رابطه بین اختلال شخصیت و جراحی زیبایی بینی

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > رابطه بین اختلال شخصیت و جراحی زیبایی بینی

رابطه بین اختلال شخصیت و جراحی زیبایی بینی

اختلال شخصیت عبارت است از: «یک الگوی با دوام و پایدار از رفتار و تجربه درونی که به طور قابل ملاحظه‌ای با انتظاراتی که از شرایط فرهنگی فرد وجود دارد متفاوت باشد، فراگیر و غیرقابل انعطاف باشد، شروعش به دوران نوجوانی یا اوایل بلوغ برگردد، در طول زمان پایدار باشد و به ناراحتی یا آسیب‌دیدگی روحی منجر گردد.»به دلیل آن که این اختلالات، مزمن و فراگیر هستند. می‌توانند به اختلال جدّی در کار کرد و زندگی روزمره بیانجامند.

 

چه چیزی باعث اختلال شخصیت می‌گردد؟

علل اختلال شخصیت، محل بحث و اختلاف نظر بوده است. برخی کارشناسان عقیده دارند که اختلالات شخصیت به دلیل تجربیات اولیه‌ای که مانع رشد عادی الگوهای فکری و رفتاری شده‌اند به وجود می‌آیند. برخی دیگر از پژوهشگران ميگناir عقیده دارند که تأثیرات بیولوژیکی یا ژنتیکی ریشه پیدایش اختلالات شخصیتی هستند.با وجودی که هنوز بر سر یک علت قطعی برای اختلالات شخصیتی توافق نشده است امّا به احتمال زیاد ترکیبی از زمینه‌های ژنتیکی و متغیرهای محیطی در رشد آن‌ها دخالت دارند.

 

 

بسیاری از بیماران که تحت جراحیهای بینی قرار می گیرند از اختلالات شخصیت به خصوص body dysmorphophobia رنج می برند. این بیماری یک اختلال شخصیت است که بیمار نسبت به اجزای بدن خود به خصوص در صورت احساس بدی دارد و فکر میکند این اجزا نابجا هستند.
همچنین اختلالات شخصیت و وسواس  و اضطراب از بیماریهای شایع در این گروه افراد است. این موضوع به مراتب در مردان متقاضی جراحی زیبایی بینی شایعتر است. لذا باید توجه ویژه ای شود تا از شکایات و نارضایتی های بعد عمل جلوگیری شود. در صورت شک بهترین کار مشاوره روانپزشکی است. اخذ دقیق رضایت آگاهانه بسیار در این بیماران مفید است

به این مطلب امتیاز دهید
بیشتر بخوانید  حمام کردن پس از جراحی زیبایی بینی
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.