تفاوت بینی گوشتی و استخوانی | روش تشخیص بینی گوشتی با استخوانی

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > تفاوت بینی گوشتی و استخوانی | روش تشخیص بینی گوشتی با استخوانی
تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی | روش تشخیص بینی گوشتی با استخوانی

احتمالا شما هم دوست دارید نوع بینی خود را تشخیص دهید و تفاوت بینی گوشتی و استخوانی را بدانید. تعیین نوع بینی در روند عمل جراحی زیبایی تاثیر بسزایی دارد.

جراحی زیبایی بینی بر اساس نوع بینی به دو دسته : جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم می‌شوند.

اكثرا همه مي توانند اين دو مدل بيني را از هم تشخيص دهند.

اگر پوست سر بيني هاي گوشتي را با دو انگشت فشار دهيم چربي از سوراخ هاي ريزي كه بر روي بيني قرار دارد بيرون ميزند اما در بيني هاي استخواني اغلب اين حالت وجود ندارد.

هر چقدر از سمت بالاي بيني به سمت پايين آن حركت كنيم تاثير پوست در شكل دادن و زيبايي بيني در عمل بینی بيشتر مي شود و بنا به نوع پوست و كيفيت آن نتيجه ي حاصل شده پس از عمل بهتر خواهد بود.

اما اگر كوچكترين مشكلي وجود داشته باشد براي مثال لبه ي استخوان مقداري تيز باشد به آساني از زير پوست نمايان مي شود.

 

از نظر برخي جراحان عمل جراحی بينی هاي داراي پوست نازك به مراتب مشكل تر از عمل جراحی بينی گوشتی مي باشد.

 

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی چیست؟

عامل  تعیین کننده و متمایز کننده نوع بینی، ضخامت پوست بینی است .

تفاوت بین  بینی استخوانی و گوشتی ضخامت پوست بینی است که بینی های استخوانی، دارای پوست نازک و متوسط میباشند اما  بینی های گوشتی پوست ضخیم تری  دارند طوري كه پوست قسمت بالايي بيني كه استخوان را مي پوشاند نازكتر است نسبت به پوست قسمت پاييني كه روي غضروف قرار دارد.

بیشتر بخوانید  بینی نیمه فانتزی به چه صورت هایی میاد؟+(عکس مدل بینی نیمه فانتزی)

عده اي از مردم تصور مي كنند. بينی استخوانی حتما بايد قوزدار باشد و پوست بهتري دارد و جراحي آن نيز نسبت به بينی گوشتی راحتر است. حال امكان دارد يك بینی قوزدار باشد ولي پوست نوك و كناره هاي بينی كيفيت خوبي نداشته باشد كه جزو بيني هاي گوشتي قرار مي گيرند .

برعكس اين موضوع هم صدق مي كند يعني بيني هايي وجود دارند فاقد قوز هستند و پوست مناسبي مانند بيني هاي استخوانی دارند و جزو بينی های استخوانی مي باشند

به طور کلی میتوان گفت هرچه مشکلات پوست بینی بیشتر باشد بینی گوشتی تر می باشد و هرچه جنس پوست بینی بهتر باشد و اختلالات  و ناهنجاری ها ، مربوط به قسمت استخوانی و غضروفی بینی باشد؛ بینی استخوانی می باشد.

 

 

تشخیص بینی گوشتی با استخوانی

بینی های گوشتی از نظر ضخامت پوست در مقایسه با بینی های استخوانی دارای ضخامت پوست بیشتری هستند  و از لحاظ ظاهر، بینی های گوشتی  دارای نوک بینی  پهن و افتاده هستند. از نظر بافت و غضروف ها، بینی های گوشتی  بافت و غضروف های ضعیفی دارند  و کمبود بانک غضروفی و استخوانی از نشانه های بارز بینی های گوشتی است.

بینی های استخوانی اما از نظر ضخامت پوست، پوست نازک ، متوسط و انعطاف پذیری  دارند و به دلیل نازک بودن پوست بینی، جزییات  استخوانی به وضوح  از زیر پوست مشخص است  و اگر بخواهیم  از لحاظ ظاهر بگوییم  بینی های استخوانی دارای قوزی روی پل بینی هستند. بینی های استخوانی از نظر بافت و غضروف های بینی دارای بافت و غضروف های مستحکمی هستند.

بیشتر بخوانید  مهمترین نکته های بعد از عمل بینی در مشهد

 

تفاوت جراحی در بینی های گوشتی و بینی های استخوانی

جراحی بینی گوشتی بسیار سخت تر انجام می شود و این عمل زیبایی مشکل تر از جراحی بینی استخوانی می باشد و امکان دارد آن انتظاری که بیمار از نتیجه جراحی داشته باشد بدست نیاید . مهم ترین نکته ای که در جراحی بینی وجود دارد مهارت جراح می باشد . اما فاکتور مهمی که در جراحی بینی بسیار تاثیر گذار می باشد ضخامت و جنس گوشت بیمار می باشد.

 

بینی های گوشتی به دلیل اینکه پوست چربی دارند و دارای پوست ضخیم هستند و همینطور پوست های ضخیمی دارند در سال های گذشته جراحان بر این باور بودند که برداشت زیاد از این غضروف ها و استخوانی که در آن موجود است منجر می شود که وضعیت ظاهری بینی بهبود یابد اما امروزه جراح بینی مخصوصا متخصصین گوش و حلق و بینی توجه بسیاری به تقویت عناصر زیرین پوست مانند غضروف استخوان دارند .

برای اینکه پوستی که ضخیم می باشد عناصر زیرین و زیاد برداشت شود زخم هایی به وجود می آید که منجر به فرو رفتگی و اسکار دائمی می شود و نتیجه نهایی بسیار خوشایند نمی باشد به همین علت مردم این موضوع را اینگونه تصور می کنند که بینی گوشتی نتیجه ای خوشایند ندارد اما اگر تقویت بافت در نظر گرفته شود و با مهارت جراحی انجام شود می تواند نتیجه خوبی را ارائه دهد .

 

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی و استخوانی

هزینه ی این عمل بسته به نوع بینی گوشتی یا استخوانی و نوع عملی که نیاز دارد و با توجه به مشکلات و ناهنجاری های بینی توسط متخصص برآورد میشود . اما عمل جراحی بینی گوشتی  به دلیل ظرافت هایی که در حین عمل نیاز دارد سخت تر از سایر عمل های جراحی بینی تلقی میشود و هزینه آن به نسبت گوشتی بودن بینی و نوع جراحی  محاسبه میشود.

5/5 - (1 امتیاز)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.