عوارض عمومی جراحی بینی

عوارض عمومی جراحی بینی

عوارض عمومی جراحی بینی

این روزها افراد زیادی شاهد کسانی هستند که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند اما دچار عارضه های مختلفی شده اند. همین موضوع باعث شده است که افرادی که قصد انجام این نوع از عمل ها را دارند، مطالعه بیشتری در مورد عوارض عمل بینی انجام دهند تا با دید بازتری این کار را انجام دهند. اگر شما این عوارض را جدی بگیرد و برای حل آن ها چاره داشته باشید، به احتمال زیاد دچار مشکلات کمتری خواهید شد.

جراحی بینی

این روزها که علم و تکنولوژی پیشرفت کرده است، افراد زیادی برای درمان مشکلاتی مانند انحراف تیغه بینی یا زیبایی بیشتر صورت خود، تصمیم گرفته اند که جراحی بینی در مشهد انجام دهند. متاسفانه باور غلطی که در بین این افراد وجود دارد، این است که هیچ مشکلی برای ایشان در بعد از عمل بوجود نمی آید. این باور غلط باعث شده است که افراد زیادی در بعد از عمل خود، اظهار پشیمانی کنند.

دانستن این نکته خالی از لطف نیست که برای این که دچار مشکلات مختلفی در این زمینه نشوید، لازم است که مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی را جدی بگیرید تا دچار عوارض عمل بینی نشوید! اگر تنها اولویت و هدف شما زیباتر شدن صورت تان است، باید به شما بگوییم که دارید اشتباه می کنید چرا که ممکن است به عوارض جبران ناپذیر بینی دچار شوید. عوارضی که گاهی تا آخر عمر با شما همراه خواهند بود.

انواع بینی

انواع بینی

در جراحی بینی نکته ای که بسیار اهمیت دارد، این است که بینی از کدام نوع گوشتی یا استخوانی است چرا که روش ها و شیوه های جراحی این بینی ها، با هم تفاوت های زیادی دارند. تشخیص این که بینی شما از کدام نوع است، توسط پزشک متخصص باید انجام شود.

بیشتر بخوانید  درمان کبودی چشم بعد عمل بینی

عوارض عمل بینی استخوانی

نکته جالبی که وجود دارد، این است که عوارض عمومی جراحی بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی کمتر است چرا که دارای غضروف قوی تری است. این غضروف های قوی باعث شده اند که شاهد تغییرات پایدار و بادوام تر در این نوع از بینی ها باشیم.

اگر عمل بینی استخوانی انجام داده اید و نگران عوارض بعد از عمل هستید، باید به شما بگوییم که تا ۹ ماه باید بصورت کامل مراقبت های بعد از عمل را انجام دهید تا بینی شما به شکل دلخواه شما در بیاید. اگر شما این کار را انجام ندهید، احتمالا شاهد مشکلات زیبایی و تنفسی خواهید بود و از نتیجه ی عمل خود راضی نخواهید بود.

عوارض جراحی بینی گوشتی

با توجه به جنس استخوان و غضروف های نرم تر این نوع از بینی، عوارض عمل بینی گوشتی بیشتر از عمل بینی استخوانی است. برای این که بعد از عمل بینی بصورت کامل ترمیم شود و یک ظاهر اصلی پیدا کند، حدود ۱۸ الی ۲۴ ماه زمان نیاز است.

نکته ای که در مورد عمل بینی گوشتی وجود دارد و جزو عارضه های آن به حساب می آید، این است که در طول ترمیم این نوع از بینی ها، ممکن است که گوشت دوباره بر روی بینی رشد کند و ظاهر آن را از بین ببرد. پزشکان و متخصصان با تجربه برای جلوگیری از این مشکل به بیمارن و مراجعه کنندگان خود، کورتون تزریق می کنند.

اگر همچنان از عوارض عمل بینی گوشتی می ترسید، بهتر است که با یک جراح ماهر در این زمینه گفت و گو کنید. مشکلاتی مانند افتادگی بینی، کوچک شدن بیش از حد بینی و مشکلات تنفسی، عدم تناسب بینی با ظاهر فرد و … ممکن است بعد از عمل بینی گوشتی، اتفاق بیفتند.

بیشتر بخوانید  مشکلات رایج بعد از عمل بینی

عوارض عمل بینی

تا الان با تعدادی از عوارض های مهم عمل بینی آشنا شده اید اما باید بدانید که راه حل این عارضه ها چیست؟ هر عمل جراحی عارضه های خاصی دارد و برای این که مدت زمان وجود این عارضه ها کم شود، نیازمند این موضوع هستیم که مراقبت های ویژه ای را قبل و بعد از عمل رعایت کنیم.

شما باید آموزش های لازم برای مراقبت های بعد از عمل را توسط جراح خود ببینید چرا که به ظاهر دلخواه خود برسید. ظاهر دلخواه شما تنها هنگامی خود را نمایان می کند که شما دچار عوارض عمل بینی نشوید!

اگر بخواهیم عارضه ها و خطرات عمل بینی را تقسیم بندی کنیم، به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند:

  • عوارض عمومی عمل بینی
  • عوارض اختصاصی عمل بینی

در ادامه کمی بیشتر در این رابطه صحبت می کنیم.

عوارض عمومی جراحی بینی

معمولا همه ی کسانی که جراحی بینی انجام می دهند با عارضه های عمومی جراحی بینی روبرو می شوند. اولین عارضه ی عمومی جراحی بینی را می توان، درد های ضعیف در ناحیه بینی دانست. برای حل این مشکل معمولا جراحان به بیماران خود، مسکن می دهند تا درد را کاهش دهند.

یکی از شایع ترین عوارض عمل جراحی بینی را می توان تورم صورت دانست. تورم های بعد از عمل بینی کاملا طبیعی هستند. البته میزان این تورم ها و نوع آن ها برای هر فرد ممکن است که متفاوت باشد. در بعضی افراد ممکن است که کبودی دور چشم بسیار زیاد باشد و در برخی دیگر تنها شاهد تورم صورت باشیم. اگر می خواهید در بعد از عمل دچار تورم کمتری شوید، بهتر است که استفاده از کمپرسور آب یخ را جدی بگیرد.

بیشتر بخوانید  آیا کم خونی در عمل بینی تاثیرگذار است؟

در گذشته یکی از مشکلات شایع برای افرادی که عمل بینی انجام می دادند، مشکلات تنفسی بود که این روزها به لطف پیشرفت علم و تکنولوزی دیگر شاهد این مشکل نیستیم.

از مشکلات و عوارض عمومی دیگر عمل جراحی بینی می توان به ترشحات خونی، کبودی و … اشاره کرد که به مرور زمان حل می شوند.

عوارض اختصاصی عمل بینی

اگر بخواهیم عوارض عمل بینی را بصورت خاص بررسی کنیم، با موارد زیر روبرو می شویم:

  • عدم انعقاد خون برای کسانی که دچار مشکل انعقاد خون هستند
  • کاهش حس بویایی و التهاب شدید سینوس ها
  • عفونت های شدید
  • افتادگی نوک بینی
  • انحراف و کج شدن بینی
  • عدم تساوی و تقارن سوراخ های بینی
  • ورم طولانی مدت صورت و بینی
  • و …

این مشکلات معمولا در زمانی اتفاق می افتند که فرد به یک جراح بی تجربه مراجعه کرده باشد. به همین علت انتخاب یک جراح ماهر می تواند در عدم بروز این مشکلات، کمک کند.

در خواست مشاورره

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.