راهنمای انتخاب زمان مناسب برای عمل بینی

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > اقدامات قبل از عمل بینی  > راهنمای انتخاب زمان مناسب برای عمل بینی
زمان مناسب برای عمل بینی

راهنمای انتخاب زمان مناسب برای عمل بینی

ممکن است شما هم در هر سنی که بوده اید از فرم بینی خود راضی نبوده اید و همیشه این سوال برای شما پیش آمده باشد که زمان مناسب برای عمل بینی چه موقعی است؟ همه ما میدانیم عمل جراحی بینی در حالتی که فرد هیچ مشکلی نداشته باشد ضرورتی ندارد و شخص به انتخاب خودش تصمیم به انجام عمل بینی در مشهد می گیرد. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که فرد متقاضی زمان مناسب برای عمل بینی را با پزشک خود مشورت نموده و انتخاب نماید.

 

 

عمل جراحی بینی (رینوپلاستی)

انتخاب زمان مناسب برای عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در دنیا است و موجب تغییر فرم و شکل بینی خواهد شد تا ضمن رفع نقایض بینی از لحاظ عملکردی ، آن را اصلاح نموده و زیبایی بیشتری به بینی ببخشد. بسیاری از افرادی که متقاضی عمل بینی هستند، از زمان مناسب برای عمل بینی مطمئن نیستند و نمی دانند کدام سن و یا کدام فصل مناسب ترین زمان عمل برای آنهاست.

 

افراد به دلایل مختلف و در دوره های مختلفی نیز ممکن است نسبت به انجام عمل جراحی بینی اقدام نمایند. دلایلی مانند انحراف بینی ، شکستگی و ضربه به بینی و یا نیاز به تغییر در ظاهر و زیبایی بینی از دلایل اصلی جراحی بینی به شمار می رود. مهم است که قبل از جراحی زیبایی بینی به رشد کامل استخوان های خود رسیده باشید، که این موضوع معمولا در حدود ۱۸ سالگی است.

 

تاثیر زمان مناسب برای عمل بینی در بهبودی پس از عمل جراحی

رینوپلاستی یک جراحی سرپایی است که با بیهوشی عمومی انجام می گردد و نیازی به بستری در بیمارستان یا کلینیک ندارد. عمل جراحی بینی هر چند بسیار ساده و یا خیلی پیچیده هم باشد ، در صورتی که توسط یک جراح ماهر و با تجربه انجام شود، در ظاهر فرد تفاوت های زیادی ایجاد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  سوالات متداول عمل بینی (نکات مهم)

رینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است و مانند همه روش های جراحی، می توان با اطمینان در هر زمان از سال انجام داد. با این وجود، شاید بخواهید بدانید که فصل های خاص چگونه می توانند بر بهبودی شما بعد از عمل بینی تأثیر بگذارند، یا شاید شما ترجیح می دهید جراحی خود را با یک تعطیلات ملی هماهنگ کنید تا بتوانید زمان کمتری از کار خود مرخصی بگیرید.

 

خیلی از خانم ها به فرم بینی خود اهمیت زیادی می‌دهند و از ظاهر فعلی بینی خود رضایت ندارند، بنابراین تمایل به انجام عمل جراحی بینی دارند. یکی از بزرگ‌ترین معضلات امروزه، عدم رضایت افراد از اجزای مختلف بدن است. معمولاً تصمیم به انجام عمل جراحی بینی قبل از ۱۸ سالگی گرفته می‌شود.

 

بطور کلی سؤالاتی که مطرح می‌شود این است که آیا ما هر زمان که بخواهیم می‌توانیم عمل جراحی بینی انجام دهیم یا زمان خاصی برای انجام این عمل وجود دارد؟ و یا بهترین سن زمان مناسب برای عمل بینی چه سنی است و  محدوده زمانی خاصی جهت انجام عمل جراحی بینی وجود دارد یا خیر؟ آیا عمل جراحی در فصل های مختلف سال مثلاً در تابستان یا زمستان تفاوت دارد؟ در ادامه سعی خواهیم کرد به این سؤالات پاسخ دهیم.

