مراحل آماده شدن برای عمل جراحی زیبایی بینی

چه جراحی هایی را می توان همزمان با جراحی بینی انجام داد؟(۲)

در مطلب جراحی های همزمان با جراحی بینی بطور مفصل در مورد بیمارانی که تمایل دارند جراحی های همزمان را انجام دهند صحبت شد.حال بطور موردی در مورد آنها صحبت خواهیم کرد :

 

انحراف تیغه ی بینی (سپتوپلاستی) :

به منظور صاف نمودن تیغه ی میانی بینی انجام می شود و هدف آن برطرف کردن مشکلات تنفسی همراه با اصلاح کجی ظاهر بینی است .بعد از جراحی ممکن است یک اسپلینت برای حفظ ساختار جدید در بینی گذاشته شود که موقتی خواهد بود سپتوپلاستی می تواند همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام شود در این عمل از بیهوشی عمومی استفاده می شود.

 

 

کوچک کردن شاخک های بینی :

شاخک های بینی از یک ساختمان استخوانی با روکش مخاطی تشکیل شده است که در طرفین بینی قرار گرفته است و وظیفه ی کنترل جریان هوا را بر عهده دارد. نحوه ی کوچک کردن شاخک های بینی بسته به علت آن متفاوت است اگر بزرگی شاخک ها به دلیل آلرژی باشد می توان با مراقبت های ساده آن را برطرف کرد اما اگر مزمن باشد باید به وسیله جراحی برای کوچک کردن آن اقدام کرد. این عمل معمولا همراه با  سپتوپلاستی انجام می شود.

 

 

جراحی سینوس ها :

سینوس ها حفره هایی در استخوان های صورت هستند که به مجاری بینی راه پیدا می کنند این حفره ها در شبانه روز یک لیتر ترشح خواهند داشت و این ترشحات به بینی و حلق راه پیدا می کند .در صورتی که این حفره ها بسته شده باشد در فرآیند ترشح اختلال ایجاد می شود .درمان این وضعیت به وسیله ی جراحی آندوسکوپی است.

بیشتر بخوانید  هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی مشهد چقدر است؟

 

 

جراحیهای زیبایی ( برای ایجاد تناسب بینی و اجزای صورت )

 

پروتز گونه :

افرادی که گونه نداشته و صورت باریک و استخوانی دارند یا به دلیل افزایش سن فرم گونه های خود را از دست داده می توانند به وسیله ی پروتز گونه ، گونه های خود را برجسته کرده یا فرم از دست رفته ی گونه ی خود را دوباره بدست آورند.

 

 

پروتز چانه :

پروتز چانه بیشتر برای افرادی استفاده می شود که از نمای نیمرخ چانه ی عقب رفته دارند.برشی که برای پروتز چانه زده می شود هم می تواند در داخل دهان باشد و هم می تواند در زیر چانه باشد که با توجه به صلاح دید دکتر و وضعیت بیمار یکی از این روش ها انتخاب می شود.

 

 

برداشتن غبغب :

در این عمل برشی در زیر گوش و چانه زده می شود و چربی های اضافه کشیده می شود سپس پوست اضافه حذف شده و محل برش به وسیله ی بخیه دوخته می شود.این عمل با بیهوشی عمومی انجام می شود و معمولا ۲ الی ۳ ساعت زمان نیاز دارد.

 

 

جراحی پلک :

برای جراحیهای پلک برش هایی بر روی خطوط طبیعی پلک ها زده می شود و از این طریق چربی و پوست اضافه برداشته می شود سپس محل برش با بخیه دوخته می شود. این عمل هم می تواند با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی انجام شود.

 

 

جراحی گوش :

در جراحیهای گوش یا اتوپلاستی جراح یک برش در پشت گوش ایجاد می کند و از این طریق می تواند غضروف های اضافه را برداشته و فاصله ی گوش تا سر را کمتر کند .این عمل هم با بیهوشی عمومی و هم با بی حسی موضعی قابل انجام است .جراحی گوش می تواند به منظور کوچک کردن گوش های بزرگ یا اصلاح گوش های آسیب دیده و نافرم نیز انجام شود.

بیشتر بخوانید  بینی پلی بیک یا منقاری چیست و چگونه ترمیم می شود؟

 

 

تزریق چربی :

تزریق چربی فرآیندی است که در آن چربی از قسمتی از بدن خود بیمار برداشته می شود و پس از آن که به خوبی تصفیه و پاکسازی شد، به محل مورد نیاز تزریق می شود.

 

 

لیفت پیشانی :

در این عمل چین و چروک های روی پیشانی به وسیله ی کشیدن پوست صاف شده و ابروهای افتاده بالا آورده می شود.روش های مختلفی برای انجام این فرآیند وجود دارد که هر کدام به تفصیل باید توضیح داده شود.

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.