نکات مهم درباره عمل بسته بینی استخوانی

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > نکات مهم درباره عمل بسته بینی استخوانی
عمل بسته بینی استخوانی - مطب دکتر آذرنوش در مشهد

نکات مهم درباره عمل بسته بینی استخوانی

عمل بسته بینی استخوانی ، عملی تکنیکی است که  در آن فرآیند جراحی بینی از داخل بینی و بدون برش بیرونی انجام می‌شود. این روش عمل بیشتر برای بیمارانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بینی‌شان نیاز به اصلاحات زیادی ندارد و همچنین بیمار برای اولین بار اقدام به عمل زیبایی کرده است. در روش مذکور دیگر نیازی به برش به روش v شکل نیست و تمام عمل از درون سوراخ‌های بینی انجام می‌شود. در هر دو روش عمل بینی یک سری برش‌ها بر روی بینی انجام می‌شود. اما تفاوت مهم و اصلی در عمل بسته بینی استخوانی نوع برش‌ها و اندازه آن‌ها است. در این نوع عمل روی سطح بینی برشی انجام نشده و فقط در لبه‌ی هر سوراخ بینی برشی کوچک زده می‌شود.

رینوپلاستی به روش باز و بسته

  • رینو پلاستی به روش باز: در این روش جراح، عمل را بر پایه کلوملا انجام می‌دهد که شامل یک دیوار باریک در بافت نرم بینی می‌باشد، این عمل به جراح این امکان را می‌دهد که دید بهتری قبل از عمل داشته باشد.
  • رینوپلاستی به روش بسته: این روش را می‌توان به مراتب پیچیده‌تر و سخت‌تر از روش باز توصیف کرد. در این مدل از عمل جراح باید دقت و تجربه بیشتری داشته باشد تا آسیبی به فرد وارد نشود. هر چند که در بعضی از موارد عمل به روش بسته، مزایا زیادی برای بیمار نسبت به عمل باز دارد، اما در برخی از موارد استفاده از عمل باز بینی می‌تواند به مراتب بهتر و مطلوب‌تر باشد. مهم‌ترین نکته در جراحی بینی، تشخیص پزشک است. پزشک باید به شما پیشنهاد بدهد که کدام نوع عمل برای بینی شما مناسب‌تر می‌باشد.

مزایای عمل بسته بینی استخوانی

عمل بینی به روش بسته دارای مزایایی است که آگاه بودن بیمار از آن‌ها قبل از عمل، باعث می‌شود با دید بازتری درباره انجام عمل به روش بسته یا باز تصمیم بگیرد. هرچند نظر پزشک در این مورد در مرتبه بالاتری قرار دارد. این پزشک است که پس از بررسی بینی و آزمایشات متعدد بر روی آن باید روش عمل را به شما پیشنهاد بدهد. پس در انتخاب نوع عمل بینی زیاد حساسیت به خرج ندهید. برخی از مزایا روش عمل بینی به صورت بسته عبارتنداز:

زخم کمتر نسبت به روش باز

مزایای عمل بسته بینی استخوانی - مطب دکتر آذرنوش در مشهد

با توجه به نوع عمل که هیچگونه برش خارجی بر روی سطح بینی انجام نمی‌شود، در این روش هیچگونه زخم خارجی بر روی بینی بر جای نمی‌ماند. در عمل بسته بینی استخوانی تمام برش‌ها در نواحی داخلی بینی انجام می‌شود و پزشک جراح هیچگونه نشانه یا اثری از جراحی بر روی بینی به خصوص در کلوملا (ستون پوستی بین دو حفره بینی) به جا نمی‎گذارد.

