰ تا ۹۶ درجه است.
 • بهترین زاویه برای زیبایی بهتر صورت برای بینی در بانوان حدود ۹۵ تا ۱۰۵ درجه است. بینی بانوان در صورتی که سربالاتر باشد، زیبایی بهتری دارد.
 • اگر بخواهیم بصورت نیم رخ به چهره بانوان نگاه کنیم، وجود قوس اندک در بینی برای بانوان می تواند بسیار جذاب و خاص باشد. بینی های سرسره و وجود قوس های شدید، باعث وجود یک تصویر غیر معمول می شود که زیبایی صورت را از بین می برد که باید از انجام آن ها در عمل جراحی زیبایی بینی پرهیز شود!
 • اگر بخواهیم بصورت نیم رخ به چهره بانوان نگاه کنیم، بینی صاف و استوار می تواند زیبایی و جذابیت مردان را چند برابر کنند! نکته ای که باید در جراحی زیبایی بینی آقایان رعایت شود، عدم دادن قوس به بینی مردان است که خیلی جالب نیست و از جذابیت چهره مردان می کاهد!
 • ارتفاع پل بینی در زاویه نیمرخ در بانوان و آقایان باید متفاوت باشد. معمولا ارتفاع پل بینی در بانوان باید نسبت به آقایان کمتر باشد.
بیشتر بخوانید  آناتومی بینی : کالبدشناسی قسمتهای مختلف بینی

با توجه به نکات زیبایی شناختی که در بالا گفته شد، جراحان نکاتی را در جراحی زیبایی بینی باید رعایت کنند تا زیبایی چهره آقایان و بانوان بیشتر شود. نکاتی که جراحان به آن توجه می کنند، نکات زیر هستند:

 • بینی آقایان باید در بعد عمل حالت طبیعی بیشتری داشته باشد.
 • بینی آقایان نباید از جهت روبرو، خیلی باریک و قلمی شود چرا که زیاد جالب نیست.
 • بینی آقایان نباید در نیمرخ به صورت سربالایی باشد.
 • بینی آقایان نباید دارای قوس قابل رویت باشد چرا که بصورت مردانه آن ها نمی آید.
 • پل بینی آقایان نباید دارای فرورفتگی باشد چرا که جذابیت صورت مردان را کم می کند.
 • بینی بانوان باید کوچک و باریک باشد تا صورت جذاب تری داشته باشند.
 • جراحی زیبایی بینی بصورت فانتری برای بانوان مانعی ندارد و می تواند زیبایی آن ها را بیشتر کند.
 • حالت غیر نرمال بصورت آشکارا از زیبایی بینی می کاهد.

انحراف تیغه بینی و جراحی زیبایی بینی

انحراف بینی یک موضوع بسیار شایع است که افراد زیادی به آن دچار هستند. انحراف تیغه بینی می تواند در سلامت و سبک زندگی بیمار تاثیر بگذارد، به همین علت افراد زیادی تصمیم می گیرند که انحراف بینی خود را از طریق جراحی زیبایی بینی حل کنند.

هرگاه با شخصی که انحراف بینی دارد، صحبت کنیم، متوجه می شویم که آن ها بصورت شایع با این مشکل برخوردارند که بینی آن ها گرفته می شود. البته تنها گرفتگی بینی به عنوان یک عارضه وجود ندارد، بلکه وجود مشکلاتی مانند سردرد، عفونت سینوس ها و … هم از عارضه های دیگر انحراف بینی هستند که در ادامه بیشتر به آن ها می پردازیم.

بیشتر بخوانید  اطلاعات تکمیلی در مورد جراحی زیبایی بینی

نکته ای که در مورد انحراف بینی وجود دارد این است که همه ی افرادی که انحراف بینی دارند، حتما نباید جراحی کنند چرا که اکثر افراد با مشکل خاصی برخورد نمی کنند اما آن دسته از کسانی که می خواهند برای درمان و زیبایی بیشتر انحراف بینی خود را درمان کنند، می توانند از جراحی زیبایی بینی استفاده کنند که در این زمینه توصیه می شود.

عوارض انحراف بینی

اصلی ترین مشکل در کسانی که دچار انحراف بینی هستند، کیفیت هوای تنفسی است. تمیزی و درجه حرارت افرادی که دچار انحراف بینی هستند با کسانی که ندارند، بسیار متفاوت است.

افرادی که دچار انحراف بینی هستند، علاوه بر مشکلاتی که در بالاتر به آن ها اشاره شد، دچار مشکلاتی مانند خشکی دهان و اختلالات بویایی نیز می شوند.

در جراحی بینی آقایان و جراحی بینی بانوان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 • آقایانی که قصد جراحی زیبایی بینی دارند بهتر است به بهترین جراح بینی که تجربه جراحی بینی در آقایان را دارد مراجعه کنند.
 • برای اطمینان از انتخاب جراح بینی حتماً نمونه کارهای جراح بینی مورد نظرتان را مشاهده کنید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای دکتر الهام آذرنوش می توانید به گالری تصاویر وب سایت مراجعه کنید.
 • باید گفت مراحل جراحی زیبایی بینی در آقایان و بانوان یکسان می باشد و فقط در تحلیل و آنالیز جزئیات بینی تفاوت وجود دارد.
 • از دیگر مواردی که بهتر است بدانید این است که میزان دوره نقاهت در جراحی بینی آقایان نسبت به جراحی بینی بانوان بیشتر است و آن هم به دلیل پوست ضخیم بینی در آقایان می باشد.

در خواست مشاورره

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.