پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی | راهنمای رابطه زناشویی+عکس

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > اقدامات بعد از عمل بینی  > پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی | راهنمای رابطه زناشویی+عکس
پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی | راهنمای رابطه زناشویی+عکس

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی و رابطه زناشویی به یکی از معضلات افرادی که خودشان یا همسرشان عمل جراحی بینی انجام داده اند تبدیل شده است. بعضی ها با خودشان فکر میکنند آیا واقعا رابطه جنسی بعد از عمل بینی اینقدر مهم است که حتی بشود به آن فکر کرد؟ رابطه جنسی برای هر مرد و زن یک نوع نیاز است حال سوال اینجاست که پس از جراحی بینی حتما باید به این نیاز پاسخ داده شود یا باید تا اتمام دوره نقاهت عمل بینی و بهبودی آن صبر کرد؟ انتخاب پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی چگونه است؟ در ادامه با همراه باشید تا درباره این موضوع بیشتر با هم صحبت کنیم…

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

همواره سوالی که بیماران پس از انجام جراحی بینی از پزشک خود سوال می کنند این است که حدودا چقدر زمان می برد تا بهبود پیدا کنیم و بتوانیم رابط داشته باشیم؟ آیا باید زمان مشخصی را صبر کرد و سپس رابطه داشته باشیم؟ در مورد سفرهای خارجی و یا ورزش کردن به چه صورت است؟

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

 

با توجه به تکرار سوالات تصمیم گرفتیم تا به آنها در قالب نکات زیر پاسخ دهیم :

 • افرادی که عمل بینی انجام داده اند پس از جراحی بین ۴ الی ۷ روز میبایست به آرامی راه بروند.
 • پس از ۷ تا ۱۰ روز با این شرط که رطوبت بینی خود را در طول پرواز حفظ کنند می توانند با هواپیما پرواز کرده و  به سفر بروند.
 • معمولا پس از دو تا سه روز بعد از عمل بینی افراد خود را آماده نزدیکی و رابط زناشویی می بینند.
 • در صورتی که هنوز در تخلیه بینی مشکل دارید شاید هنوز آمادگی رابطه را نداشته باشید و باید بیشتر مراقب باشید.
 • بطور کلی بسته به نوع عمل جراحی ای که انجام داده اید مدت زمانی که باید برای برقراری رابطه صبر کنید ممکن است متفاوت باشد.
 • در رابطه جنسی بعد از عمل بینی صبور باشید و عجله نکنید تا بر روی نتیجه عمل بینی تاثیر منفی برجای نماند.
بیشتر بخوانید  آموزش ماساژ بینی پس از عمل جراحی + فایده آن

 

برای نزدیکی بعد از عمل بینی چقدر باید صبر کرد؟

در همه عمل های جراحی یک دوره نقاهت وجود دارد و فرد با سپری کردن این دوره می تواند کمترین تحرک و بیشترین زمان استراحت را داشته باشد تا قوای از دست رفته خود را بازیابی نماید.

طبیعتا نزدیکی بعد از عمل بینی فشار مضاعفی را به بدن وارد نموده و در حین رابطه جنسی تمامی اعضای صورت نیز درگیر خواهند شد بنابراین بهتر است در روزهای ابتدایی اصلا انجام نشود.

در صورتی که پس از جراحی بدن شما آسیب دیده و درد دارید و مسکن مصرف می کنید طبیعتا برقراری رابطه و معاشقه احساس خوبی را به شما نخواهد داد همین موضوع در خصوص نزدیکی بعد از عمل بینی هم صادق است. هر فردی تمایل دارد از رابطه جنسی خود لذت ببرد پس بهتر است صبر کنید زمانی که درد نداشته باشید اقدام به برقراری رابطه نمایید تا بدن تان آسیبی نیبیند.

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

 

در بسیاری از موقعیت می توانید با داشتن خلاقیت پوزیشن های مختلفی را امتحان کرده و از این طریق رابطه جنسی داشته باشید. در ناحیه ای که درد دارید قطعا تحمل وزن همسر اصلا خوشایند نیست پس بهتر است از انجام این کار خودداری نمایید اما در صورتی که بتوانید پوزیشن مناسبی را انتخاب کنید که برای شما مشکلی ایجاد نکند و احساس درد نکنید می توانید رابطه داشته باشید. هر بار پس از انجام رابطه جنسی طبق احساس و تمایل مثبتی که دارید می توانید متوجه شوید که بهتر است با چه پوزیشنی رابطه داشته باشید.

 

آمادگی برای رابطه جنسی بعد از عمل بینی

پس از عمل جراحی بینی به بیماران توصیه می شود که حداقل پس از ۱۰ روز از عمل بینی می توانند رابطه جنسی عادی و آرامی داشته باشند اما برای رابطه جدی تر با پوزیشن های درگیرکننده بینی حتما بایستی تا سه هفته از عمل بینی گذشته باشد و بهتر است صبر داشته باشند. این مدت زمان با توجه به ظرافت بینی خانم ها بیشتر هم می شود و تا بیش از یک ماه تا ۳۵ روز هم بهتر است صبر داشته باشند تا مشکلی برای بینی ایجاد نشود.

بیشتر بخوانید  10 نکته که باید بعد از عمل بینی طبیعی به آنها توجه کرد

حتما دقت کنید که پوزیشن هایی که ممکن است به بینی شما فشار وارد کند انتخاب نکنید.