 

انتخاب زمان مناسب برای عمل بینی

انتخاب زمان مناسب برای عمل بینی

سن مناسب برای عمل جراحی بینی، بهترین سن و زمان مناسب برای عمل بینی چه سنی است؟

خیلی از متقاضیان تمایل دارند بدانند زمان مناسب برای عمل بینی چه سنی است؟ باید گفت سن مناسب برای عمل زیبایی بینی در هر شخصی متفاوت است و فرد متقاضی میبایست اطلاعات کافی و جامع درباره پروسه عمل بینی و عوارض و خطراتی که با خود همراه دارد آگاهی داشته باشد.

 

عمل بینی یک جراحی با ریسک پایین و کم خطر است و افراد میانسال که از سلامت کامل برخوردار باشند می توانند نسبت به انجام عمل جراحی بینی اقدام نمایند عمل بینی در سنین بالا می تواند به یک چالش تبدیل شود. پوست صورت با افزایش سن شروع به افتادن می کند. به همین دلیل پس از اتمام جراحی، کشیدن و صاف کردن پوست بسیار دشوار می باشد.

 

در خصوص افرادی که سن پایین دارند ، تنها محدودیتی که برای این افراد خصوصا نوجوانان و جوانان مطرح است این است که رشد بینی آنها متوقف شده باشد. رشد بینی برای دختران تا پایان ۱۶ سالگی و برای پسران تا پایان ۱۷ سالگی ادامه دارد.

اکثر دختران ۱۶ ساله و پسران ۱۷ ساله به بلوغ فیزیکی رسیده اند و اندازه بینی آنها با افراد بزرگسال برابری می کند. اما مساله مهمی که مطرح است ، بلوغ روانی است که در جراحی بینی اهمیت دارد. با وجودی که تمام نوجوانان و جوانان برای رسیدن به ظاهری بهتر قصد انجام جراحی بینی را دارند، اما باید بدانند که این تغییر آنها را محبوب تر نخواهد کرد بنابراین آمادگی روانی یکی از مهمترین مراحل قبل از تعیین زمان مناسب برای عمل بینی محسوب می گردد.

بیشتر بخوانید  اصول زیبایی شناسی قبل از جراحی بینی

 

فصل مناسب برای جراحی بینی، بهترین فصل برای عمل بینی چه فصلی است؟

یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان عمل زیبایی بینی در این مورد است که در چه فصلی از سال بهتر است نسبت به انجام عمل بینی اقدام کنند.

بطورکلی باید گفت در فصل تابستان عمل بینی با مشکلات بیشتری همراه خواهد بود چرا که تحمل گچ بینی و پانسمان ها در فصل تابستان راحت نیست و همچنین طبق گفته پزشکان جراح بینی ، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب از ۴ تا ۶ هفته پس از عمل مجاز نمی باشد. درواقع عمل بینی در تابستان با محدودیت هایی همراه است.

 

با توجه به اینکه عمل های جراحی بینی در افراد مختلف متفاوت است لذا در مورد انتخاب فصل و یا ماه عمل حتما میبایست با پزشک خود مشورت نموده و از نظرات و تجربه او بهره بگیرید.

 

تعیین زمان مناسب برای عمل بینی برای هر فرد متفاوت است با اینحال معمولا اکثر عمل های بینی در فصل پاییز و یا اوایل بهار انجام می شود.

هوای سرد پاییز و زمستان عواقب منفی بعد از عمل را به دنبال نخواهد داشت. بینی بیمار در هوای سرد هم سالم خواهد ماند. بنابراین، هوای سرد موفقیت عمل بینی را به خطر نمی اندازد در هوای سرد، ورم بینی زودتر می خوابد.

باید به این نکته هم اشاره کرد که بیشتر شهرهای ایران دارای آب و هوای معتدل هستند به این معنا که در زمستان ها خیلی سرد و در تابستان ها خیلی گرم  نیستند. با توجه به همین موضوع ایران را باید کشوری بسیار مناسب برای انجام عمل زیبایی بینی دانشت.

