سوالات متداول عمل بینی (نکات مهم)

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > اقدامات قبل از عمل بینی  > سوالات متداول عمل بینی (نکات مهم)
قبل از عمل جراجی چه کارهایی باید انجام دهید؟

سوالات متداول عمل بینی (نکات مهم)

جراحی بینی در مشهد دارای قواعد و اصول خاصی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم. افراد مختلفی برای زیبایی بیشتر خود از عمل جراحی بینی استفاده می کنند. همانطور که احتمالا می دانید، بینی یکی از تاثیرگذار ترین عوامل در زیبایی هر فرد است. تناسب صورت و اندازه بینی می تواند چهره های زیادی را زیبا کند اما متاسفانه عمل جراحی بینی در مشهد یا شهر دیگری بدون چالش و مشکل نیست. در ادامه می خواهیم چند چالش اصلی و سوالات متداول عمل بینی در این زمینه را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید تصمیم هوشمندانه تری در این زمینه بگیرد. با ما همراه باشید.

چالش های جراحی بینی در مشهد

هر عمل زیبایی یا درمانی دارای مشکلات و چالش های مختلفی است که باید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشیم. جراحی بینی هم از این قاعده مستثنی نیست و چالش های مختلفی در مورد آن وجود دارد. سوالات قبل از عمل بینی یکی از مهمترین دغدغه های بیماران می باشد که در ادامه می خواهیم تمامی چالش های عمل جراحی بینی را مورد بررسی قرار دهیم تا با دید بازتری این کار را انجام دهید.

کاهش حس بویایی

یکی از سوالات قبل از عمل بینی که در گذشته نه چندان دور یکی از شایع ترین عوارضی که برای عمل جراحی بینی گزارش می‌شد، کاهش حس بویایی بیمار بود. بیمار پس از عمل جراحی بینی در مشهد یا هر شهر دیگری به دکتر جراح مراجعه می کرد و از کاهش حس بویایی خود شکایت می کرد. دکتران و متخصصان این حوزه با برگزاری گردهمایی های مختلف بالاخره توانستند برای حل این مشکل راه حلی پیدا کنند.

با توجه به پیشرفت های سریع علم و تکنولوژی در بخش های مختلف زندگی، پزشکان جراح قادر به استفاده از ابزارهای بیشتری بودند تا از این مشکل جلوگیری کنند. در چند سال اخیر با توجه به این پیشرفت و رشد در عمل جراحی بینی به ندرت شاهد این مشکل در بیماران پس از عمل و عمل مجدد ترمیمی هستیم.

بیشتر بخوانید  اصول زیبایی شناسی قبل از جراحی بینی

خونریزی

در بعد از عمل جراحی بینی در مشهد یا هر شهر دیگری اگر بیمار مواردی که به او گفته می شود را بصورت مو به مو اجرا نکند، احتمالا دچار خونریزی خواهد شد. خونریزی در بعد از عمل امری شایع است اما اگر بصورت مستمر این اتفاق بیفتد ممکن است زحمات دکتر جراح را به باد دهد و بیمار هم به هدف دلخواه خود در این زمینه نرسد.

به همین علت پزشکان جراح مختلفی در قبل از عمل از بیمار خود تعهدی می گیرند که باید به همه نکاتی که در بعد عمل به آن ها گوشزد می شود، توجه کنند. توصیه به نکات پزشکان در بعد از عمل از عواملی است که می تواند در موفقیت یک جراحی بینی در مشهد یا هر شهر دیگری تاثیر گذار باشد.

سوراخ شدن تیغه بینی

سوراخ شدن تیغه بینی یکی از چالش هایی است که بیمارانی آن را تجربه می کنند که برای عمل جراحی بینی خود به یک پزشک کم تجربه مراجعه کرده باشند. پزشکان کم تجربه و آماتور در هنگام عمل جراحی بینی با توجه به این موضوع که خیلی با چالش های عمل آشنا نیستند، ممکن است باعث سوراخ شدن تیغه بینی شوند.

شما با مراجعه به یک پزشک جراح متخصص و با تجربه به راحتی می توانید از این چالش فرار کنید و یک عمل موفقیت آمیز بینی داشته باشید! برای دیدن نمونه کارهای عمل بینی می توانید به این لینک مراجعه کنید.

کوچک و بزرگ شدن سوراخ های بینی

یکی از سوالات قبل از عمل بینی که تا چند سال پیش بسیار شایع بود و برای بیماران پس از عمل جراحی بینی اتفاق می افتد کوچک و بزرگ شدن سوراخ بینی بیمار بود. کوچک و بزرگ شدن سوراخ بینی با توجه به امکاناتی که در گذشته موجود بود، امری شایع بود و راه حلی برای آن وجود نداشت.

