بهترین جراح بینی در مشهد

بهترین جراح بینی در مشهد

بهترین جراح بینی در مشهد

اگر شما هم بدنبال بهترین جراح بینی در مشهد هستید باید بدانید که مهمترین مرحله، انتخاب یک پزشک خوب است. برای شروع در این مورد خصوصا خانم ها همان ابتدا سوالات مختلفی از خود و اطرافیان می پرسند مثلا جراح بینی مشهد کی خوبه؟ یا بهترین جراح بینی در مشهد کیه؟ این مطلب به افرادی که تصمیم دارند عمل زیبایی بینی انجام دهند می تواند کمک کند تا در نهایت تصمیم درستی بگیرند. پس در ادامه لطفا با ما همراه باشید…

بهترین جراح بینی در مشهد کیست ؟

اگرقصد عمل زیبایی بینی داشته باشید انتخاب بهترین دکتر جراح بینی در مشهد و یا در هر شهری که در آن سکونت دارید در بین تعداد زیادی از جراحان عمل زیبایی کار سخت و دشواری می باشد. از مهمترین فاکتورهایی که می توان به انتخاب شما در این زمینه کمک کند مهارت و تجربه جراح، میزان برقراری ارتباط صحیح با بیمار و مدرک تخصصی پزشک می باشد که در نهایت می توانید با دقت در مواردی که گفته شد بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین جراح پلاستیک در مشهد

بهترین جراح پلاستیک در مشهد

اما نکته ای که نباید از آن غافل شد هر چند مهارت و تجربه جراح مهم است اما عمل جراحی بینی نیاز به زیبایی شناسی دارد و پزشک علاوه بر اینکه باید سعی کند نسبت به رفع مشکلات تنفسی اقدام نماید میبایست برای ظاهر زیباتر بینی نیز تلاش نماید.

 

روش های انجام جراحی بینی

رینوپلاستی (عمل جراحی زیبایی بینی ) بسته به شرایط افراد مختلف، می تواند منجر به کوچک یا بزرگ شدن اندازه بینی، تغییر شکل بینی، پهن تر یا باریک تر شدن نوک بینی و یا تغییر ارتفاع یا طول بینی منجر گردد.

جراحی بینی معمولا در این موارد زیر پیشنهاد می شود، این موارد و سایر موارد مشابه می تواند موجب شود که افراد تمایل به عمل بینی داشته باشند :

 1. بزرگ بودن سوراخ بینی
 2. پهن بودن بینی
 3. قوزدار بودن بینی
 4. ناقرینه بودن بینی
 5. انحراف تیغه بینی
 6. نزدیک بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 7. بزرگ بودن اندازه بینی
 8. دوشاخه بودن نوک بینی
 9. افتادگی نوک بینی

 

جراحی رینوپلاستی بینی مانند سایر مناطق کشور انواع مختلفی دارد و به دو روش صورت می گیرد: جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی بینی به روش بسته

برای عمل بینی به روش بسته، هیچ نوع برشی از بیرون بینی انجام نمی شود. بنابراین جای هیچ بخیه ای مشخص نیست و همه برش های جراحی در داخل بینی انجام می شود. در این روش مزیت هایی نسبت به روش باز وجود دارد.در این روش، زمان عمل کوتاه تر است.تورم بعد از عمل در مقایسه باروش باز کمتر است.برش پوستی در ناحیه کلوملا نیست.

بیشتر بخوانید  درمان گرفتگی بینی در کرونا

 

جراحی بینی به روش باز

برای جراحی رینوپلاستی بینی به روش باز،در این روش جراح راحت تر می تواند گرافت غضروفی یا استخوانی استفاده کند.و یا ساده تر از پروتز استفاده می کند.در روش جراحی رینوپلاستی بینی به صورت باز، مسلما جراح دید بهتری دارد.در مورد جراحی های مشکل تر بهتر می تواند اقدام کند.در این روش برش از جلوی بینی داده می شود.بنابر این جای بخیه تا حدی قابل تشخیص است.

روش های انجام جراحی بینی - معرفی بهترین جراح بینی در مشهد

عمل زیبایی بینی را اصطلاحا رینوپلاستی و تصحیح انحراف بینی را سپتوپلاستی می گویند .همچنین جراحی بینی می تواند به دو روش باز و بسته انجام شود و تنها مزیتی که جراحی به صورت بسته دارد این است که نیازی نیست بینی را برش داد ولی دقت در عمل زیبایی باز بینی نتیجه و دقت بیشتری را در بر دارد و همچنین در تصحیح انحراف بینی روش جراحی بینی به صورت باز کارایی کافی بر خوردار است.