قبل از شروع رابطه شریک جنسی خود را به خوبی تحریک کنید تا نزدیکی بهتر و با کیفیت تری را تجربه کنید.

انتخاب پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی تاثیر بسیار زیادی در جهت افزایش کیفیت نزدیکی و رابطه جنسی خواهد شد و باعث می شود فشار کمتری به بینی شما وارد شود.

تاکید می شود بیشتر از پوزیشن های رو در رو در رابطه جنسی استفاده شود تا کمترین فشار و آسیب به بینی شما وارد شود. این نوع از پوزیشن ها بیشتر برای نزدیکی پس از عمل بینی و تجربه ارگاسم بهتر طراحی شده اند بنابراین حواس تان باشد پوزیشن دیگری را امتحان نکنید. بهتر است حین رابطه جنسی از همسر خود بخواهید وزن خود را بر روی شما نیندازد.

 

در ادامه ۳ نمونه پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی را به شما معرفی خواهیم کرد :

۱) حالت ایستاده

پوزیشن ایستاده یکی از مناسب ترین حالت های نزدیکی پس از عمل بینی است زیرا در این پوزیشن فشار کمتری به بینی وارد خواهد شد البته باشد گفت بهتر است این پوزیشن را بعد از هفته دوم عمل به بعد انتخاب کنید به این دلیل که ایستادن بیش از اندازه هم می تواند فشار زیادی وارد کند و هم اینکه انرژی بسیاری از شما خواهد گرفت در این حالت بهتر است محتاط تر باشید.

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی حالت ایستاده

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی (حالت ایستاده)

 

پوزیشن ایستاده امکان این که کنترل بهتری در رابطه داشته باشید به شما می دهد. این پوزیشن برای زمانی که خانم عمل بینی را انجام داده بهتر است چون حین رابطه به بینی فشاری وارد نمی شود و در حالت طبیعی و نرمال خود قرار خواهد داشت.

 

۲) حالت خوابیده

حالت خوابیده هم یکی از مناسب ترین پوزیشن های مناسب بعد از عمل بینی است که کمترین فشار را حین رابطه جنسی به بینی وارد می شود. در صورتی که خانم عمل بینی را انجام داده است بهتر در حالت خوابیده بالا قرار گرفته و خودش کنترل رابطه را بر عهده داشته باشد. در این پوزیشن بیشتری فشار به لگن و کمر فرد وارد خواهد شد و بینی کمتر درگیر خواهد شد.

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی حالت خوابیده

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی (حالت خوابیده)

 

بیشتر بخوانید  پانسمان بعد از عمل بینی چگونه انجام می شود؟

در صورتی که طبق تصویر بالا خانم حالت عمودی تر به بدن خود بدهد باز هم فشار کمتری به بینی او وارد خواهد شد.

 

۳) حالت قاشقی

در پوزیشن قاشقی اینکه مرد یا زن عمل بینی انجام داده باشند تفاوتی نمی کند و این حالت یکی از مناسب ترین پوزیشن ها برای برقراری رابطه جنسی بعد از عمل می باشد زیرا فشار کمتری را به ناحیه صورت و بینی وارد می کند اما باید حواس تان باشد تا صورت خود را از شریک جنسی خود با فاصله قرار دهید تا از احتمال برخورد جلوگیری شود.

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی حالت قاشقی

پوزیشن مناسب بعد از عمل بینی (حالت قاشقی)

 

توصیه می شود در پوزیشن قاشقی یک بالش در زیر سر خود قرار دهید تا به گردن و صورت خود فشار کمتری وارد شود. بهتر است از انجام حرکت های سنگین و سریع در ناحیه صورت و گردن خودداری کنید تا به بینی شما آسیبی وارد نشود.

 

نکات مهم مراقبت های بعد از عمل بینی

جهت تسریع در بهبودی نکاتی را در زیر بیان می کنیم لازم است این توصیه ها را با دقت عمل نمایید :

 1. برای رابطه زناشویی بعد از عمل بینی صبوری به خرج دهید و عجله نداشته باشید.
 2. از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری نمایید.
 3. می توانید از کمپرس یخ تا دو هفته پس از عمل بینی بر روی گونه هایتان استفاده کنید.
 4. سعی کنید سر خود را به سمت پایین خم نکنید و همواره سر خود را بالا نگه دارید تا موجب تسریع در بهبودی و کاهش ورم گردد.
 5. بهتر است رابطه جنسی را به مرور و آرام آرام آغاز کنید و در صورتی که احساس درد در صورت و بینی داشتید نزدیکی را قطع نمایید.

 

نتیجه گیری

همواره توصیه های پزشک خود پس از عمل بینی را با دقت عمل نموده و انجام دهید.

همواره سلامت شما در اولویت بالاتری قرار دارد بنابراین نزدیکی بعد از عمل بینی باید اولویت دوم شما پس از سلامتی باشد.

طبق توصیه روانپزشکان بعضی مواقع نیاز است زوجین از رابطه زناشویی فاصله گرفته تا سپس به احساس و تمایل بیشتری به سمت آن بروند پس برای برقراری نزدیکی نباید عجله نکنید.

 

دکتر الهام آذرنوش فلوشیپ فوق تخصصی رینولوژی
جراحی زیبایی بینی و صورت و اندوسکوپی سینوس

دکتر الهام آذرنوش جراح بینی نیمه فانتزی در مشهد

اینستاگرام دکتر آذرنوش : 👈  dr.elhamazarnoush@

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.