توضیحاتی در مورد چسب زدن پس از جراحی بینی

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > توضیحاتی در مورد چسب زدن پس از جراحی بینی

توضیحاتی در مورد چسب زدن پس از جراحی بینی

پس از عمل جراحی بینی چسب ها همیشه باید بسیار آرام برداشته شود تا پوست از غضروف و استخوان زیرین آن بلند نشود ( مثل زمانی که اتل در مطب برداشته می شود) چون در غیر این صورت این فاصله را خون پر کرده و بعد تبدیل به فیبروز ( گوشت اضافه ) می شود.

 

چگونه بینی خود را بعد جراحی بینی (رینوپلاستی) چسب بزنیم؟

 

۱- ابتدا به حمام می رویم و چسب ها را با آب می شوییم. هنگام شستشو دقت می کنیم چسب ها را نکنیم فقط با آب فراوان محل را می شوییم و می گذاریم چسب ها کاملاً خیس شود. سپس به دقت در حالی که آب روی صورتمان می آید چسب ها را می کنیم هنگام برداشتن چسب ها باید از آسیب و خونریزی زیر جلدی جلوگیری کنیم.

 

۲- سپس به دقت محل را خشک می کنیم. بعضی اوقات به علت وجود چسب، پوست چرب می شود. می توانیم کمی محل را الکل بزنیم و بگذاریم خشک شود تا چربی پوست از بین برود و جوشها کم شود.

 

۳- چسب باریک بینی از نوع میکروپور آلمان (میکروپور یک سانتیمتری) تهیه می کنیم و بعد به ابعاد دو و نیم سانتی متر به دقت می بریم. همچنین چهار برش به طول ۱۵ سانتی متر تهیه می کنیم. حالا میتوانیم اقدام به چسب زدن کنیم.

 

۴- ابتدا از بالای بینی شروع به چسب زدن می کنیم، هنگامی که پشت بینی را چسب می زنیم دقت می کنیم چسب بعدی پنجاه درصد چسب قبلی را بپوشاند. دو لایه چسب از بالا به سمت نوک بینی طبق ترتیب ارایه شده می زنیم .

بیشتر بخوانید  اطلاعات تکمیلی در مورد جراحی زیبایی بینی

 

۵- حالا نوبت چسب نوک بینی است، چسب ۱۵ سانتی متری را طوری در دو طرف بینی می زنیم که در نوک بینی بتوانیم بینی را کاملاً جمع کنیم و حتماً سعی می کنیم به سمت بالا کمی بینی را سر بالا کنیم. دو بار در دو محل کمی متفاوت این کار را انجام می دهیم و بعد آن با یک چسب ۱۵ سانتی متری نوک بینی را به بالا می کشیم. حالا تنها کار مانده مرتب کردن چسبها و چیدن اضافات آن است.

 

۶- یادتان باشد در جراحی بینی (رینوپلاستی) چسب زدن بسیار مهم است و بهتر است به مدت دو ماه هفته ای دو بار زیر نظر دکتر آذرنوش چسب بزنید.

 

۷- روش چسب زدن را دکتر آذرنوش برای همه بیمارانشان با فیلم به طور دقیق اموزش می دهند.زیرا چسب زدن اشتباه می تواند باعث حتی باعث کج شدن بینی شود.

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.