آموزش ماساژ بینی پس از عمل جراحی + فایده آن

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > اقدامات بعد از عمل بینی  > آموزش ماساژ بینی پس از عمل جراحی + فایده آن
ماساژ بینی

آموزش ماساژ بینی پس از عمل جراحی + فایده آن

در این مطلب می خواهیم در مورد یکی از مهمترین اقدامات پس از عمل جراحی بینی که میبایست انجام شود یعنی ماساژ بینی صحبت کنیم. این موضوع شاید بی اهمیت به نظر برسد اما در واقع بر روند بهبودی پس از عمل بینی بسیار تاثیرگزار است و لازم است با دقت فراوان انجام شود.

 

 

لازم است در این خصوص به توصیه های پزشک خود بطور صحیح عمل کنید تا موجب بروز عوارض جبران ناپذیر نشود و بینی به بهترین فرم خود برسد. جراحی بینی از حساس ترین جراحی هایی زیبایی می باشد که توسط جراح با دقت و احتیاط بسیار بالایی میبایست انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود لذا لازم است حتما پس از تحقیق فراوان و مشاهده نمونه عمل های محتلف در نهایت بهترین جراح عمل بینی در مشهد را انتخاب کنید.

 

در صورتی که مراقبت های پس از عمل بینی را بدرستی انجام ندهید حتی در صورتی که بهترین جراح عمل بینی در مشهد را هم انتخاب کرده باشید نمی توانید روند درمان و بهبودی را بدرستی طی کنید در نتیجه موفقیت در عمل بینی حاصل نخواهد شد.

 

ماساژ بینی پس از عمل جراحی چه فایده ای دارد؟

 

فایده ماساژ بینی

فایده ماساژ بینی

 

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که از جراح بینی پرسیده می شود نحوه انجام صحیح ماساژ بینی بعد از عمل جراحی است. درواقع سوال این افراد بیشتر در مورد این موضوع این است که ماساژبینی پس از عمل جراحی چه فایده ای دارد و چقدر تاثیرگذار است؟

بیشتر بخوانید  نحوه استحمام بعد از جراحی بینی + 8 نکته طلایی

 

در پاسخ به این سوال باید گفت مهم‌ترین فایده ماساژبینی پس از عمل زیبایی، بهبود سریع‌تر بینی و شکل‌دهی بهتر به آن است. شخصی که عمل بینی را انجام داده با انجام ماساژبینی که در تعیین شکل نهایی و دلخواه بینی تاثیرگذار است مشارکت کرده و قطعا نتیجه بهتری را می توان در عمل بینی برای او تصور نمود اما این مشارکت نباید به نحوی انجام شود که در فرم بینی تاثیر گذاشته و نتیجه عمل بینی را تعییر دهد!

 

چه افرادی نیاز به ماساژبینی دارند؟

برای افرادی که یک سال از عمل جراحی بینی آنها گذشته شده باشد و یا قصد انجام عمل بینی ترمیمی را داشته باشند ماساژ دادن بینی می تواند مفید واقع شود که درواقع به این افراد قبل از عمل بینی توصیه می شود طی چند ماه پوست بینی خود را در جهت های مختف حرکت داده تا آزادتر شده و آسان تر بتوان آن را از اسکلت بینی بلند کرد.

 

اما برای افرادی که به تازگی عمل جراحی بینی را انجام داده اند ماساژ دادن باید بسیار با دقت و فقط بر روی نقاط خاصی که از قبل توسط پزشک جراح تعیین شده و به بیمار گفته شده انجام شود تا بینی دچار هیچگونه تغییر و یا آسیبی نشود. ماساژ بینی بیشتر برای کاهش انحراف بینی و کمتر کردن قوز بینی آن هم در موارد محدود استفاده می شود و می تواند مفید واقع شود و اینطور نیست که برای تمامی بیماران ماساژبینی توصیه کنیم.

 

چه زمانی به ماساژ بینی پس از عمل جراحی نیاز پیدا می شود؟

 

ماساژ بینی پس از عمل جراحی

ماساژ بینی پس از عمل جراحی

 

بیشتر بخوانید  کبودی چشم بعد از جراحی بینی

در مواردی که بینی دچار ناهنجاری های بزرگ و ناخواسته است و یا افرادی که دچار کجی بینی هستند جراح برای عمل جراحی مجبور خواهد شد تا استخوان بینی را بشکند تا بتواند فرم بینی را بطور دلخواه تغییر دهد در این شرایط ممکن است جراح از بیمار بخواهد که برای شکل دهی بهتر بینی آن را ماساژ دهد.

 

همچنین موقعیت دیگری که از ماساژبینی استفاده می شود زمانی است که پزشک بخواهد از ایجاد بافت های جدید در محل زخم های پس از عمل جراحی جلوگیری کند زیرا بافت جدید تولیدشده ممکن است فرم بینی را تغییر داده و اثر آن در جراحی مشخص باشد.

 

آموزش ماساژ بینی پس از عمل جراحی

 

آموزش ماساژ بینی

آموزش ماساژ بینی

 

نکته مهم : هر فردی که عمل جراحی بینی انجام داده لازم است به دقت به توصیه ها و راهنمایی های پزشک خود عمل نموده و ماساژبینی را به خوبی از پزشک خود یاد گرفته باشد ، ما در این بخش تنها روش کلی و استاندارد ماساژبینی را شرح خواهیم داد.

 

ماساژ بینی معمولا با پهنای انگشت شست انجام می گردد و هدف از این ماساژ وارد آوردن مقداری فشار به استخوان های بینی برای جا افتادن بهتر آنهاست. این ماساژ اغلب در بخش یک سوم بالای بینی جایی که استخوان ها قرار دارند انجام می شود.

 

برای شروع میبایست پهنای شست در دو طرف بینی قرار گرفته و به مدت حدودا ۱ دقیقه اندکی فشار وارد شده و نگه دارید، در صورتی که احساس درد داشتید به این معناست که شما کارتان را درست انجام داده اید.

بیشتر بخوانید  با علائم آلرژی بهاری و حساسیت فصلی آشنا شوید و آن را درمان کنید

 

انجام ماساژ بینی بستگی به شرایط جراحی و فرم بینی شما دارد و ممکن است جراح تحت شرایط خاصی فقط از شما بخواهد یک طرف بینی را ماساژ دهید.

انجام ماساژبینی میبایست بین ۲۰ تا ۴۰ بار در روز خصوصا پس از برداشتن محافظ های بینی و حداقل به مدت ۶ تا ۸ هفته انجام گردد. باز هم تاکید می شود برای انجام ماساژبینی و مدت زمان انجام آن حتما با جراح خود هماهنگ باشید. جراح روند انجام درست ماساژ را در هفته‌های بعد از عمل بررسی می‌کند تا از نتیجه موردنظر مطمئن شود.

5/5 - (2 امتیاز)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.