از طرف دیگر بر اساس نوع انحراف بینی جراحی دو نوع است که یکی را جراحی بینی گوشتی و دیگری را جراحی بینی استخوانی می نامند که بر حسب اینکه عمل بینی بیشتر فرم استخوانی آن است یا ناحیه گوشتی آن، با یکدیگر حدودی فرق می کنند.

 

آشنایی با انواع مدل جراحی بینی

مدل جراحی بینی بر اساس بینی طبیعی، فانتری و نیمه فانتری تقسیم بندی می شوند.

مدل بینی طبیعی :

عمل بینی طبیعی به گونه ای است که تغییرات زیادی روی بینی فرد ایجاد نمی شود. در واقع هدف از عمل جراحی بینی طبیعی اعمال تغییرات محدود در ناحیه بینی و رفع مشکلات کلی بینی است. ویژگی های بینی طبیعی بعد از عمل بینی اینگونه است که نوک بینی زیاد به سمت بالا کشیده نشده است.

جراحی بینی طبیعی توسط بهترین جراح بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش

مدل بینی طبیعی

در واقع پل بینی تقریبا صاف است. به بیانی دیگر بینی طبیعی قوس زیادی ندارد و نوک بینی با لب بالایی زاویه ۹۰ درجه دارد. از طرفی هم پل بینی زیادی کوچک و ظریف نشده است و سایز متعادلی دارد. در عمل بینی طبیعی جراح بینی تلاش می کند که ساختار و فرم کلی بینی را با فرم صورت منطبق کند تا بینی زیاد از حد بزرگ یا دارای نقایص دیگر مثل قوز بینی نباشد.

 

مدل بینی فانتزی :

بسیاری از افراد زمانی که تصمیم به جراحی بینی می کنند حتی دقیقا تفاوت های جراحی بینی فانتزی با طبیعی را نمی دانند و همین امر سبب می شود تا نشناخته اقدام به جراحی نموده و از نتیجه آن ناراضی باشند. برای آشنایی با تفاوت این دو نوع روش جراحی به موارد زیر دقت کنید :

 • در بینی فانتزی پل بینی بسیار ظریف و نوک آن بسیار بالا است. در حالی که بینی طبیعی اندازه ای طبیعی و نوک آن با لب ها فاصله زیادی ندارد.
 • قوس روی بینی فانتزی مهم ترین ویژگی آن است که در بینی طبیعی آن را مشاهده نمی کنیم.
 • هدف جراحی بینی فانتزی ایجاد تغییرات گسترده است اما این هدف در عمل بینی طبیعی دنبال نمی شود.
 • بینی فانتزی برای صورت برخی از افراد مناسب است اما بینی طبیعی برای صورت همه افراد متناسب خواهد بود.
بیشتر بخوانید  درمان انحراف بینی و آلرژی بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟

 

مدل بینی نیمه فانتزی :

این مدل بینی ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی است. اکثر دختران و خانم های جوان متقاضی عمل بینی نیمه فانتزی هستند و از سایر مدل های بینی بیشتر رایج شده است چون در عین حال که بینی فرم طبیعی خود را دارد مقدار کمی هم بر روی بینی قوس داده می شود و ظاهری زیبا و شیک و جوان پسند به بینی می دهد.

مدل بینی نیمه فانتزی توسط دکتر آذرنوش

در این نوع عمل بینی، بینی شما نه بسیار طبیعی بنظر می رسد و نه سربالا و مصنوعی (همانند بینی فانتزی)، بلکه چیزی بین این دو است. مدل های بینی بر اساس چهره فرد انتخاب می شود و هیچ اولویتی نسبت به هم ندارند. با توجه به جلسه مشاوره قبل از عمل بینی، چهره شما توسط پزشک بررسی شده و سپس در مورد مدل بینی تصمیم گیری خواهد شد.

باید در نظرداشت بینی فانتزی از حدمعمول کوچکتر است و کاملا مصنوعی به نظر می رسد چرا که پشت بینی بیش از حد خمیده می شود و یا نوک بینی بیشتر به سمت بالا است و همین مساله بینی را از حالت طبیعی خود خارج می کند اما در عمل نیمه فانتزی بین هر دو مورد تعادل رعایت می شود.

