قبل از عمل جراحی زیبایی بینی چه اقداماتی باید انجام داد؟

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > قبل از عمل جراحی زیبایی بینی چه اقداماتی باید انجام داد؟

قبل از عمل جراحی زیبایی بینی چه اقداماتی باید انجام داد؟

در مطلب رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟ بطور کامل در مورد این عمل توضیح داده شد.

حال اقداماتی که قبل از عمل لازم است انجام گیرد را با هم مرور میکنیم :

 

قبل از عمل جراحی زیبایی بینی به مدت ۸ ساعت چیزی نخورید تا معده شما کاملا خالی باشد. زیرا در هنگام بیهوشی اگر چیزی داخل معده باشد، ممکن است محتویات معده برگشت کرده و وارد مجرای تنفسی گردد. هرچند که وجود یک لوله پلاستیکی در نای شما در هنگام جراحی خطر این حادثه را پائین خواهد آورد، اما اگر معده خالی نباشد باز هم احتمال خطر وجود خواهد داشت.

 

این را هم بدانید که قرار نیست ۷ ساعت و ۵۹ دقیقه قبل از عمل جراحی زیبایی بینی تا حد توان بخورید و بیاشامید و شکمتان را پر کنید! زیرا با این کار، از منظور اصلی ناشتا بودن که همان خالی بوده معده است دور می شوید. بهترین کار آن است که شب قبل از عمل، شام سبک بخورید و صبح ناشتا بیایید.

 

اگر سیگاری هستید، ۲ هفته قبل از عمل جراحی زیبایی بینی سیگار کشیدن را متوقف کنید. البته هر چه زمان توقف سیگار کشیدن بیشتر باشد بسیار بهتر است. سیگار اکسیژن خون را کم می کند و احتمال مشکلات تنفسی در حین عمل را ابالا می برد. یکی از مواردی که در حین عمل جراحی زیبایی بینی به دقت توسط دستگاه کنترل می شود و در نمایشگر نشان داده می شود میزان اکسیژن موجود در خون است.

 

از دو هفته قبل و تا دو هفته بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از مصرف مسکن هایی نظیر بروفن و آسپیرین خودداری نمائید زیرا مصرف این قرص ها موجب خونریزی در حین عمل شده و عمل عمل جراحی زیبایی بینی را با مشکل مواجه می کنند.

بیشتر بخوانید  افزایش درخواست جراحی زیبایی بینی به خاطر عکس‌های سلفی

 

آزمایش های زیر باید قبل از عمل جراحی زیبایی بینی جراحی انجام شوند :

 

FBS : قند خون ناشتا

CBC.dif : کنترل مشکل کم خونی

PT and PTT : کنترل مشکل انعقادی

HIV

HBsAg

HCV Ab

β-HCG (ویژه بانوان) : آزمایش تشخیص بارداری

 

در صورتیکه از گرفتگی بینی رنج می برید یا دچار انحراف ظاهری بینی هستید (بینی به صورت ظاهری کج است) در صورت صلاحدید پزشک باید عکس های CT Scan از بینی و صورت تهیه نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.