بیشتر بخوانید  راهنمای انتخاب زمان مناسب برای عمل بینی

با پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی اتفاق افتاد ما شاهد برطرف شدن این مشکل به بهترین شکل در مشکلات بینی بودیم. امروزه دیگر این مشکل به معنای واقعی وجود ندارد و برای کسی این اتفاق نمی افتد.

عفونت

بعد از عمل جراحی بینی ما شاهد عفونت های شدیدی در بیماران بودیم. معمولا این اتفاق به خاطر ناسالم بودن محیط جراحی اتفاق می افتاد. بیمارانی به عفونت دچار می شدند که معمولا توجهی به محل جراحی خود نداشتند.

یکی دیگر از نکاتی که قبل جراحی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، مکان جراحی بینی شماست. هر چه در این موضوع حساسیت بیشتری به خرج دهید در بعد از عمل جراحی خود راضی تر هستید.

آسیب به بافت های عمقی

این مشکل هم مانند سایر مشکلات دیگر معمولا به دلیل استفاده از یک جراح آماتور است.یکی از سوالات متداول عمل بینی این است که آیا  آسیب به بافت های عمقی پس از جراحی بینی در مشهد یا دیگر شهرها برای کسانی اتفاق می افتد که توجهی به میزان مهارت، تخصص و علم جراح بینی خود ندارند؟

انتخاب یک جراح بینی مناسب به قدری مهم است که حتی می تواند از شما چند ماه وقت بگیرد!

مرگ در اثر ماده بیهوشی

یکی از سوالات قبل از عمل بینی بیماران، مرگ در اثر ماده بیهوشی است که سال هاست در هیچ عمل جراحی اتفاق نیفتاده است معمولا زمانی اتفاق می افتاد که از یک شخص بی تجربه و بدون تخصص برای بیهوشی افراد استفاده می شد. میزان تزریق ماده بیهوشی برای هر عملی و  با توجه به هر بیماری بسیار متفاوت است و تنها یک فرد متخصص می تواند این کار را انجام دهد.

افزایش تنفس دهانی

یکی از سوالات متداول عمل بینی مراجعه کنندگان معمولا پس از جراحی بینی در مشهد، شاهد تنفس بیشتر دهانی خود هستند. علت این امر این است که آن ها با کوچک شدن سوراخ های بینی خود روبرو شده اند و چاره ای جز افزایش تنفس دهانی ندارند. افزایش تنفس دهانی برای فرد ممکن است در بلند مدت مشکلات زیادی بوجود آورد.

بیشتر بخوانید  اصول زیبایی شناسی قبل از جراحی بینی

چه مدت بعد از جراحی بینی طول می کشد تا ورم بینی از بین برود؟

یکی از سوالات متداول عمل بینی این است که چه مدت بعد از جراحی بینی ورم بینی از بین می رود. اساسا تورم بعد از جراحی بینی بعد از عمل به دلیل بازسازی بافت های که در حین جراحی دستکاری شده ایجاد می شود. ورمی که در اثر تورم بعد از عمل در بینی ایجاد شده معمولا سه هفته زمان لازم دارد تا کاهش پبدا کند، اما برای بازسازی بافت های آسیب دیده معمولا ۱۶ هفته زمان لازم است تا به طور کامل بهبود پیدا کند.

بنابراین این مدت، زمان تظاهرات بد زخم می باشد و حتی خود جراح نیز نمی تواند قضاوت کند چه نتیجه ای از عمل حاصل خواهد شد. پس از گذشت ۱۶ هفته روند ترمیم به پایان می رسد و ورم بینی به صورت طبیعی از بین می رود. معمولا ۶ ماه بعد از عمل در بینی های اولیه و ۹ ماه تا یک سال در بینی های ترمیمی می توان گفت ورم به طور کامل از بین رفته است.

چند نکته برای عمل بینی در مشهد

قبل از جراحی بینی در مشهد یا هر شهر دیگری بهتر است که نکات زیر را حتما رعایت کنید:

  • پرهیز از مصرف قرص
  • پزشکان و جراحان معمولا توصیه می کنند تا ۱۴ روز قبل از عمل جراحی بینی خود از مصرف قرص بپرهیزید تا نتیجه بهتری از بیماری خود بگیرید.
  • دخانیات ممنوع
  • از مصرف قلیان و سیگار در قبل و بعد از عمل خود به شدت بپرهیزید. چرا که دخانیات دارای نیکوتین است و نیکوتین ماده ای است که باعث می شود، روند درمانی شما کاهش یابد.
  • مشاوره با یک متخصص
  • قبل از عمل خود حتما برای نتیجه ای بهتر با یک متخصص مشورت کنید.

 

در خواست مشاوره قبل از عمل

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.