آیا کم خونی در عمل بینی تاثیرگذار است؟

عمل بینی در مشهد دکتر الهام آذرنوش > مشکلات جراحی بینی  > آیا کم خونی در عمل بینی تاثیرگذار است؟
کم خونی در عمل بینی

آیا کم خونی در عمل بینی تاثیرگذار است؟

زمانی که از عمل جراحی بینی صحبت می شود یکی از موارد مهمی که درباره آن بحث زیاد است موضوع کم خونی در عمل بینی است که با سلامتی فرد ارتباط دارد و بسیار با اهمیت است. ممکن است شما جزء افرادی باشید که به بیماری کم خونی مبتلا هستید و قصد انجام عمل جراحی بینی هم دارید اما همیشه این سوال در ذهن شما وجود داشته که آیا کم خونی مانعی برای عمل بینی است؟ با ما در ادامه مقاله همراه باشید…

 

آنمی (کم‌ خونی) چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟

آنمی (کم‌ خونی)

در کم خونی تعداد گلبول‌های قرمز یا هموگلوبین شما کمتر از حد طبیعی می باشد. کم خونی زمانی اتفاق می افتد که بدن شما دارای تعداد کافی گلبول های قرمز خون نباشد و این امر منجر به ایجاد حس خستگی و یا ضعف در شما می شود. گلبول‌های قرمز خون وظیفه انتقال اکسیژن به بافت های بدن را دارند.

 

در صورتی که بدن دچار کمبود ویتامین ها و مواد مغذی شود موجب ایجاد کم خونی در فرد می شود. علاوه بر نداشتن گلبولهای قرمز کافی ، اگر بدن شما از گلبولهای قرمز خلاص شود، می‌تواند باعث کم‌خونی شود و همچنین اگر خونریزی کنید بدن شما گلبولهای قرمز را سریعتر از حالتی که جایگزین شود، از دست می‌دهد.

 

کم‌خونی سلولی : کم‌خونی سلولی سیکل یک اختلال خون ارثی است که هم با کمبود گلبول‌های قرمز خون سالم و هم با اپیزودهای دردناک بحران سلولی شناخته می‌شود. این اختلال در اثر جهش در ژن ایجاد می‌شود که به بدن می‌گوید هموگلوبین بسازد،

بیشتر بخوانید  عفونت بینی بعد از عمل جراحی و درمان آن

 

کم‌خونی آپلاستیک : کم‌خونی آپلاستیک نوعی اختلال خونی است که در آن مغز استخوان بدن سلول‌های خونی سالم کافی ایجاد نمی‌کند، به همین دلیل گاهی به نارسایی مغزاستخوان نیز منجر می‌شود.

 

آیا شخص مبتلا به کم خونی کاندید مناسبی برای عمل جراحی بینی می باشد؟

برای افرادی که دچار کم خونی هستند میبایست قبل از عمل با تشخیص پزشک آزمایش های لازم را انجام دهند تا مشخص گردد امکان انجام عمل بینی را دارد یا خیر. در این آزمایشات در صورتی که سطح هموگلوبین خون کمتر از ۱۰ باشد حتما میبایست بیمار مشکل خونی خود را رفع نموده و سپس برای عمل جراحی بینی آماده شود. در صورتی که سطح هموگلوبین خون بیشتر از ۱۰ باشد انجام عمل جراحی بینی هیچ منعی نخواهد داشت.

 

افرادی که دچار کم خونی باشند نیاز به مصرف مکمل های خوارکی که دارای ویتامین B12 ، آهن و مکمل های دیگر باشد دارند که توسط پزشک و با صلاحدید او تجویز می شود تا سطح هموگلوبین خون به سطح کافی برسد. همچنین اگر غلظت خون بین ۱۰ تا ۱۲ باشد زمان عمل جراحی بینی متوجه هیچ خطری نخواهید شد.

 

آزمایشاتی که برای کم خونی در عمل بینی گرفته می شود شامل چه مواردی می باشد؟

آزمایش‌هایی که برای عمل بینی انجام می‌شود شامل اندازه‌گیری میزان غلظت خون، قند و اوره و مهم‌تر از همه آن‌ها آزمایش کم خونی در عمل بینی برای بررسی وضعیت بدن قبل از عمل است.

 

در صورتی که آزمایش‌ها طبیعی باشد و مشکلی وجود نداشته باشد، برای افراد زیر ۴۰ سال اقدامات خاص دیگری انجام نمی‌شود و فرد برای جراحی آماده می‌شود. اگر فرد بالای ۴۰ سال داشته باشد علاوه بر آزمایش‌های ذکر شده به یک مشاوره قلب و ریه و یک رادیوگرافی سینه نیاز دارد. در صورتی‌که متخصص قلب صلاح بداند می‌تواند فرد برای جراحی آماده شود و اگر جواب منفی باشد فرد از انجام عمل منع می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.