جراحی بینی فانتزی چیست؟چه تفاوتی با طبیعی دارد؟

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > جراحی بینی فانتزی چیست؟چه تفاوتی با طبیعی دارد؟
جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی چیست؟چه تفاوتی با طبیعی دارد؟

یکی از رایج ترین جراحی هایی که امروزه به خصوص در کشور ما انجام میشود جراحی زیبایی بینی است. این نوع جراحی برای ترمیم و اصلاح عیوب ظاهری بینی و زیباسازی آن انجام می‌شود، به گونه‌ای که ضمن حفظ فیزیولوژی و عملکرد بینی، ظاهر و شکل آن نیز زیباتر و مناسب‌تر شود. افرادی که تصمیم به جراحی بینی خود میگیرند باید به این موضوع که فرم بینی بستگی به ساختار و نوع بینی دارد نیز واقف باشند. در ادامه قصد داریم به بررسی جراحی بینی فانتزی بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

۱٫ عمل بینی

۲٫ انواع جراحی بینی

۳٫ بینی فانتزی برای چه صورت هایی مناسب است؟

۴٫ تفاوت جراحی بینی فانتزی و بینی طبیعی

۵٫ در جراحی بینی فانتزی چه اقداماتی انجام میشود؟

 

عمل بینی

 

جراحی بینی

 

 

این نوع جراحی برای ترمیم و اصلاح عیوب ظاهری بینی و زیباسازی آن انجام می‌شود، به گونه‌ای که ضمن حفظ فیزیولوژی و عملکرد بینی، ظاهر و شکل آن نیز زیباتر و مناسب‌تر شود. این جراحی گزینه ای رایج برای بیمارانی است که از اندازه یا شکل بینی خود ناراضی هستند و یا از مشکلات تنفسی رنج می برند.افرادی که تصمیم به جراحی بینی خود میگیرند باید به این موضوع که فرم بینی بستگی به ساختار و نوع بینی دارد نیز توجه داشته باشند. به دلیل نازک بودن پوست در بینی های استخوانی، جزئیات ساختار آنها به وضوح قابل تشخیص است.

این بینی ها به طور کلی غضروف های قوی تری دارند و همین امر باعث می شود که نوک بینی محکم تر باشد و احتمال افتادگی پوست کم تر باشد. از طرف دیگر، بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیم خودجزئیات ساختار استخوانی و غضروف آنها را فاش نمی کنند.

بیشتر بخوانید  جراحی بینی ترمیمی

علاوه بر آن، این بینی ها دارای بافت های غضروفی ضعیف تر و نازک تر هستند. با این وجود، بعضی اوقات، قاعده کلی فوق اعمال نمی شود، به عنوان مثال بینی استخوانی ممکن است دارای پوستی ضخیم باشد و بینی گوشتی ممکن است دارای پوستی نازک و دارای غضروف های قوی باشد.

 

انواع جراحی بینی

 

 

جراحی  بینی باید به گونه ای انجام شود که بینی عمل شده با سایر اجزای صورت متناسب باشد و در نگاه اول امکان تشخیص عمل بینی برای بیننده وجود نداشته باشد. اکثر مراجعین به جراحی بینی در مشهد خواهان مدل بینی طبیعی یا نیمه فانتزی هستند. در زیر انواع مختلف عمل بینی توضیح داده می شود :

 

بینی طبیعی

 

در جراحی بینی طبیعی هدف تنها رفع عیوب بینی در کنار حفظ نقش کاربردی بینی می باشد. این جراحی به علت اینکه فانتزی شدن بینی در آقایان جذابیت صورت را تحت تاثیر قرار می دهد و تناسبات صورت را بهم میریزد بیشتر در میان آقایان رواج دارد. در این نوع جراحی هیچ گونه عوارضی بر روی بینی مشاهده نخواهد شد.

 

بینی نیمه فانتزی

 

این نوع جراحی ترکیبی از جراحی بینی فانتزی و طبیعی می باشد. در این عمل، قوسی که بر روی بینی ایجاد می شود کمتر از بینی فانتزی است.

در کل این بینی برای افرادی که تمایل به بینی طبیعی ندارند و بینی فانتزی نیز مورد پسندشان نیست مناسب است.

