۱۰ نکته که باید بعد از عمل بینی طبیعی به آنها توجه کرد

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > اقدامات بعد از عمل بینی  > ۱۰ نکته که باید بعد از عمل بینی طبیعی به آنها توجه کرد
عمل بینی طبیعی

۱۰ نکته که باید بعد از عمل بینی طبیعی به آنها توجه کرد

دوره ای که پس از جراحی شروع می شود تا شکل گیری بینی، در دوره پس از عمل بینی طبیعی جایگاه مهمی دارد. به همین دلیل باید از نکاتی که باید بعد از رینوپلاستی مورد توجه قرار گیرد آگاه بود و به آنچه جراح بینی می گوید عمل کرد.

 

با استفاده از روش های نوین جراحی زیبایی بینی، عوارض پس از عمل به حداقل می رسد، با این حال بیماران همچنین می توانند با آگاهی از نکات مورد توجه بعد از رینوپلاستی این وضعیت را به طور کامل کم کنند.

 

بیماران زمانی که عمل بینی را به عنوان یک عمل نه بلکه یک فرآیند در نظر بگیرند

می توانند نتایج بهتری را در مدت زمان کم دریافت کنند

 

نکاتی که باید بعد از عمل بینی طبیعی به آنها توجه کرد :

 

1) فرم خوابیدن

در دوره پس از عمل بینی طبیعی، مخصوصا تا زمانی که اسپلینت سیلیکونی از داخل بینی بیرون آورده شود،  فرد هم در حالت استراحت و هم هنگام خوابیدن حتما باید از دو عدد بالشت استفاده کند. در عین حال، بالا نگه داشتن سر از ورم جلوگیری می کند. به همین دلیل، بیماران همیشه برای بالا نگه داشتن سر از دو بالش استفاده کنند.

 

2) بی حالی

با روش های جدید جراحی بینی بیماران گاهی در بیمارستان بستری نمی شوند و گاهی اوقات ۱-۲ روز بستری می شوند. با این حال، چه بیماران در بیمارستان بستری شوند چه بستری نشوند، عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و ممکن است باعث بی حالی در بیماران شود. به همین دلیل استراحت چند روز پس از عمل بینی طبیعی ضروری است.

بیشتر بخوانید  نحوه استحمام بعد از جراحی بینی چگونه می باشد؟

 

3) مسواک زدن

یکی از مسائلی که بیماران پس از جراحی بینی در مشهد باید توجه بیشتری به آن کنند مسواک زدن است. به خصوص برای فک بالا باید حساسیت بیشتری نشان داد. پس از عمل بینی طبیعی باید از یک مسواک نرم استفاده کرد. لب بالایی را تا حد امکان نباید حرکت داد.

 

4) عینک

پس از عمل جراحی بینی طبیعی، به پیروی از توصیه های جراح در دوره پس از عمل به منظور شکل گیری بینی تاکیید کردیم. یکی از این توصیه ها مربوط به استفاده از عینک است. بیمارانی که از عینک استفاده می کنند، پس از عمل مخصوصا ۲ ماه اول نباید از آن استفاده کنند. بیمارانی که از لنز استفاده می کنند می توانند با جراح خود در مورد زمان استفاده از آن مشورت کنند. اگر وضعیت اضطراری باشد، بیمارن می توانند ۳-۴ روز بعد از عمل استفاده از لنز را شروع کنند.

 

5) تمیز کردن بینی

هنگام صحبت از تمیز کردن بینی، نباید به تمیز کردن با ضربه فکر کنید. این حرکت به دلیل ایجاد خونریزی داخل بینی توصیه نمی شود. شما می توانید بینی خود را ۲-۳ بار در حالت آرام با گوش پاک کن طبق توصیه جراح خود تمیز کنید. علاوه بر این، تمیز کردن بینی برای بیماران که قصد مسافرت دارند بسیار مهم است و قبل از سفر باید بینی را تمیز کرده و طبق توصیه جراح از اسپری استفاده کند.

 

6) خشکی دهان

چند روز پس از عمل بینی طبیعی، به دلیل وجود اسپیلنت سیلیکونی در بینی ممکن است انسداد بینی دیده شود، و بیماران هم با بینی و هم دهان نفس بکشند. این مسئله باعث خشکی دهان می شود. برای جلوگیری از ترک خوردگی لب ها و خشکی دهان ، باید مایعات زیادی مصرف شود. آب باید به آرامی مصرف شود. لب باید با مرطوب کننده مرطوب شود.

بیشتر بخوانید  پانسمان بعد از عمل بینی چگونه انجام می شود؟

 

7) ورزش

فشار خون و فشار سر برای بیماران رینوپلاستی بسیار مهم هستند. از آنجا که ورزش باعث افزایش فشار خون می شود، باید حداقل ۲ هفته از ورزش خودداری کنید. در این مدت شما می توانید پیاده سبک انجام دهید. علاوه بر این، در زندگی روزمره، باید از کارهایی که شما را خسته می کنند اجتناب کنید، به ویژه اینکه باید مراقب باشید که سر خود را خم نکنید.

 

8) خونریزی

شایع ترین نگرانی در میان بیماران پس از عمل بینی طبیعی، خونریزی است. با این حال، ترشح مایع صورتی رنگ از بینی بعد از عمل جراحی بینی طبیعی است. با این حال، اگر ترشح بینی به رنگ خون و شدید باشد، باید بلافاصله به جراح خود مراجعه کنید. به دلیل اینکه وجود چنین وضعیتی پیش بینی می شود. پیش از عملیات جراح قطعا به شما در مورد این موضوع اطلاعات خواهد داد.

 

9) آفتاب

پوست بینی پس از عمل جراحی بینی طبیعی حساس می شود. بنابراین، محفاظت از آن لازم است. از آنجائیکه نور خورشید می تواند باعث تحریک پوست شود، ضروری است که بینی تا حد امکان از نور خورشید محافظت شود. حتی برای بیمارانی که عمل جراحی بینی طبیعی انجام داده اند نیز حفظ درجه حرارت اتاق در سطح معین سالم تر خواهد بود.

 

10) انسداد بینی

انسداد بینی در بیماران پس از عمل جراحی بینی طبیعی بسیار رایج است. اگر اسپیلنت سیلیکونی وجود داشته باشد نیز بعد از برداشتن آن مشکل وجود خواهد داشت. با این حال، می توانید به این وضعیت با اسپری توصیه شده توسط جراح غلبه کنید. این اسپری ها هم در بهبود زخم به شما کمک می کند و هم از لحاظ تنفس به شما کمک می کند.

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.