هر آنچه در مورد عوارض جراحی بسته بینی باید بدانید.

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > هر آنچه در مورد عوارض جراحی بسته بینی باید بدانید.
عوارض جراحی بسته بینی - مطب دکتر آذرنوش در مشهد

هر آنچه در مورد عوارض جراحی بسته بینی باید بدانید.

یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی‌های زیبایی، جراحی زیبایی بینی است. با پیشرفت علم و تکنولوژی افراد زیادی تمایل دارند تا ایرادات و نواقص چهره خود را برطرف کنند. جراحی زیبایی بینی امروزه تنها در میان زنان امری شایع نیست بلکه آقایان نیز درصد بالایی از متقاضیان جراحی بینی را تشکیل می‌دهند. علاوه بر نقش بینی در زیبایی چهره، این عضو بدن در عملکرد تنفسی ما نقش مهمی ایفا می‌کند بنابراین در صورت هر گونه مشکل در بینی، عملکرد تنفسی بدن نیز دچار مشکل خواهد شد. در این مقاله به بررسی عوارض جراحی بسته بینی می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید که به جراحی بینی که به منظور اصلاح تیغه بینی صورت می‌گیرد، اصطلاحاً سپتوپلاستی می‌گویند و رینوپلاستی نیز نوع دیگری از عمل بینی است که به منظور زیبایی و رفع ایرادات ظاهری انجام می‌شود. رینوپلاستی و سپتوپلاستی معمولاً به صورت هم‌زمان انجام می‌شوند. روش‌های مختلفی نیز برای انجام عمل زیبایی بینی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و معایبی هستند.

تفاوت جراحی بینی به روش بسته و باز

در هر دو روش باید برش‌هایی بر روی بینی ایجاد شود اما تفاوت روش بسته و باز در محل برش بینی است. در روش بسته برش بینی تنها در قسمت داخلی بینی ایجاد می‌شود و هیچ برشی بر روی سطح خارجی بینی صورت نمی‌گیرد. در جراحی بینی به روش باز جراح می‌تواند به راحتی پوست بینی را بردارد و دید واضح‌تری نسبت به عمل خواهد داشت؛ اما در روش بسته پزشک با محدودیت‌هایی رو به رو است بنابراین انتخاب روش جراحی به میزان مشکلات بینی شما و تجربه پزشک در این زمینه بستگی دارد.

انواع عوارض جراحی بسته بینی - مطب دکتر آذرنوش در مشهد

تفاوت عمل بسته بینی و باز

جراحی بینی بسته برای چه کسانی مناسب‌تر است؟

افرادی می‌توانند این نوع جراحی را انجام دهند که دارای ایرادات شدیدی در بینی نباشند. منظور از ایرادات شدید، عدم تقارن بینی، ضرب‌دیدگی‌های شدید و انحراف بینی می‌باشد. در نظر داشته باشید افرادی که بینی‌های به شدت نامتقارن یا کج دارند به هیچ عنوان کاندیدای مناسبی برای این روش جراحی بینی نیستند. همچنین عوارض جراحی بسته بینی نسبت به عوارض جراحی به روش‌های دیگر کمتر نیست.

بیشتر بخوانید  انحراف بینی

مزایای جراحی بسته بینی

 

۱- زمان جراحی کوتاه‌تر

این روش جراحی نیاز به زمان بیهوشی کمتری دارد زیرا سریع‌تر از جراحی بینی به روش باز انجام می‌شود. بسیاری از بیماران به همین دلیل ترجیح می‌دهند تا به روش بسته بینی خود را جراحی کنند. البته بهتر است بدانید که به دلیل برش‌های کمتری که در این روش جراحی بینی ایجاد می‌شود هیچ زخمی بر روی سطح بینی وجود نخواهد داشت و این عامل نیز در کمتر شدن زمان جراحی تأثیرگذار است.

 

۲- بهبود سریع‌تر و ورم کمتر

یکی از مزیت‌های جراحی بینی به روش بسته، افزایش گردش خون در پوست بینی نسبت به جراحی بینی به روش باز است. به دلیل اینکه در روش بسته برشی سرتاسری در ناحیه کلوملا ایجاد نمی‌شود، گردش خون در پوست از بین نخواهد رفت در نتیجه پس از جراحی ورم کمتری ایجاد خواهد شد. همچنین بیمارانی که به روش بسته جراحی می‌شوند، زودتر بهبود پیدا می‌کنند و بینی در زمان کوتاه‌تری فرم اصلی خود را به دست می‌آورد.

