تاثیر عمل بینی بر اعتماد به نفس

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > عمل زیبایی  > تاثیر عمل بینی بر اعتماد به نفس
تاثیر عمل بینی بر اعتماد به نفس

تاثیر عمل بینی بر اعتماد به نفس

تاثیر عمل بینی بر اعتماد به نفس! شاید این موضوع برای برخی از افراد کمی نامانوس به نظر بیاید اما واقعا وجود دارد. دلایل زیادی وجود دارد که چرا شخصی ممکن است تصمیم بگیرد زیر تیغ برود و نوعی جراحی زیبایی انجام دهد، اما یک چیز در همه این دلایل ثابت است: یک تغییر مسیر مثبت!

اگر بخواهیم مثال بزنیم : چه بتوانید آن چند گرم وزن اضافی را کم کنید، و یا بخواهید قسمتی از بدنتان را که کمبود دارد بازسازی کنید، یا می خواهید ناحیه ای را که همیشه ناقص می دانستید تغییر دهید، یک تغییر مثبت با انجام جراحی زیبایی به دست می آید. تمام اینها بیش از پیش بر روی ظاهر فیزیکی شما تأثیرگذار خواهد بود.

ما در این مقاله بر روی یک جراحی زیبایی خاص تمرکز خواهیم کرد: رینوپلاستی (rhinoplasty). اگر در مورد آماده سازی، روش های انجام  و ریکاوری برای جراحی بینی در مشهد کنجکاو هستید، حتماً با مطب دکتر الهام آذرنوش تماس بگیرید تا بتوانید برای امروز مشاوره بگیرید.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی معمولاً به عنوان “عمل زیبایی بینی” شناخته می شود. طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، رینوپلاستی یک روش تغییر شکل بینی است که تناسب و هماهنگی اجزای صورت را افزایش می دهد و حتی می تواند به تنفس ناقص به دلیل نقص های ساختاری کمک کند.

رینوپلاستی و اعتماد به نفس

اگر صرفاً برای بهبود زیبایی و یا برای استفاده از مزایای پزشکی تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار می‌گیرید، پس از عمل به طور کامل احساس بهبودی خواهید کرد و تاثیر عمل بینی بر اعتماد به نفس کاملا مشهود خواهد بود. اگرچه رینوپلاستی یک روش سرپایی است، اما کمی شدیدتر از برخی از روش های غیر تهاجمی است. با این حال، این یک روش معمول است و خطر آن بسیار کم است.

بیشتر بخوانید  سلامتی قبل از جراحی بینی،چه شرایطی نمی توان جراحی بینی انجام داد؟(1)

زمان بهبودی پس از رینوپلاستی ۶ ماه کامل طول می کشد تا بینی شما به شکل نهایی خود برسد، اما شما می توانید ۳ تا ۶ هفته پس از جراحی به فعالیت های عادی خود بازگردید.

 

تاثیر عمل بینی بر اعتماد به نفس

متأسفانه، ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که در آن اغلب قضاوت‌های ظاهری انجام می‌شود و اگر به‌طور کامل کسی که هستید را نپذیرفته باشید، به راحتی می‌توانید اعتماد به نفس خود را از دست بدهید. خوشبختانه، ما همچنین در دنیایی زندگی می‌کنیم که علم پزشکی به حدی پیشرفت کرده است که می‌توانیم بسیاری از این بخش‌های سطحی را که ممکن است اعتماد به نفس ما را از بین برده باشد، درمان و رفع کنیم.

جراحی زیبایی بینی و تاثیر آن بر اعتماد به نفس

اگر در طول زندگی زمان هایی از وضعیت بینی خود احساس خوشایندی نداشته اید و یا در کودکی بابت آن مورد تمسخر دیگران قرار گرفته باشید یا بطورکلی از رشد بینی خود خوشتان نمی آید، رینوپلاستی راهکاری عالی برای مقابله این احساسات است. با این حال، گاهی اوقات مسئله اعنماد به نفس بسیار عمیق تر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم، و یک راه حل سریع ممکن است به طور کامل آسیب بوجود آمده را بهبود دهد.

بهتر است مطمئن باشید که برای خودتان عمل زیبایی بینی انجام می دهید نه اینکه بخواهید دیگران را خوشحال کنید!

همیشه به یاد داشته باشید که چیزی به نام انسان کامل وجود ندارد و هر فردی همانگونه که هست زیباست.اما احساس راحتی با بدن خود بسیار مهم است زیرا راحتی به شما کمک می کند تا بتوانید اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. با افزایش اعتماد به نفس، دوستان و خانواده شما می توانند آن را به خوبی در وجود شما احساس کنند دراینصورت می توانید رابطه خود را با آنها منسجم تر کنید  و زندگی راحت تری داشته باشید.

بیشتر بخوانید  بینی پلی بیک یا منقاری چیست و چگونه ترمیم می شود؟

 

عمل بینی برای درمان و بهبود وضعیت پزشکی

بسیاری از بیماران تصمیم می گیرند برای رفع یک بیماری مزمن پزشکی که آنها را آزار داده است، تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند. در پی مطالعات انجام شده، مشخص شده بیمارانی که تحت عمل جراحی برای درمان یک بیماری پزشکی قرار می‌گیرند نسبت به بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار هستند.

همچنین این موضوع ثابت شده افرادی که عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده اند معمولاً به دلیل نارضایتی از ظاهر بدن خود تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، که می‌تواند با مشکلات اعتماد به نفس بسیار بیشتری از فقط یک بینی بد شکل همراه باشد. بنابراین منطقی است بیمارانی که برای رفع مشکل پزشکی، جراحی کرده اند، تاثیر عمل بینی بر اعتماد به نفس آنها بهتر بوده و میزان اعتماد به نفس بالاتری را تجربه نمایند چرا که مشکلات شان ناشی از وضعیت پزشکی آنها است.

medium.com : منبع

دکتر الهام آذرنوش فلوشیپ فوق تخصصی رینولوژی
جراحی زیبایی بینی و صورت و اندوسکوپی سینوس

معرفی بهترین جراح بینی در مشهد - دکتر الهام آذرنوش

اینستاگرام دکتر آذرنوش : 👈  dr.elhamazarnoush@

3.6/5 - (48 امتیاز)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.