تاثیر جراحی عمل بینی بر روی لبخند شما

اگر قصد انجام جراحی عمل بینی را دارید و نگران این هستید که آیا در دراز مدت جراحی بینی بر روی لبخندتان تاثیر خواهد گذاشت یا خیر ، خواندن مطالب زیر را به شما توصیه می کنیم. در اینجا به مواردی در خود جراحی عمل بینی یا دوران بهبود اشاره شده است که می تواند مرتبط با تاثیر جراحی بینی بر لبخند شما باشد.

 

تاثیر جراحی عمل بینی بر روی لبخند شما

تورم موقتی است نگران نباشید

اگر لبخند شما به وسیله ی تورم بعد از عمل تحت تاثیر قرار گرفته است نباید غافلگیر شوید .این اثر موقتی است و لبخند شما بعد از اینکه ورم های اولیه ناپدید شدند به حالت عادی بر خواهد گشت . این زمان چیزی حدود ۲ الی ۴ هفته می باشد.

 

آیا نوک بینی شما متحرک است ؟

نوک بینی شما ممکن است متحرک باشد منظور از “متحرک” این است که هنگامی که می خندید نوک بینی شما به سمت پایین متمایل می شود.اگر در نظر دارید این مشکل را به وسیله جراحی عمل بینی از بین ببرید، جراحتان ممکن است بریدن ماهیچه منقبض کننده ی زیر بینی را به شما پیشنهاد کند. این ماهیچه بین بینی و ماهیچه های لب بالا قرار گرفته است.

 

بسیاری از بیماران نگران این هستند که آزاد کردن این ماهیچه ممکن است به طور موقتی روی لبخند آنها تاثیر بگذارد ، اما این ماهیچه ی منقبض کننده در زیر بینی، جزو ماهیچه هایی نیست که اجازه ی لبخند را به شما می دهند.

 

ایجاد یک برش در این محل مانع حرکت لب بالای شما به طور دائم نمی شود.اگر جراحی عمل بینی توسط جراحان متخصص و با تجربه انجام شود لبخند شما حفظ خواهد شد و تاثیر جراحی بینی بر لبخند شما مثبت خواهد بود.

بیشتر بخوانید  تفاوت بینی گوشتی و استخوانی | روش تشخیص بینی گوشتی با استخوانی

 

این برش بسیار کوچک خواهد بود ( اگر شما و جراحتان به این نتیجه برسید که لازم است ماهیچه ی منقبض کننده در زیر بینی برش داده شود تا لبخند شما آزادتر شود) و ماهیچه ی برش داده شده در طول دوران بهبود دوباره متصل خواهد شد.

 

در دوران بهبود ممکن است عملکرد لب بالای شما کاهش پیدا کند و کمی بی حس باشد اما در طول ۳ الی ۶ هفته دوباره کارایی خود را به دست می آورد.

 

یک جراح بینی با تجربه در حفظ لبخندتان به شما کمک خواهد کرد

چندین روش در جراحی عمل بینی برای حصول نتیجه ی مورد نظرتان می تواند استفاده شود (چه به دنبال کوچک کردن سایز بینی خود باشید چه به دنبال تغییر شکل بینی ).اما مهمترین عامل ، انتخاب جراح می باشد .

 

شما به جراحی نیاز دارید که نه تنها در جراحی بینی خبره و با تجربه است بلکه به حرف های شما به دقت گوش داده و انتظارات شما را مد نظر می گیرد و در نهایت گزینه های انتخابی را پیش روی شما خواهد گذاشت .

 

با انتظارات واقع بینانه و یک تیم قابل اعتماد در محل ، شما می توانید نتایجی را بدست آورید که لبخند را برای سالهای آینده بر روی لب های شما بیاورد و از تاثیر جراحی بینی بر لبخند تان شگفت زده شوید.

 

تاثیر جراحی بینی بر لبخند

نکته ی حائز اهمیت این است که جراح بتواند تشخیص دهد که چه چیزی باعث شده بینی شما حالت راحت و آزادی نداشته باشد.در زیر سپتوم بینی یک ماهیچه ی منقبض کننده وجود دارد که بخشی از عضلات چهره است و وقتی به کار گرفته می شود یک نیروی رو به پایین بر روی بینی اعمال می کند.

بیشتر بخوانید  رینوپلاستی بدون عمل جراحی بینی

 

میزان افت نوک بینی هنگام خنده به خودی خود از زیبایی خنده می کاهد.

 

خنده ای که بینی را به سمت پایین بکشد زیبایی نیمرخ صورت را نیز کمتر خواهد کرد . به همین دلیل است که در نظر گرفتن این مورد در جراحی بینی بسیار اهمیت دارد.

 

انجام دادن این کار برای جراح خیلی پیچیده نیست . جراح از طریق یک برش مخفی درون بینی در پشت لب ، برای جدا کردن ماهیچه از وابستگی داخلی به بینی اقدام می کند . بنابراین این ماهیچه دیگر نمی تواند هنگام خندیدن بینی را بکشد.

 

نیروی کششی رو به پایین بر روی بینی همچنین دارای عوارضی در سن بالا است.همانطور که ما مسن تر می شویم،نوک بینی به طور طبیعی به دلیل وجود جاذبه، کشیده شدن و سست شدن بافت همبند بینی، تمایل به افتادن پیدا می کند.

 

پس باید راهی برای آزاد کردن این ماهیچه ی منقبض کننده در جراحی عمل بینی وجود داشته باشد.این کار نه تنها خنده را زیباتر می کند بلکه روند پیر شدن بینی را نیز کند می کند .

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.