دوره نقاهت عمل بینی چقدر است؟

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > دوره نقاهت عمل بینی چقدر است؟

دوره نقاهت عمل بینی چقدر است؟

دوره نقاهت عمل بینی دارای شرایط خاصی است و یکی از مهمترین دوره های پس از عمل جراحی بینی می باشد که میبایست بدرستی رعایت شود درغیراینصورت ممکن است نتیجه دلخواه خود را کسب نکرده و یا با تاخیر ییشتری به فرم دلخواهتان برسید. دوران نقاهت پس از عمل بینی نسبت به زمان عمل بینی که معمولا ۲ تا ۳ ساعت زمان می برد طولانی تر است و البته که دوره نقاهت عمل بینی برای هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت است.

 

تاکید می شود متقاضیان جراحی بینی حتما بطور کامل از شرایط دوران نقاهت پس از عمل بینی اطلاعات کامل و دقیق داشته باشند تا مبادا عدم داشتن اطلاعات ، موجب بروز مشکلات برای آنها نگردد.

 

دوره نقاهت عمل بینی چقدر است؟

دوره نقاهت عمل بینی چقدر است؟

دوره نقاهت عمل بینی بطور معمول بین ۴ تا ۵ روز طول می کشد، همچنین دوره پانسمان بینی نیز با توجه به نوع عمل و به تشخیص جراح، بطور معمول بین ۱ هفته تا ۱۰ روز می باشد. ورم بینی هم معمولا تا چند ماه بعد کاهش پیدا خواهد کرد.

ممکن است در دوران نقاهت پس از عمل بینی با مشکلاتی از قبیل گرفتگی بینی، سردرد و یا کبودی چشم ها مواجه شوید که کاملا عادی می باشد و اکثر بیماران با این موارد روبرو خواهند شد جای نگرانی وجود ندارد.

 

نکته های مهم دوران نقاهت پس از عمل بینی :

 • توصیه های پزشک جراح خود را با دقت انجام دهید.
 • پس از عمل بینی کلیه جلسه های مشاوره بینی را حتما شرکت کنید.
 • موارد غیرطبیعی را حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • دوستان و آشنایان حداقل به مدت یک هفته مراقب های بیشتری از شما انجام دهند.
 • حتما استراحت کافی داشته باشد.
 • داروهایی که پزشک به شما داده را سروقت و بموقع مصرف کنید.
 • تا زمانی که بر روی بینی پاسنمان دارید هیچوقت فین نکنید و سر خود را پایین نگه ندارید.
 • به انداه کافی بخوابید و استراحت داشته باشید.
 • نوشیدن مشروبات الکلی در دوره نقاهت عمل بینی ممنوع است.
بیشتر بخوانید  عمل زیبایی بینی در دوران کرونا

 

مراقبت های لازم در دوران نقاهت پس از عمل بینی

دوران نقاهت پس از عمل بینی

این نکته را باید به شما یادآوری کنیم که در صورتی که به توصیه های پزشک خود بدرستی عمل نمایید، پروسه بهبودی را بدون هیچ مشکل و دردسری پست سر میگذارید و سریعتر به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. رعایت توصیه ها و نکاتی که پزشک برای پس از جراحی به شما توصیه می کند الزامی است. همچنین برای نتیجه بهتر می توانید با انجام ورزش بعد از عمل بینی دوره نقاهت خود را بهتر و سریع تر سپری کنید.

 

در دوران نقاهت بعد از عمل بینی تعدادی از مهم‌ترین نکاتی که باید رعایت شود در ادامه آمده است :

 1. شست و شوی بینی پس از عمل جراحی یکی از مهمترین مواردی است که باید رعایت شود. شما می توانید در صورت نیاز بینی خود را با پنبه و یا گوش پاک کن که به آب اکسیژنه آغشته شده تمیز نمایید دقت کنید به بینی خود اصلا فشار وارد نکنید چرا که ممکن است موجب تغییر فرم و حالت بینی شما شود.
 2. برای استحمام پس از عمل بینی به هیچ عنوان نباید از آب داغ استفاده کنید و مراقب گچ بینی خود باشید تا مرطوب نشود.
 3. در ۴۸ساعت اول برای کاهش کبودی و تورم بینی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 4. باید بدانید که در روزهای دوم و سوم کبودی بیشتر خواهد شد و این واکنش طبیعی بدن است و هیچ جای نگرانی نیست.
 5. اگر بینی شما دچار خونریزی شد سر خود را بالا نگه دارید و با گاز استریل شده سوراخ های بینی خود را بپوشانید اگر میزان خونریزی غیرقابل کنترل بود حتما با پزشک خود در میان بگذارید و از او راهنمایی بخواهید.
 6. زمان استراحت و درازکشیدن از چند بالش نرم اسفاده کنید و تا ۲ هفته پس از عمل بینی سرتان را از بدن تان بالاتر نگه دارید.
 7. از خوردن غذاهای سفت و گاززدنی خودداری کنید. سعی کنید بیشتر از مایعات و غذاهای آبکی استفاده نمایید. می توانید تا ۲هفته برای نوشیدن از نی استفاده کنید.
 8. یادتان باشد برای تمیزکردن دندان ها از یک مسواک نرم اسفاده کنید.
 9. بهتر است روش صحیح چسب زدن را از جراح خود سوال کنید و بطور کامل یاد بگیرید. تا ۲ماه پس از عمل بینی لازم است بر روی بینی خود مرتب از چسب استفاده نمایید تا به شکل دلخواه برسد و ورم بینی هم کاهش پیدا کند.
بیشتر بخوانید  مهمترین نکته های بعد از عمل بینی در مشهد

 

 

امیدواریم با رعایت نکته هایی که در این مقاله به شما گفته شد دوره نقاهت عمل بینی را با بهبودی و موفقیت پست سر بگذارید و در نهایت یک جراحی بینی خوب را تجربه نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.