عمل بینی در مشهد

آیا صدا پس از عمل بینی تغییر میکند؟

یکی از نگرانی های اصلی برای جراحی بینی، دغدغه ی تغییر صدا است. مخصوصا افرادی که شغل آنها وابستگی زیادی به صدای آنها دارد با احتیاط بیشتری باید نسبت به عمل بینی اقدام نمایند. و از این پرسش مطمئن شوند که آیا صدا پس از عمل بینی تغییر میکند؟

عمل بینی باعث تغییر صدا

عمل بینی و تغییر صدا

در روش های جدید عمل بینی احتمال تغییر کیفیت صدا بعد  از جراحی بینی بسیار کم تر از گذشته است. در زمان‌های گذشته پس از جراحی بینی، مشکل تغییر صدای شخص بیشتر اتفاق می‌افتاد زیرا جراحان بینی روی کوچک بینی متمرکز بودند. بنابراین فضای داخل بینی کوچک و تنگ و منجر به تغییر صدای فرد پس از جراحی میشد.

دلایل تغییر صدا بعد از عمل بینی

تجزیه و تحلیل صوتی تغییرات فرکانس و دامنه صداهای خاصی را نشان می‌دهد که ممکن است به محدود شدن حفره بینی پس از جراحی بینی مربوط باشد.

با پیشرفت‌های اخیر در روش جراحی و نتایج بلند مدت، عمل بینی به عنوان یک روش مورد استقبال در ایران مانند سایر کشورها تبدیل شده است.

بر اساس نتایج جدید، تغییرات در کیفیت صدا پس از عمل بینی می‌تواند رخ ‌دهد. تغییرات ظریف اما قابل توجهی برای شنوندگان آموزش دیده واضح است. خود بیماران نیز ممکن است تا حدودی تغییرات را حس کنند، هرچند باعث مداخله ای در زندگی بیمار نمی‌شود. با این حال، برای افرادی که به دلایل حرفه‌ای متکی به صدای خود هستند، جراح باید این تغییرات را قبل از عمل با بیمار مطرح کند و جراحی‌های محافظه کارانه‌تر را در نظر بگیرند.

بیشتر بخوانید  جراحی بینی رینوپلاستی و علل شایع آن

جلوگیری از تغییر صدا بعد از عمل بینی

 

عوامل متعددی وجود دارد که باید قبل از انجام تغییر شکل بینی برای هر فرد و کسانی که از صدای خود به صورت حرفه‌ای استفاده می‌کند، مورد توجه قرار گیرد.

داشتن انحراف بینی که باعث گرفتگی دائم و ایجاد انقباضات مخاطی می‌شود نیز باعث صدای تو دماغی فرد می‌گردد. در طی فرآیند تغییر شکل بینی، سپتوم می‌تواند تصحیح شود، که در واقع می‌تواند صدای بیمار را بهبود دهد. مهمترین مسئله‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که قبل از انجام این کار، با جراح در مورد نگرانی‌های مربوط به صدا بحث کنید تا برنامه مناسب انجام شود.

در حالی که پیش بینی نتایج جراحی بینی شما دشوار است، برخی از اقدامات محتاطانه وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. با انتخاب یک جراح مجرب، شروع کنید. به دنبال جراحی باشید که بر تعهد به مراقبت و ایمنی تأکید می‌کند و تجربه زیاد و نتایج ثابت شده دارد. همچنین مهم است که عکس‌های قبل و بعد را در گالری عکس جراح مشاهده کنید. در فکر انجام جراحی بینی هستید، اما درباره تغییرات صدا نگرانی دارید، با پزشک درباره این مسئله صحبت کنید. جراح اقدامات لازم را برای اطمینان از این که بیماران او به نتایج مثبت برسند، انجام خواهد داد.

کسب اطلاعات لازم درباره ی عمل بینی در مشهد

به این مطلب امتیاز دهید
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.