جراحی بینی طبیعی در مشهد چگونه انجام می شود؟

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > جراحی بینی طبیعی در مشهد چگونه انجام می شود؟
جراحی بینی طبیعی در مشهد

جراحی بینی طبیعی در مشهد چگونه انجام می شود؟

افراد در گذشته زمانی که برای جراحی بینی اقدام می کردند مهم ترین نوع جراحی بینی که توجه آن ها را جلب می کرد جراحی بینی عروسکی یا فانتزی بود اما این روزها جراحی بینی طبیعی در مشهد که به لحاظ ساختاری و ظاهری تفاوت های محسوسی با بینی عروسکی دارد به نوعی روی بورس است و علاقه مندان زیادی پیدا کرده است.

جراحی بینی جزو بالاترین درصد های جراحی های زیبایی در کشور ماست که این درصد هم خانمها و هم آقایان را دربرمیگیرد. افراد سلایق و دید متفاوتی در انتخاب بینی ایده آل خود دارند برخی بینی طبیعی را میپسندند و تقاضای رفع نقایص بینی خود با عمل بینی طبیعی را دارند تا زیبایی بینی کاملا طبیعی حفظ شود. برخی دیگر از افراد که اکثر رنج سنی پایینتری دارند بینی های عروسکی و فانتزی را میپسندند که این بینی ها کوچکتر از اندازه طبیعی بینی و با قوس بیشتری جراحی میشود.

 

در جراحی بینی طبیعی به جهت برطرف کردن نقائص زیبایی و رفع ایرادهای بینی فرد انجام میگیرد در این موارد از قوس زیاد اجتناب میشود و نوک بینی بنا به درخواست بیمار تا حدی که افتادگی برطرف شود بالا برده میشود.

 

ویزگی های عمل جراحی بینی طبیعی :

عمل بینی طبیعی به گونه ای است که تغییرات زیادی روی بینی فرد ایجاد نمی شود. در واقع هدف از عمل جراحی بینی طبیعی اعمال تغییرات محدود در ناحیه بینی و رفع مشکلات کلی بینی است.

ویژگی های بینی طبیعی بعد از عمل بینی اینگونه است که نوک بینی زیاد به سمت بالا کشیده نشده است. در واقع پل بینی تقریبا صاف است. به بیانی دیگر بینی طبیعی قوس زیادی ندارد و نوک بینی با لب بالایی زاویه ۹۰ درجه دارد. از طرفی هم پل بینی زیادی کوچک و ظریف نشده است و سایز متعادلی دارد. در عمل بینی طبیعی جراح بینی تلاش می کند که ساختار و فرم کلی بینی را با فرم صورت منطبق کند تا بینی زیاد از حد بزرگ یا دارای نقایص دیگر مثل قوز بینی نباشد.

بیشتر بخوانید  عمل زیبایی بینی در دوران کرونا

 

 

انتظار افراد از نتیجه عمل بینی طبیعی :

بسیاری از افراد پیش از آنکه برای جراحی بینی اقدام کنند نگران این هستند که آیا نتیجه عمل بینی طبیعی خواهدشد؟

آیا بینی جدید آنها با صورت آنها هم خوانی دارد ؟

یا چهره آنها زیباتر خواهد شد؟

این نگرانی ها کاملا قابل درک است.

افراد باید پیش از آنکه بینی خود را جراحی کنند آگاهی لازم را داشته باشند تا از نتیجه رینوپلاستی خود انتظار معقولانه داشته باشند. انتخاب جراح بینی برای اینکه نتیجه جراحی بینی طبیعی باشد مهم ترین نقش را دارد. برای اینکه نتیجه عمل بینی طبیعی باشد عوامل زیادی باید به درستی رعایت شده باشد.

 

 

مشاوره جهت انجام عمل جراحی بینی طبیعی در مشهد :

در زمان مشاوره، توسط بهترین جراح بینی در مشهد ، بینی شما به نسبت سایر اجزا صورت آنالیز و مورد بررسی قرار میگیرد به علاوه نوع بینی ( جراحی ترمیمی بینی ، جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی استخوانی و… ) ، پوست بینی ، غضروف ها و… در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است با در نظر گرفتن تمامی این موارد ، جراح بینی شما را از نتیجه جراحی بینی آگاه خواهد ساخت.