 

لیست مشکلاتی که با جراحی عمل بینی رفع می شود :

  • برداشتن قوز بینی
  • صاف کردن پل
  • تغییر شکل نوک بینی
  • نوک بینی بزرگ، آویزان، قلاب شده
  • عدم تقارن بینی
  • افزایش یا کاهش اندازه سوراخ های بینی
  • اصلاح بینی پس از آسیب دیدگی
  • بینی شکسته
  • باز کردن مجاری تنفسی
  • بزرگتر یا کوچکتر شدن بینی

 

نوروز و کریسمس ، ایام خاص و طلایی جهت انتخاب زمان مناسب برای عمل بینی

نوروز و کریسمس زمان مناسب برای عمل بینی

تعطیلات کریسمس برای افرادی که خارج از کشور حضور دارند فرصت بسیار مناسبی است تا از تعطیلات استفاده کرده و اقدام به عمل زیبایی بینی کنند.

همچنین افرادی که قصد سفر به ایران در ایام کریسمس را دارند فرصت بسیار عالی دارند چون کریسمس تعطیلات رسمی در ایران محسوب نمی شود. بنابراین، شهرها تعطیل نیستند و پزشکان طبق معمول مشغول ویزیت بیماران هستند. این مزیتی است که می توانید از آن در طی تعطیلات کریسمس از جراحی زیبایی بینی در ایران استفاده کنید.

بیشتر بخوانید  سوالات متداول عمل بینی (نکات مهم)

همچنین تعطیلات نوروز در ایران حدودا ۱۳ روز ادامه دارد و اکثر ایرانیان فرصتی برای فرار از شلوغی شهرهای بزرگ پیدا میکنند. در نتیجه، شهرهایی مانند مشهد و تهران به طور قابل توجهی خلوت تر هستند. در ایام نوروز، هوا نیز بسیار دلپذیر است. بنابراین، می توان از این فرصت برای جراحی زیبایی بینی به بهترین شکل سود برد و سال جدید را با چهره جدید آغاز کرد.

 

جهت تعیین زمان مناسب برای جراحی بینی چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

تعیین زمان مناسب برای جراحی بینی

هماهنگی جهت تعیین زمان مناسب برای عمل بینی در اختیار شما و جراحتان است. قبل از مراجعه به پزشک جراح، کارهای زیر را مرور کنید :

رویدادهای خاص را مدنظر قرار دهید :

اگر قصد ازدواج دارید چند ماه قبل از آن دست به کار شوید تا بینی فرصت کافی برای بهبودی داشته باشد. همچنین تایم اوج کاری خود را فراموش نکنید یادتان نرود که گرفتن مرخصی یا تعطیل کردن کار به مدت یک الی دو هفته در این مواقع، امری دشوار و حتی در مواردی ناممکن است.

 

برای عمل زیبایی بینی تصمیم جدی داشته باشید :

برای انجام عمل بینی بصورت لحظه ای و یا از روی هوا و هوس تصمیم نگیرید. تصمیم شما باید به قدری جدی باشد که اگر بعد از جراحی به آینه نگاه کردید، لبخند رضایت همیشگی بر لب داشته باشید.

 

درنظر گرفتن مدت زمان دوره نقاهت :

دوران نقاهت بعد از عمل بینی در افراد مختلف و بسته به روش جراحی متفاوت است اما کبودی و ورم بعد از عمل بینی در همه ی بیماران بعد از ۵ الی ۱۰ روز از بین می رود. پس باید زمانی را برای انجام جراحی انتخاب کنید که یکی از اعضای خانواده یا دوستان حاضر به همراهی شما باشد و همچنین، تا ۱۰ روز بعد از جراحی مراسم یا جلسه ی مهمی در پیش رو نباشد.

 

از روی تقویم مناسبت ها را چک کنید :

دوران نقاهت عمل بینی خود را حدود دو تا سه ماه در نظر بگیرید. طبیعتا در این دوران باید از فعالیت های سنگین خودداری کنید و کمتر در معرض تابش نور آفتاب قرار گیرید. در صورتی که زمان جشن و عروس ها از قبل تعیین شده تلاش کنید این سه ماه تداخلی با دوره نقاهت شما نداشته باشد و در نهایت زمان مناسب برای عمل بینی انتخاب کنید.

 

دکتر الهام آذرنوش

دکتر الهام آذرنوش - زمان مناسب برای عمل بینی در مشهد

متخصص جراحی و عمل بینی در مشهد – فلوشیپ فوق تخصصی رینولوژی
جراحی زیبایی بینی و صورت و اندوسکوپی سینوس

5/5 - (1 امتیاز)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.