عمل بینی و چهره ای زیبا

عمل بینی و چهره ای زیبا

جراح بینی مشهد

چهره‌ای زیباست که بین اجزای آن تعادل برقرار باشد و هر کدام از اجزای صورت متناسب با سایر قسمتها باشد. در افرادی که قصد انجام جراحیهای زیبایی صورت و خصوصاً جراحی بینی را دارند آنالیز چهره قبل از عمل بسیار مهم است. وضعیت موجود بینی از نظر اجزای تشکیل دهنده آن مانند پوست غضروف و استخوان بر نوع تغییری که حین عمل باید ایجاد شود و شکل آیده آل بینی که باید به دست آید موثر است.

به عنوان مثال در یک فرد با پوست ضخیم ایجاد قوس زیاد در پشت بینی ظاهر زیبایی به وجود نخواهد آورد و یا نمی‌توتن در چنین فردی بینی باریک قلمی و نوک تیز ایجاد نمود. وضعیت فعلی تنفسی و مسیر عبور هوا و استحکام غضروفها نیز در تصمیم گیری برای تغییرات لازم حین عمل نقش دارد. به عنوان مثال اگر در یک فرد با برجستگی بزرگ پشت بینی و غضروفهای ضعیف که حین دم روی هم می‌خوابند مقدار زیادی غضروف برداریم و بینی را بیش از حد کوچک کنیم.

ممکن است بعد از عمل مشکل تنفسی ایجاد شود. در بررسی بینی به عنوان جزئی از صورت نیز تناسب با اجزای دیگر مانند چشم، دهان و گونه‌ها در تصمیم گیری برای تغییرات تأثیر گذار است. به عنوان مثال در فردی با گونه‌های برجسته بینی کوچک زیبا نیست و حتی گاهی باید بینی را حین عمل بزرگتر کرد تا با بقیه اجزا متناسب شود. در افرادی که صورت بلند و کشیده دارند نباید طول بینی را زیاد کوتاه کرد و در کسانی که صورت گرد دارند بینی باریک متناسب نمی‌باشد.

به این مطلب امتیاز دهید
بیشتر بخوانید  سپتوم یا انحراف تیغه وسط بینی
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.