قبل از جراحی زیبایی بینی چه کارهایی باید انجام داد؟

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > قبل از جراحی زیبایی بینی چه کارهایی باید انجام داد؟
قبل از جراحی زیبایی بینی چه کارهایی باید انجام داد

قبل از جراحی زیبایی بینی چه کارهایی باید انجام داد؟

این روزها روش های مختلفی وجود دارند که افراد با استفاده از آن ها می توانند به زیبایی بیشتری دست پیدا کنند. یکی از روش های امن و محبوب برای زیبایی بیشتر صورت استفاده از جراحی زیبایی بینی است که دارای موارد خاصی است که باید به آن توجه کافی داشته باشید. امروز ما به شما کمک خواهیم کرد که اطلاعات کافی در این زمینه را پیدا کنید و با آن ها آشنا شوید.

مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی

مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی

اولین قدم پس از انتخاب یک جراح برای انجام عمل بینی، مشاوره قبل از عمل جراحی زیبایی توسط یک فرد متخصص و متعهد است. این شخص به شما کمک می کند که اطلاعات کامل و دقیقی از عمل و عوارض احتمالی آن داشته باشید تا در تصمیم گیری خود قطعی شوید.

این مشاوره می تواند تبدیل به یک رابطه مسالمت آمیز و کاربردی بین بیمار و جراح شود. این موضوع باعث می شود که به راحتی بتوانید نیازها و خواسته های خود را با پزشک مطرح کنید و از راهنماهایی او در این زمینه کمک بگیرید.

در جلسه مشاوره ممکن است موضوعات متفاوتی مورد بحث قرار بگیرد که مهم ترین آن ها می تواند، سابقه پزشکی بیمار و داروهایی باشد که او مصرف می کند. همچنین جراح در مورد استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکی از شما سوال خواهد کرد که بهترین کار صادق بودن با پزشک است. این صداقت در تصمیم گیری هایی که پزشک می خواهد برای شما انجام دهد، حیاتی است.

آخرین نکته ای که لازم است در مورد این جلسه گفته شود، نتیجه آن در کاهش خطرات و عوارض احتمالی در صورت صادق بودن با پزشک است پس آن را جدی بگیرید و توجه کافی به آن داشته باشید.

بیشتر بخوانید  موارد قابل توجه برای انجام جراحی زیبایی بینی در مشهد

تکنیک های عمل بینی

برای انجام عمل بینی در مشهد معمولا روش های مختلفی وجود دارد که رایج ترین و پر استفاده ترین آن ها عبارت اند از دو روش زیر که به توضیح کامل آن ها پرداخته ایم:

جراحی زیبایی بینی بسته

تکنیک عمل بینی بصورت بسته روشی است که در اولویت برای یک جراح زیبایی قرار دارد چرا که عوارض و مدت زمان عمل را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. در این روش برخلاف روش باز تمامی زخم های ایجاد شده برای تغییر در داخل بینی قرار دارد. در این روش با توجه به محدودیت هایی که دارد، جراح  می تواند بازهم کارهای خارق العاده ای انجام دهد و ساختار زیبایی بینی را انجام دهد.

جراحی زیبایی بینی باز

در این روش پزشک بدون هیچ محدودیتی قادر است که استخوان و غضروف را دستخوش تغییرات دلخواه خود کند. در این روش خطرات بیشتری وجود دارد و حتی ممکن است جای زخم ها بر روی بینی تا مدت ها و یا حتی همیشه باقی بماند. در این روش جراح در ابتدا پوست را با دقت بر می دارد تا بتواند به راحتی با استخوان و غضروف در تماس باشد.

جراح حرفه ای می تواند، خطرات ناشی از این عمل جراحی را تا حد زیادی کاهش دهد اما وجود یک جای زخم کوچک بر روی بینی بعد از عمل کاملا ممکن است و نمی توان برای آن کار زیادی انجام داد.

این نکته را بدانید

هر دو روش باز یا بسته می توانند موثر باشند و هر چه را که می خواهید به شما بدهد. این که کدام روش برای شما مناسب تر است و بهتر می تواند شما را به خواسته تان برساند، باید توسط جراح شما گفته شود و تصمیم گیری نهایی آن به عهده جراح شما است.

بیشتر بخوانید  تاثیر جراحی عمل بینی بر روی لبخند شما

اگر شما قصد انجام تغییرات بسیار اساسی دارید، باید بدانید که معمولا جراح روش باز را انتخاب می کند چرا که آزادی عمل بیشتری برای انجام تغییرات اساسی دارد. اگر بیمار تنها قصد داشته باشد که استخوان بینی خود را تغییر دهد، جراح روش بسته را برای ایجاد عوارض کمتر انتخاب خواهد کرد.

بصورت خلاصه نمی توان گفت که کدام روش بهتر است چرا که هر کدام دارای عملکرد های خاص خود هستند و جراح خود می تواند این کار براساس تشخیص خود انجام دهد.

قبل از جراحی زیبایی بینی چه کارهایی باید انجام دهید؟

قبل از جراحی زیبایی بینی چه کارهایی باید انجام دهید؟

اگر هدف شما شکل گیری صحیح بینی بصورت دلخواه شما است، بهتر است که تمامی مواردی که در ادامه به شما می گوییم را رعایت کنید چرا که تنها در این صورت است که می توانید، انتظار نتیجه دلخواه را داشته باشید.

رژیم غذایی یک مسئله بسیار مهم و حیاتی

یکی از کارهای ضروری قبل از جراحی بینی که در هفته های قبل از عمل باید انجام داد رعایت یک رژیم خاص است که می تواند به شما کمک کند که عمل موفقیت آمیزتری داشته باشید. برای داشتن یک عمل جراحی موفق تغذیه مناسب کاملا حیاتی است.

اگر طبق دستور پزشک خود تغذیه خود را اصلاح کنید در بعد از عمل متوجه خواهید شد که سرعت بازسازی بینی به شدت خوب است و از بروز عفونت جلوگیری شده است.

داروهای قبل از عمل مهم هستند

اگر در حال آمادگی هستید باید بدانید که مصرف داروهای شما در قبل از عمل می تواند موجب خونریزی شدید  در هنگام عمل و مشکلاتی در بعد از عمل شود به همین دلیل جراحان به بیماران خود می گویند که در هفته های قبل از عمل بهتر است که بصورت کامل با جراح خود مشورت کنند و از او در این زمینه کمک بگیرند تا مشکلی وجود نداشته باشد.

بیشتر بخوانید  عمل استئوتومی در جراحی زیبایی بینی

سیگار کشیدن

یکی از بدترین کارهای ضروری قبل از جراحی بینی که یک شخص می تواند انجام دهد، سیگار کشیدن و استعمال دخانیات است که ضررهای باورنکردنی بر روی بیمار خواهد داشت. تنباکو و سیگار باعث می شوند که مدت زمان درمان در بعد از عمل افزایش پیدا کند، به صورتی که حتی در نتیجه نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

اگر سیگار می کشید، حتما با پزشک خود مشورت کنید چرا که معمولا جراح به شما توصیه می کند که از دو هفته قبل از عمل سیگار را کنار بگذارید.

جمع بندی

انسان به دنبال زیبایی بیشتر است که به لطف پیشرفت هایش جراحی زیبایی بینی هم یکی از روش هایی است که می تواند، انجام دهد. این مقاله به شما کمک کرد که اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

در خواست مشاورره

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.