عمل زیبایی بینی در دوران کرونا

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > عمل زیبایی بینی در دوران کرونا
عمل زیبایی بینی در دوران کرونا

عمل زیبایی بینی در دوران کرونا

عمل زیبایی بینی در دوران کرونا چه خطراتی دارد؟ چگونه در ایام کرونا عمل بینی بی‌خطری داشته باشیم؟ با شیوع ویروس کرونا در جهان و به تبع آن در کشور ما، افراد بسیاری به این بیماری مبتلا شدند. در این شرایط افرادی که از مدت‌ها قبل برای انجام عمل زیبایی بینی برنامه‌ریزی کرده‌اند با سؤالاتی مواجه شده‌اند؛ از جمله اینکه :

  • با انجام عمل زیبایی بینی در دوران کرونا چقدر احتمال دارد که به کووید-۱۹ مبتلا شوند؟
  • عمل زیبایی بینی در دوران کرونا چگونه است؟
  • آیا انجام عمل زیبایی بینی باعث ابتلا به کرونا می‌شود؟
  • تا چه زمانی برای انجام جراحی زیبایی بینی در وضعیت کرونا منتظر بمانیم؟

 

این پرسش‌ها ممکن است در ذهن هر فردی که این روزها قصد انجام عمل بینی در مشهد توسط دکتر الهام آذرنوش را داشته باشد، ایجاد شود. ما در این مطلب بطور کامل این سوالات را به شما پاسخ خواهیم داد پس تا انتها با ما همراه باشید…

 

چگونگی عمل زیبایی بینی در دوران کرونا :

برخی افراد نگران حضور در بیمارستان و در نتیجه‌ی آن ابتلا به کرونا هستند، درحالی‌که اکثر عمل‌های بینی در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. در این کلینیک‌ها خدمات درمانی ارائه نمی‌شود بلکه فقط محلی جهت انجام جراحی‌های زیبایی می‌باشد.

 

سلامت هر فردی که قصد انجام عمل بینی را دارد، با آزمایش‌های متعددی کنترل می‌شود

و فرد برای عمل زیبایی بینی در دوران کرونا باید در سلامت کامل باشد.

 

نکته‌ی دیگری که حائز اهمیت است، زمان بستری کوتاه‌مدت در جراحی زیبایی بینی است. برای عمل بینی، فرد یک ساعت قبل از عمل در کلینیک حضور خواهد داشت و دو ساعت پس از عمل ترخیص خواهد شد. بنابراین فرد مدت‌زمان کمی در کلینیک حضور دارد. از سویی به دلیل فواصل زمانی مطمئن بین عمل‌ها بستری بیماران با فاصله‌ی زمانی حداکثری صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید  پاسخ به سوالات رایج در مورد هزینه عمل بینی در مشهد در سال 99

 

عمل زیبایی بینی در دوران کرونا ، درست یا غلط :

وزارت بهداشت باتوجه‌به شرایط بیماری در جامعه، به صورت دوره‌ای در مورد انجام جراحی‌های زیبایی تصمیم‌گیری می‌کند. ازآنجایی‌که برخی از جراحی‌های زیبایی به دلیل پیچیده و سنگین بودن در بیمارستان‌ها انجام می‌گیرند، در شرایطی که به دلیل گسترش بیماری تعداد بیماران افزایش یابد و لزوم مدیریت تخت‌های بیمارستانی و حفظ سلامت کادر درمان و بیماران مطرح باشد، عمل‌هایی که صرفاً جنبه‌ی زیبایی دارند لغو می‌شوند.

 

همچنین ستاد ملی مبارزه با کرونا ممکن است محدودیت‌هایی برای کل جامعه اعمال کند که در آن صورت شامل کلینیک‌های زیبایی نیز می‌شود. در مجموع فرایند عمل زیبایی در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاملاً بدون خطر است اما مراجع ذی‌ربط باتوجه‌به شرایط پیشرفت بیماری در جامعه در مورد نحوه‌ی انجام آن تصمیم‌گیری می‌کنند.

 

مراحل انجام عمل بینی در دوران کرونا :

ارگان‌های مربوط به وضع قوانین در دوران کرونا، باتوجه‌به شرایط دررابطه‌با انجام جراحی‌های زیبایی تصمیم‌گیری می‌کنند. در صورت بلامانع بودن این جراحی‌ها پروتکل‌های بهداشتی ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که اجرای درست و دقیق آن‌ها، بسیار مهم است.با اجرای این پروتکل‌های بهداشتی عمل زیبایی بینی در دوران کرونا خطری برای فرد نخواهد داشت.

 

موضوع توصیه شده توسط پزشکان این است که، در شرایط کرونا بهتر است عمل‌های زیبایی سنگین انجام نگیرد؛اما باتوجه‌به اینکه عمل بینی جزء جراحی‌های پیچیده و سنگین زیبایی نیست در صورت رعایت شرایط بهداشتی انجام عمل زیبایی بینی در دوران کرونا بلامانع و بی‌خطر می‌باشد.

 

با توجه به اینکه مجوز جراحی زیبایی بینی صادر شده است و بیماران با رعایت نکات ایمنی زین پس می‌توانند اقدام به عمل زیبایی بینی نمایند. لازم است تغییرات ایجاد شده در روند عمل زیبایی بینی (عمل رینوپلاستی) را بیماران با آن آشنا شوند و بدانند قبل از جراحی چه مراحلی به عمل بینی اضافه شده است.

بیشتر بخوانید  شکستگی بینی

 

با توجه به حساسیت پیش آمده به دلیل ویروس کرونا (کووید ۱۹) و شروع مجدد جراحی های زیبایی با توجه به دستورالعمل جدید وزارت بهداشت لازم است تا نکات ایمنی و بهداشتی بیش از پیش رعایت شود که ایمنی فردی بیماران برای جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس رعایت شود.

 

به همین منظور لازم است تا پیش از انجام جراحی رینوپلاستی بیمار علاوه بر انجام آزمایش خون و فتوگرافی پزشکی . سی تی اسکن از ریه نیز انجام دهد تا پیش از انجام جراحی رینوپلاستی بیمار از نظر ابتلا به کرونا ویروس کنترل شود تا در صورتی که علائمی از ابتلا به کرونا در وی دیده شود از انجام عمل زیبایی بینی (عمل رینوپلاستی) منع شود تا امنیت خود و دیگران را به خطر نیندازد.

 

پروتکل‌های بهداشتی در اتاق عمل نیز باید رعایت شوند. شرایط اتاق عمل باید به نحوی باشد که رفت‌وآمد و حضور کادر درمانی حداقلی باشد و از آمدوشد غیرضروری پرهیز شود. پیش از عمل بینی در دوران کرونا و پس از عمل، اتاق جراحی به صورت کامل ضدعفونی و استریل شود (سطوح و تجهیزات) و عمل‌ها با فواصل زمانی مطمئن انجام شوند.

 

از دیگر موارد می‌توان به استفاده از وسایل یک‌بارمصرف برای بیهوشی شامل: ماسک و لوله خرطومی و تعویض فیلتر گازهای بیهوشی اشاره کرد. کادر درمان باید از ماسک N95 و عینک محافظ یا محافظ صورت وگان استفاده کنند. استفاده از دو دستکش می‌تواند ایمنی مناسبی به همراه بیاورد.

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.