 

بیشتر بخوانید  عمل استئوتومی در جراحی زیبایی بینی

گردش خون در نوک بینی

بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نکته در مورد استفاده از عمل بسته بینی، ادامه گردش خون در نوک بینی می‌باشد. یعنی بعد از عمل، نوک بینی به دلیل عدم نیاز به برش، گردش خون مناسبی مانند قبل از عمل خواهد داشت. این گردش خون مناسب به دلیل عدم نیاز به برش در سراسر کلوملا می‌باشد. گردش خون در بینی باعث می‌شود که بینی در مدت زمان کمتری بهبود یابد و همچنین تورم آن به مراتب کمتر بوده و در مدت زمان کوتاه‌تری بینی به حالت اولیه باز می‌گردد.

 

مدت زمان کوتاه‌تر جراحی

در حالت کلی جراحی بینی به روش بسته مدت زمان کمتری را نیاز دارد. با توجه به برش کمتر در این روش جراحی زمان انجام عمل به صورت معمول، ۳۰ دقیقه کوتاه‌تر خواهد بود. در این روش فرد بیمار به دلیل برش‌های کمتر به بی‌حسی کمتری نیاز دارد. همین مورد برای افرادی که از بی‌حسی و بیهوشی به هر دلیلی ترس دارند می‌تواند مهم‌ترین عامل برای انتخاب روش عمل بینی بسته باشد.

معایب عمل بسته بینی استخوانی

سخت شدن تجسم بینی در حالت طبیعی آن در عمل بسته بینی استخوانی ، هنگام جراحی پوست بینی برای دسترسی به اجزای داخلی مقداری کشیده می‌شود. همین عمل باعث می‌شود غضروف بینی کمی تحریک گردد. بسته یا باز بودن نوع عمل را دکتر با توجه به آزمایشات، نوع بینی و انتظارات شما از عمل بینی پیشنهاد می‌دهد. پس قبل از هر تصمیم گیری نیاز است که با پزشک جراح خود مشورت کنید.

محدود بودن در موارد اصلاحی بینی

این عمل نیاز به تخصص بالا دارد به همین دلیل تعداد کمتری از پزشکان می‌توانند آن را انجام دهند. همچنین به دلیل سخت بودن عمل بسته بینی استخوانی برای پزشک عملیات اصلاح بینی شامل اصلاحات کمتری می‌شود. از این رو این جراحی تنها به افرادی که بینی آن‌ها نیاز به اصلاح کمتری دارند، پیشنهاد می‌شود. معمولا برای بینی که نیاز به تغییرات بیشتری دارد از روش عمل بینی باز استفاده می‌شود.

نیاز به مهارت بیشتر پزشک معالج

معایب عمل بسته بینی استخوانی - مطب دکتر آذرنوش در مشهد

این روش از جراحی، به دلیل بسته بودن و انجام تمام تغییرات از طریق دهانه باریک بینی به عمل  کور معروف است. به همین دلیل مهارت پزشک معالج در این نوع عمل بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در این روش از عمل همه چیز از طریق احساس و ظاهر بینی انجام می‌شود و پزشک دید کاملی از داخل بینی ندارد. به همین دلیل پیدا کردن دکتر جراح باتجربه در زمینه عمل بسته بین استخوانی کمی سخت  و دشوار خواهد بود.

قیمت عمل بسته بینی استخوانی

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در هزینه جراحی بینی به روش بسته تاثیرگذار است دستمزد پزشک جراح می‌باشد. امروزه عمل زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی در میان ما ایرانیان است. به همین دلیل پزشکان بسیاری با انجام این عمل به دفعات متعدد به مهارت کافی رسیده‌اند. با این وجود پزشکانی هستند که این عمل را بسیار بهتر و طبیعی‌تر از سایرین برای فرد متقاضی انجام می‌دهند. بدیهی است که این پزشکان دستمزد بیشتری را برای انجام عمل دریافت می‌کنند. از جمله هزینه‌های دیگری که برای عمل بسته بینی استخوانی باید در نظر گرفت می‌توان به هزینه بیمارستان، هزینه مشاوره قبل از عمل و انجام آزمایشات و … اشاره کرد.

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.