چه جراحی هایی را می توان همزمان با جراحی بینی انجام داد؟(۱)

به طور کلی بیمارانی که تمایل دارند جراحی های همزمان انجام دهند دو گروه هستند :

 

بیمارانی که نیاز به یک جراحی درمانی ضروری دارند اما تمایل دارند حالا که قرار است از داروهای بیهوشی استفاده کنند و جراحی شوند در کنار آن یک یا چند جراحی زیبایی هم انجام دهند.
بیمارانی که می خواهند چند جراحی های همزمان را انجام دهند فقط برای اینکه یک بار دوران نقاهت و بهبود را سپری کرده و یک بار از داروهای بیهوشی استفاده کنند.

 

جنبه های مثبت جراحی های همزمان

 

انجام

جراحی های همزمان

این مزیت را دارد که شما فقط یک دوره ی نقاهت و بهبود خواهید داشت.اضافه کردن عمل های جراحی، دوران بهبود و نقاهت شما را اضافه نمی کند.به علاوه، بسته به این که جراحی ضروری شما از چه نوعی است هزینه ی اقامت شما در بیمارستان می تواند به طور بالقوه توسط بیمه پرداخت شود. ذکر این نکته نیز اهمیت دارد که هزینه ی جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه نخواهد بود. یکی از موارد دیگری که باید به آن توجه شود این است که جراحی های همزمان چه تاثیری بر دوره ی بهبود شما خواهند داشت و چه مقدار کمک های اضافی در طول دوره ی بهبود نیاز خواهید داشت.

به عنوان مثال یکی از بیماران درخواست کرده بود که به همراه جراحی ارتوپدی دست، جراحی پلک و لیفت صورت انجام دهد. شاید به نظر شما منطقی باشد اما در این صورت بیمار مجبور بود در دوران بهبود علاوه بر این که بینایی او کاهش پیدا کرده است از یک دست برای انجام کارهای خود استفاده کند. به عنوان مثال پوشیدن آستین بر روی دستهایی که گچ گرفته شده است وقتی نمی توانی به خوبی ببینی، خیلی سخت می شود.

بیشتر بخوانید  سلامتی قبل از عمل بینی،چه شرایطی نمی توان عمل بینی انجام داد؟(2)

 

 

جنبه های منفی

جراحی های همزمان

 

به دلایل بسیار، بعضی از جراحی ها را نمی توان به صورت همزمان انجام داد. جراحی های زیبایی به طور معمول همزمان با جراحی های ارتوپدیکی که شامل اندام های تحتانی می شود انجام نخواهد شد به دلیل این که احتمال انعقاد خون افزایش می یابد. گاهی اوقات ممکن است اتفاقاتی در جراحی ضروری شما باعث شود که جراحی زیبایی شما کنسل شود.

به عنوان مثال اگر خونریزی خیلی زیاد باشد یا یک اتفاق غیر قابل انتظار در طول جراحی رخ دهد، باید قبل از هر اقدام دیگر به آن رسیدگی شود. اگر پیش بینی کافی نسبت به بیماری شما وجود نداشته باشد ممکن است به صلاحتان نباشد که یک جراحی انتخابی انجام دهید. گاهی اوقات بیمارانی مراجعه می کنند که بیماری آنها خیلی شدید است اما خواستار جراحی زیبایی هستند. از نظر آنها حال که قرار نیست بیماری آنها خوب شود حداقل بهتر است زیبا شوند. با این حال باید گفت سلامتی همیشه در اولویت است.

انجام دادن جراحی های همزمان برای افرادی که تمایل به این کار دارند به میزان سلامتی و نوع درخواست آنها بستگی دارد.

 

 

آیا جراحی های همزمان باید در مناطق نزدیک به هم انجام شود؟

 

بیشتر افراد وقتی می خواهند جراحی های همزمان انجام دهند بر روی یک منطقه از بدنشان تمرکز می کنند.به عنوان مثال تمایل دارند لیفت صورت و جراحی پلک را همزمان با جراحی بینی ، پروتز چانه ، لیفت صورت یا لیفت ابرو (که نزدیک هم هستند) انجام دهند. این ها جراحی ها مکمل هم هستند چون اگر به صورت همزمان انجام شوند ظاهر کلی صورت تا حد زیادی جوان می شود.

بیشتر بخوانید  جراحی بینی رینوپلاستی و علل شایع آن

به عبارت دیگر یک صورت خسته فقط تا حدی با جراحی لیفت صورت درمان می شود. اگر چشم ها افتاده و خسته باشند باعث می شوند صورت باز هم خسته به نظر برسد. اما اگر لیفت صورت و جراحی پلک همزمان انجام شود جوانی صورت کامل تر می شود.

 

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.