 

بینی فانتزی

 

در این نوع عمل بینی قوس دار، کوچک و سربالا می شود. این جراحی، بینی را در نمای روبه رو بیش از حد متعارف باریک میکند و در بالای پره های بینی اصطلاحا کریز ایجاد می کند که باعث افتادن خطی در بالای پره های بینی خواهد شد.

بیشتر بخوانید  جراحی بینی و بارداری چه ارتباطی با یک دیگر دارند؟

 

جراحی بینی فانتزی برای چه صورت هایی مناسب است؟

 

افرادی که دارای صورت کشیده و بزرگ هستند و همچنین بینی آن ها گوشتی است این عمل به علت اینکه ناهمخوانی نامناسبی برای صورت آن ها به وجود می آورد به آن ها توصیه نمی شود. علاوه بر آن کوچک کردن بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم دشوارتر از بینی های استخوانی و همچنین ممکن است عوارض عمومی جراحی چون به جای ماندن جای زخم، بخیه و گوشت اضافه را با خود به همراه داشته باشد. معمولا افرای با بینی های غضروفی کاندیدهای مناسب تری برای انجام عمل بینی عروسکی فانتزی هستند و نتایج بهتری نسبت به بینی های گوشتی دریافت می کنند. با کمک بهترین جراح بینی در مشهد ، می توان بینی را برای تقویت زیبایی طبیعی بیمار اصلاح کرد.

 

تفاوت جراحی بینی فانتزی و بینی طبیعی

 

بینی طبیعی به بینی ای گفته می شود که استانداردهای زیبایی را دارا باشد اما در نگاه اول برای بیننده تشخیص عمل بینی ممکن نباشد. بینی فانتزی به بینی ای گفته می شود که نسبت به بینی های طبیعی کمی سربالاتر و کوچک ترند، همچنین از قوس بیشتری در پشت خود برخوردار هستند و کلا غضروف های آن بیشتر تراشیده شده است.

در عمل بینی چه به صورت طبیعی و چه مدل فانتزی نوع و فرم بینی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در گذشته عمل بینی فانتزی طرفداران بسیاری داشت و اشخاص با این موضوع که عمل بینی آن ها مشخص شود مشکلی نداشتند. اما امروزه به علت اینکه دیگر کسی دوست ندارد جراحی بینی که انجام داده است مشخص باشد بینی فانتزی از اهمیت کمتری برخوردار است و سلیقه عموم به سمت بینی های طبیعی رفته است.

بیشتر بخوانید  جراح زیبایی بینی چه ویژگی هایی دارد؟

به خاطر داشته باشید که بینی طبیعی به معنای داشتن منظره سالم، بدون عارضه و متقارن است، در حالی که بینی فانتزی معادل بینی غیرطبیعی، نامتناسب و پیچیده است.

 

در جراحی بینی فانتزی چه اقداماتی انجام میشود؟

 

اقدامات جراحی بینی

افرادی که متقاضی جراحی زیبایی بینی هستند با دانستن اقداماتی که در هنگام جراحی انجام میشوند میتوانند جراحی خود را بدون استرس و نگرانی انجام دهند. اقداماتی که در هنگام جراحی بینی فانتزی انجام میشوند عبارت اند از:

 

  • بعد از آنکه کارهای لازم و بستری شدن بیمار و کسب آمادگی لازم انجام شد بیمار توسط پرستار به اتاق عمل راهنمایی میشود.
  • بعد از ورود به اتاق عمل و آشنایی مختصری با تیم درمان متخصص بیهوشی در کمتر از یک دقیقه بیمار را بیهوش خواهد کرد.
  • صورت به وسیله موادی ضدعفونی میشود و پس از آن که تغییرات لازم در جراحی روی ساختار بینی اعمال میشود پوست بدون هیچ تغییری سرجای خود قرار میگیرد و با زدن بخیه و گذاشتن اسپلینت بینی پانسمان میشود.
  • در آخر برای کسب هوشیاری لازم به ریکاوری و بعد از آن به بخش منتقل میشود و پس از کسب وضعیت نرمال بعد از ۴ الی ۶ ساعت ترخیص می شود.

 

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.