 

۳- ایجاد برش کمتر در بینی

همان‌طور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم در جراحی بینی به روش بسته برش خارجی در بینی صورت نمی‌گیرد بنابراین اگر شما نگرانی‌هایی برای باقی ماندن جای بخیه عمل بر روی بینی‌تان دارید این روش می‌تواند برای شما مناسب باشد.

مزایای جراحی بسته بینی - مطب دکتر آذرنوش در شهر مشهد

مزیت های عمل بسته بینی

عوارض جراحی بسته بینی

در مورد مزایای انواع جراحی بینی در بخش‌های قبلی به نکاتی اشاره کردیم اما باید بدانید که این نوع روش جراحی معایب و عوارضی نیز به همراه دارد که در ادامه به طور مختصر عوارض جراحی بسته بینی را توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید  جراحی بینی طبیعی در مشهد چگونه انجام می شود؟

 

۱- امکان به وجود آمدن آسیب در ساختار بینی

در جراحی بینی به روش بسته جراح برش‌های ریزی را در داخل بینی ایجاد می‌کند و این امکان را ندارد که پوست بینی را بردارد تا دید کافی برای اصلاح دقیق‌تر ساختار بینی داشته باشد. همین مسئله می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی غضروف بینی بیمار شود. اگر جراح تجربه و مهارت کافی را برای انجام این جراحی پیچیده نداشته باشد احتمال اینکه در حین جراحی متوجه آسیب‌دیدگی غضروف بینی نشود بسیار بالاست. این آسیب‌دیدگی مشکلاتی در عملکرد طبیعی و ظاهر بینی فرد در آینده ایجاد خواهد کرد.

 

۲- پیچیدگی روش جراحی بسته

به نوعی می‌توان جراحی بینی به روش بسته را جراحی بینی با چشمان بسته نام‌گذاری کرد زیرا پزشک دید بسیار محدودی نسبت به ساختار بینی دارد. برای همین جهت جلوگیری از به وجود آمدن عوارض در جراحی بینی بسته شما باید به پزشکی مراجعه کنید که در این زمینه مهارت و تجربه بالایی داشته باشد. درصد خطا و ریسک این نوع جراحی بسیار بیشتر از جراحی به روش باز است. به دلیل همین پیچیدگی معمولاً هزینه جراحی نیز بالاتر خواهد بود.

 

۳- محدودیت در جراحی‌های ترمیمی

افرادی که دارای مشکلات شدیدی در بینی هستند به هیچ عنوان گزینه خوبی برای جراحی به روش بسته محسوب نمی‌شوند زیرا در این روش جراحی نمی‌توان تغییرات زیادی را بر روی بینی انجام داد. همچنین اگر فردی از عمل قبلی خود راضی نباشد و یا نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد تنها در موارد بسیار محدودی امکان جراحی به روش بسته وجود خواهد داشت.

بررسی عوارض جراحی بسته بینی - مطب دکتر آذرنوش در مشهد

جراحی ترمیمی بینی

چه روشی برای جراحی بینی شما مناسب‌تر است؟

جراحی بینی به روش باز و بسته با توجه به هدف جراحی انتخاب می‌شود. اینکه کدام روش جراحی بینی برای شما مناسب‌تر است به تخصص جراح و به میزان زیاد به انتظارات شما ار نتیجه عمل، بستگی دارد. هر دو روش جراحی بینی باز و بسته مزایا و معایبی دارند و هر دو روش برای اصلاح مشکلات بینی توسط جراح قابل انجام هستند. ما به شما توصیه می‌کنیم برای انتخاب نوع روش جراحی بینیتان با پزشک متخصص مشورت کنید و حتماً نظرات ایشان را در مورد روشی که برای شما مناسب‌تر است بپذیرید.

بیشتر بخوانید  عمل بینی و چهره ای زیبا

دکتر الهام آذرنوش متخصص جراحی گوش، حلق و بینی و فوق تخصص رینولوژی در شهر مشهد با سال‌ها تجربه در زمینه جراحی بینی می‌توانند به شما مشاوره‌های مفیدی در رابطه با عوارض جراحی بسته بینی ارائه کنند. شما می‌توانید برای رزرو نوبت معاینه و مشاوره عمل بینی با مطب ایشان در تماس باشید.

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.