 

معیارهای انتخاب بهترین جراح عمل بینی در مشهد

افرادی که به دنبال انجام عمل جراحی بینی هستند قطعا مدت زمان زیادی را برای پیدا کردن بهترین جراح بینی در مشهد صرف می کنند که باید گفت کاملا منطقی می باشد چرا که این انتخاب در نتیجه نهایی عمل بسیار تاثیرگذار بوده و به تجربه و مهارت جراح برمی گردد. ما در زیر مهم ترین معیارهای انتخاب جراح بینی را به شما معرفی می کنیم :

 1. سابقه، تخصص و مهارت جراح
 2. کادر پزشکی حرفه ای و با تجربه
 3. استفاده از تجهیزات پیشرفته
 4. دارابودن اخلاق حرفه ای پزشک
 5. سلامت بیمار را در اولویت قرار دهد
 6. با حوصله و صبوری به سوالات بیماران پاسخ دهد

 

چطور می توان بهترین جراح زیبایی بینی در مشهد را انتخاب کرد؟

با رعایت این چند نکته می توانید انتظار داشته باشید که بهترین دکتر جراح بینی در مشهد را انتخاب نموده اید و از نتیجه آن برای همیشه لذت ببرید :

اول از همه بایستی از تخصص جراح بینی خود مطمئن شوید، جراحی که انتخاب می کنید باید متخصص جراحی پلاستیک و یا متخصص گوش و حلق بینی باشد. همچنین هر چه سابقه جراح در عمل بینی بیشتر باشد یعنی تجربه بیشتری دارد و بیشتر می توان به وی اعتماد کرد.

برای اینکه بدانید که تجربه جراح بینی در عمل های زیبایی تاکنون موفق بوده است یا ناموفق بایستی در مورد بیماران قبلی وی تحقیق کنید. تصاویر قبل و بعد از عمل بینی جراح مورد نظر خود را حتما ببینید و اگر در اینترنت و یا در اینستاگرام تصاویری از بیماران وی وجود ندارد حتما در جلسه مشاوره از وی بخواهید تا نمونه کارهای بیشتری را به شما نشان دهد.

بیشتر بخوانید  هزینه جراحی بینی در مشهد

با تشخیص نوع بینی شما که گوشتی است یا استخوانی باید تحقیق کنید که آیا جراح انتخابی شما در انجام نوع بینی شما با تجربه است یا خیر. این مورد مخصوصا برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد بسیار اهمیت دارد.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جلسه مشاوره با دکتر نیز بسیار مهم است. سوالات مهمی در این جلسه بایستی از دکتر خود بپرسید.  این جلسه معمولا فرصتی مناسب برای بیان اهداف خود می باشد تا به جراح توضیح دهید که چه تغییراتی را می خواهید روی بینی خود اعمال کنید. برخی ها بر این باورند که چیزی به عنوان یک بینی ایده آل وجود ندارد. هر چند که جراحی می تواند تناسب بهتری بین بینی و صورت ایجاد کند، اما این افراد می گویند که زیبایی طبیعی و منحصر به فرد هر انسان بیشتر در دید می باشد. در مشهد نیز دکترهای خوبی وجود دارد که می توانید روی تجربه و مهارت آنها اعتماد کنید.

 

پس از این عمل انتظار می رود تا بینی تناسب بهتری با دیگر اجزای صورت داشته باشد و از لحاظ ظاهری زیباتر شده باشد.
همچنین علاوه بر زیبایی، این جراحی با هدف برطرف کردن برخی از مشکلات تنفسی نیز انجام می شود. برخی از افراد شاهد ناهنجاری هایی در قسمت بینی خود هستند که بیشتر ارثی و مادرزادی می باشند. این عارضه ها را می توان با عمل زیبایی بینی رفع کرد. به طور کلی در این جراحی زیبایی اندازه بینی، نوک، پل و پره های بینی ها را می توان تغییر و اصلاح کرد.

 

یک جراح بینی خوب با معاینه ساختار های بینی و دیگر اجزای صورت، توضیح می دهد که مشکلات موجود بین آنها چه چیزی است و با مطرح کردن روش های درمانی مناسب با ساختار شما، برنامه درمانی مناسبی را برایتان می چیند.

 

شاید برخی ها باور داشته باشند که اگر پزشکی هزینه بالایی بگیرد، آن بهترین جراح بینی خواهد بود. اما مسئله اینجاست که نتیجه پس از جراحی و میزان رضایت شماست که این موضوع را روشن می سازد. همچنین پس از عمل بینی یک جراح بینی خوب باید همچنان با بیمار خود در ارتباط باشد تا اقدامات پس از عمل را برایش بازگو کند. در این طور مواقع مسئولیت پذیری جراح بینی باید مورد توجه قرار گیرد. رعایت توصیه ها و نکاتی که پزشک برای پس از جراحی به شما توصیه می کند الزامی است. همچنین برای نتیجه بهتر می توانید با انجام ورزش بعد از عمل بینی دوره نقاهت خود را بهتر و سریع تر سپری کنید.

دکتر الهام آذرنوش فلوشیپ فوق تخصصی رینولوژی
جراحی زیبایی بینی و صورت و اندوسکوپی سینوس

معرفی بهترین جراح بینی در مشهد - دکتر الهام آذرنوش

اینستاگرام دکتر آذرنوش : 👈  dr.elhamazarnoush@

5/5 - (3 امتیاز)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.