در نمونه های عمل بینی طبیعی ، نیمرخ معمولا صاف و یا با قوس کمی همراه است و به فرم بینی های عروسکی انحنا زیادی ندارد .ولی در کنار آن،طول بینی ، ارتفاع بینی و حجم کلی بینی زیبایی لازم را به چهره برگردانده است.و نظر بیمار بر حفظ چهره طبیعی اش رعایت خواهد شد.

 

 

معیارهای زیبایی شناسی :

برای عمل زیبایی بینی باید به این نکته توجه داشت که الزاما کوچک کردن بینی و رسیدن به فرم دلخواه موجب زیبا شدن چهره نخواهد شد، بلکه زیبایی در گرو برقراری تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت است. به طور مثال طول بینی باید با فاصله میان ابتدا بینی تا خط رویش مو و همچنین با فاصله نوک بینی تا چانه متناسب باشد. در صورتی که طول بینی کوچک شود، ممکن است که تناسب میان فواصل نام برده برهم بخورد و زیبایی صورت تحت الشعاع قرار بگیرد.
علاوه بر آن نسبت عرض لب به عرض بینی نیز باید متناسب باشد و اگر بینی بیش از حد باریک و یا پهن شود، ممکن است تناسب میان اجزای صورت برهم بخورد.

بیشتر بخوانید  اسپلینت و تامپون در عمل بینی چیست؟

 

 

آیا امکان جراحی بینی های استخوانی و گوشتی بصورت طبیعی وجود دارد؟

لازم به ذکر است هر دو نوع بینی استخوانی و گوشتی می‌توانند به صورت طبیعی جراحی شوند. بینی استخوانی به بینی گفته می‌شود که غضروف قوی و محکم و پوست نازک داشته باشد؛ در حالی که بینی گوشتی بافت غضروفی ضعیف و پوست ضخیم دارد. پوست نازک برای جراحی مناسب‌تر است زیرا جراح راحت‌تر می‌تواند آن‌ را فرم دهد. اما باید گفت که پوست‌های خیلی نازک نیز می‌توانند مشکل‌زا باشند. با توجه به این که در عمل بینی طبیعی تغییرات مختصرتری بر بینی اعمال می‌شود، بینی گوشتی نیز می‌تواند به صورت طبیعی عمل شود.

 

تفاوت عمل بینی طبیعی با عمل بینی عروسکی در چیست؟

بسیاری از افراد زمانی که تصمیم به جراحی بینی می کنند حتی دقیقا تفاوت های جراحی بینی عروسکی با طبیعی را نمی دانند و همین امر سبب می شود تا نشناخته اقدام به جراحی نموده و از نتیجه آن ناراضی باشند. برای آشنایی با تفاوت این دو نوع روش جراحی به موارد زیر دقت کنید :

  • در بینی عروسکی پل بینی بسیار ظریف و نوک آن بسیار بالا است. در حالی که بینی طبیعی اندازه ای طبیعی و نوک آن با لب ها فاصله زیادی ندارد.
  • قوس روی بینی عروسکی مهم ترین ویژگی آن است که در بینی طبیعی آن را مشاهده نمی کنیم.
  • هدف جراحی بینی عروسکی ایجاد تغییرات گسترده است اما این هدف در عمل بینی طبیعی دنبال نمی شود.
  • بینی عروسکی برای صورت برخی از افراد مناسب است اما بینی طبیعی برای صورت همه افراد متناسب خواهد بود.
بیشتر بخوانید  افزایش درخواست جراحی زیبایی بینی به خاطر عکس‌های سلفی

 

اگر عمل بینی طبیعی به صورت حرفه ای و بر اساس معیارهای زیبایی شناسی انجام شود ، می تواند تاثیر به سزایی بر زیبایی صورت بگذارد.

 

نمونه عمل بینی طبیعی

(نمونه جراحی های انجام شده توسط دکتر الهام آذرنوش) :

 

5/5 - (1 امتیاز)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.